Споделена история от Здраве

Искам да отслабна
Здравейте!85 килограма съм,а съм висока 175.сега в момента съм се стегнала.ходя на тае-бо 3 пъти в седмицата.сега не раотя и водя застоял начин на живот.С разделно хранене нещо не става...
От утре започвам протеиновата диета на Дюкан.
Практикувал ли я е някой?
Другият момент е,че пия често алкохол...
Ако някой можеда ме посъветва нещо защото съм на 25 години а като гледам как другите изглеждат и...разбирате ме.
Ще чакам коментарите Ви. :)

Коментари

1.   Да, аз отслабнах много с диетата на Дюкан, но също така получих остра бъбречна недостатъчност от нея. С протеините трябва да се внимава. Тази диета е нож с две остриета - внимавай!

Успех!

2.   Аз не отслабнах от диетата на Дюкан само се измъчих,но и аз получих бъбречна недостатъчност.

3.   Съветвам те,да не ползваш Дюкан!Води много последствия след себе си.Няма да изпадам в подробности,само ще ти кажа,че евреите едно време,така са ги морили-само протеини,7-8-9 дена,докато толкова кетони ти се образуват в тялото,че .....се натравяш-бъбречна недостатъчност,чернодробна недостатъчност....
Ева

4.   От алкохола се пълнее, особено от концентратите.

5.   В протеините момичета няма нищо лошо.Как се живее без тях?Въпроса е да не се прекалява.За 9 дена абсурд да се случи нещо лошо от протеини.Културистите в продължение на години консумират по над 3гр протеин на килограм телесно тегло и нищо им няма.Е да след още повече години има и лоши случки с кофти край.Ама там и стероидите играят.Абе каква е тая диета да Ви докара до бъбречна криза бе я го разкараите тоя боклук.
Евреите така ги морили?Я стига смешки.

6.   Да погледнах я диетата на Дюкан.Пълна простотия.Как нормален човек ще си помисли, че това е диета незнам.Ама Вие жените сте лековерни в това отношение та не се очудвам.Хайде дебелейте

7.   №5, хайде не се изказвай неподготвен. Още съм на диализа и имам диагнозите не на един, а на 4ма лекари - единствената причина за това ми състояние, е скапаната диета на този шарлатанин! И определено проблемът ми не се състои в една ...бъбречна криза, а в остра бъбречна недостатъчност, която никому не пожелавам! Левият ми бъбрек изобщо не функционира! В много страни, тази книга беше извзета от тираж, крайно време е същото да стане и в България!

8.   Номер 5:Не четеш достатъчно,това за евреите е вярно.А и културистите добре ядат по 3 гр на кг телесно тегло,но ядат и др неща а не като при Дюкан-само това!
Ева

9.   И аз отслабнах много с диетата на Дюкан (около 20 кг), и една приятелка, която отслабна с 12 (защото нямаше нужда от повече), но и двете с докарахме бъбречна недостатъчност от нея, а аз и други проблеми, но слава богу сега сме добре. Запазила съм си теглото от диетата, както и тя. Сама си прецени плюсовете и минусите и ако сметнеш за толкова необходимо успех !! : ]]

10.   Съжалявам за момичетата с проблеми вследствие на Дюкан, за мен обяснението е, че те са били така или иначе в лошо здравословно състояние.
Няма обяснение иначе защо на други хора НЕ им влияе зле. Отслабнах много, ама много с тази диета без да имам никакъв проблем, никакъв. Като мен има и много други жени. Това, че някои болни жени започват диета, която не е за тях, е друг въпрос. Това е все едно да накарате сърдечно болен да бяга 500 м. и да очаквате,че абсолютно нищо няма да му се случи, тоест всичко ще е ОК както при напълно здравия човек.
Не правя агитация за тази диета, но и не съм съгласна някой да я оплюва на база само своя опит. Къде е мнението на другите, които нямат проблеми от диетата на Дюкан?

11.   Това мили дами е защото сте леко кухи, тази диета не е за всеки организъм и преди да бъде започната се правят едни чернодробни и бъбречни изследвания и ако всичко е наред може да се спазва, но малко видоизменено, т.е. е добре да се консумират въглехидрати под формата на пълнозърнести храни. Аз например се изследвах, казаха ми ок, давай само, че скъси срока на диетата. И така я спазвах 2 месеца и до там. Килограмите са - 13. Но не бих я повторила, защото от тия яйца не само перушина ми излезе, ами започнах да издавам типичните за кокошка звуци. Но на моят най-добър приятел категорично му забраниха да спазва тази диета, защото е предразположен към проблеми с бъбреците и черния дроб. Та всяка диета изисква най-малкото да обърнеш внимание на нуждите на организма, а не да се подвеждаш от суетата.

12.   Диета "Японско чудо"

13.   Ей, тия диети ще ви съсипят ! Толкова ли ви мързи, че не може да отделяте 1-2 часа на ден ЯКО тичане ?! Само диети са ви в главите и ако може да не ставате от дивана и да отслабвате.. е НЕМА такъв вариант ! Да сте видяли спортистка с наднормено тегло ? В спорта е истината, отивате и тичате, упражнения за цялото тяло и така с месеци, с постоянен спорт няма как да не стегнете тялото ! Ама не да подтичвате в парка 15 мин и айде стига за днес.. 1-2 часа здраво тичане да станете целите потни и на другия ден мускулна треска ! Всичко да ви боли, така става работата..

М 22

14.   Тука съм го писал поне три пъти - ходене, тичане, движение да има. За храната - повече зеленчуци, риба и пилешко. Човешкият организъм се нуждае както от храна, така и от движение. Само с гладуване или глупави диети най- много да се поболееш. Успех.

Ale

15.   №11, представи си, че не съм толкова куха и преди да започна диетата минах през микробиологични изследвания - пълна кръвна картина + биохимия. Проблем нямах никакъв! Ама никакъв! Здрава като бик бях и съответно, получих "зелена светлина" за диетата. Друг е въпросът, че без някой да ми го е препоръчвал, сама намалих срока. Резултатът е плачевен за здравето ми.

№10, а на базата на чий опит трябва, според теб, да дам мнението си за тази диета?? На комшията, може би??
Имам поне 10 познати, които си създадоха проблеми с нея, а погледни и сама коментарите. Накъде клони везната?

16.   От номер 11 до номер 15 Хипотетично да допуснем, че не си куха лейка (което го допунах вече, но не се убедих) нека те попитам ти дали правиш разлика между това да си броиш кръвните клетки и нивото на хемоглобина (така наречените кръвни изследвания) и това да проследиш нивото на детоксикация на черния дроб и дали нормално изпълнява всичките си функции (кръвосъсирваща, ензимна, екскреторна, белтъчна, мастна и въглехидратна). Схвана логиката, нали?! За биохимичните изследвания няма да коментирам, че те показват само референтни стойности, зависещи от много фактори. Друг е въпроса, ако си имала проблем преди диетата, за който не си знаела и се е появил едва когато си я започнала в резултат на повишеното многократно количество уреа, която се образува като отпаден продукт от метаболизма на белтъците и е токсична, а бъбреците работят интензивно, за да филтрират кръвта, също и черният дроб. И след като вече си ги изтормозила да са започнали проблемите.

17.   №16, не се чувствам никак задължена да ти докладвам дословно за изследванията си, както и за техните резултати, НО точно на черния си дроб и неговите функции, обръщам специално внимание на всеки 6 месеца. Проблеми преди това не съм имала - няма как от 70, в продължение на 20 години, spk (предполагам знаеш какво е), за 14 дни ( толкова минаха, докато се "усетя" след диетата) да достигне до... 37000!!! Горната граница е 140...
А и едва ли знаеш повече от 4ма доказани лекари - у нас и в чужбина.

Хайде, със здраве!

18.   Грам не ме касаят резултатите от изследванията ти, (представи си само... каква изненада а?), както и не съм поискала да ми даваш обяснения, просто направих 2 предположения - 1-во, че си куха лейка и 2-ро, че си имала т.нар. скрит проблем, или проблем дължащ се на по-горе описаните токсини. И аз нямам претенции да знам колкото един доктор, камо ли колкото 4-ма, но все пак правя разлика между изследвания на черен дроб и ПКК :-) ей така от обща култура, понеже вкъщи си имам двама лекари (считай родителското тяло), които са достатъчно доказани по Европата.

19.   Като не те касаят, си запази предположенията за себе си! Момичето споделя опита си и това, че твоят е различен, не означава, че тя е куха лейка. И аз съм чувала, че тази диета създава проблеми. На теб като ти харесва и като не си куха лейка ( а най-вероятно някоя кифла) си я спазвай!

20.   О далеч съм от образа на кифла, колкото и да ми се иска, даже бих казала, че в ежедневието си съм невзрачна на техния фон, и аз не казах никъде че диетата е супер, хипер, мега, турбо яка и здравословна, а че я почват на своя глава и резултатът е съсипано здраве и много нерви, което аз на своя глава не бих си причинила. Но само от своя опит на говориш също не е правилния подход, нали така. Истината се раждала в спора. Пък тука в Конституцията пише нещо за свободата на словото, така че ще си мисля и дрънкам каквото поискам :-) Толкова от мен за Н19 и всичките и поддръжнички.
Авторке скъпа, само на Дюкан ли се спря? А 90 дневната диета? А Нисковъглехидратната? Има разни диети, при които се яде повече от 300 гр. на ден, и всяка има плюсове и минуси, но без движение не се постигат добри резултати. По-добре да си промениш хранителните навици и да отделяш по 30 мин на ден за упражнения, отколкото да отслабнеш набързо, кожата да се отпусне, стрии-мрии и т.н. - неприятна работа. И не забравяй, че истинския положителен и траен резултат става бавно без последствия за организма...въобще тоооолкова е изписано по темата, че се чудя как още има неразбрали хора.
П.с. това, че по характер ми липсват маниери и съм безцеремонна не значи, че това което говоря не е истина или се опитвам да обидя някой. Обиждат се само тези, които са се припознали в думите. Лек ден на всички

21.   Мацка, за сефте пиша в този сайт - нямам нужда от поддръжнички. Не съм се припознала в думите ти, нито съм се обидила, но момичето обясни, че не действала на своя глава, а ти - твойта си песен. Фактът, че родителите ти са медици, в никакъв случай не те прави компетентна.

22.   След 6 ,не яж хляб,сладки работи и не пии гарирано,също и мазни храни не яж и ще отслабнеш,аз свалих 6 клиа за 2 седмици :)

23.   Абе симпатяги аз съм номер 5.Не се сърдете де.Много от Вас правят глупости с тези диети.Колко красиви момичета дето заради тия брътвежи(Дебела съм, дебела съм) няма да ям или ще ям само ябълки или само домати и тем подобни простотии вече на нищо не приличат съм видял.... чак ми е жал.Толкова съм остър защото струва ми се за момичетата поддържането на добра фигура е някаква мистична загадка, оставаща неразгадана колкото и да се тормозят ;-)Цял ден глад(това за 99% от жените е диетата) и вечерта с мисълта, че през деня достатъчно са направили за фигурата си се натъпкват с разни боклуци.После следва:
-Всичко съм опитала и нищо не помага ще си ям каквото ми е сладко.И се превръщат в склад за пици, чипсове, солети и сандвичи съдържащи само боклуци.Сред Вас е модерно да се казва, че се ходи на фитнес.Ама ходите там да си бъбрите и да стоите върху уредите.Ми съжалявам ама това е истината.Може да Ви заболи от нея ама.....
Сега за диетата на тоя ......Дюкан.Ми много е тъпа.Само месо?Ама колко трябва да незнаеш та да я последваш тая ,,диета"?Ако се яде само месо след 4-5 хранения то не се усвоява, а ГНИЕ в стомаха, защото е станало прекалено много и понеже трудно се смила, а и става пекалено много и просто се разлага без да се усвоява.Същото е като да погълнете направо (извинявам се ама думата си е тази) мърша.От там са веществата, които предизвикват нарушение на функциите на вътрешните органи като бъбреците например.
Ми това е от мен.Хайде умната и без глупости(ама надали)

24.   Момичета обичайте телата си такива каквито са.Години наред опитвам да отслабна,че да срещна ,, единствения и неповторимия,, и си мислех,че килограмите са причина да не го срещам.Диетата на Дюкан я спазвах преди 1г и свалих 12кг,никой от мъжете не забеляза ,че съм свалила, но всички ме попитаха защо лицето ми е уморено/за бръчките да не говорим/ и после си качих килограмите,но бръчките останаха.Всичките ми познати дето я спазваха си качиха килограмите дори и отгоре.Сега се храня умерено ,без боклуци/чипс,вафли,бисквити/,ходя на йога,тичам лекичко в парка и обичам тялото си.Мъжете ме закачат където и да отида и то млади и привлекателни мъже и се чувствам чудесно.Важното е да сме в хармониа със себе си, а не да се мориме с глад и угризения, ако хапнем нещо вкусно.

25.   аз отслабнах много с диетата на Дюкан. Но за дълго време! за 2 години свалих трайно 25 килограма. Но и през това време спортувам много - алпинизъм и разходки в планината през всички сезони. Освен че свалих трайно и без йо йо ефект. Все още си я спазвам, защото искам да сваля още 10 кг, но не бързам. Предпочитам бавно и славно, но ефективно и трайно. Само дето сега я правя в по-лек режим. Месо, яйца и винаги включвам зеленчуци - зелени салати, пресен спанак. Когато готвя зеленчуци например спанак, винаги с някакъв протеин - месо или яйца. Пия обезмаслено прясно мляко, а когато ми се дояде нещо сладко си правя шоки напитка с натурално какао и подсладител. Ефект има! Но си трябва дисциплина, .. хубавото е, че не се чувства глад. Когато обаче идват зимните периоди, включвам забранени храни - мандарини и портокали, защото не приемам изкуствени витамини, а взимам всички минерали и тн от храната си. Това е! Диетата е добра, но трябва постояноство, упоритост и дисциплина!

26.   Здравейте. Бих искала да споделя какво се случи с мен на тези, които са настроени скептично към Дюкан, а и на всички останали.
Изпробвах тази диета и за 2 месеца строго спазване свалих 16 килограма. Преди да започна диетата бях 80кг., а сега съм 64 и запазих килограмите си. Стабилизирах храненето си, а промяна в килограмите няма (не качвам).
На мнение съм, че всеки организъм е строго индивидуален и понася диетата по различен начин. Сега, отново стартирам с Дюкан, за да постигна желаните резултати.
Успех!