Споделена история от Здраве

Диета "Японско чудо"
Японско чудо

Предлагам ви една диета, с която можете да отслабнете
до 10 килограма и да запазите теглото си в продължение на 2-3 години

1 ден

Закуска - Горчиво кафе
Обяд - 2 твърдо сварени яйца
Вечеря - Парче месо,салата

2 ден

Закуска - Горчиво кафе, парче сухар
Обяд - 2 твърдо сварени яйца
Вечеря - Парче шунка,салата,чаена чаша кисело мляко

3 ден

Закуска - Горчиво кафе
Обяд - Зеленчуци,плодове
Вечеря - 2 твърдо сварени яйца

4 ден

Закуска - Горчиво кафе
Обяд - 2 твърдо сварени яйца,сок от моркови
Вечеря - 2 твърдо сварени яйца,шунка,салата

5 ден

Закуска - Горчиво кафе
Обяд - Печена риба с домат
Вечеря - Прескача се

6 ден

Закуска - Горчиво кафе
Обяд - Две големи парчета пилешко месо
Вечеря - 2 твърдо сварени яйза,морков

7 ден

Закуска - Горчиво кафе
Обяд - Парче месо,плод
Вечеря - По желание

Продължителността е 14 дни
Кафето може да се замени с чай без захар.
През първата седмица ще намалите теглото си
от 5-7 килограма. През втората седмица с по
500 грама всеки ден. Не трябва да се консумират
сол, захар и алкохол. От 7 до 14 ден диетата се
повтаря в същия ред. Стриктно изпълнената диета
гарантира 3 години запазване на постигнатото тегло.
Тези ,които не могат да издържат ,когато огладнеят
много да си хапнат един плод или зеленчук.

Коментари

1.   Аз смъкнах 4 кила за 7 дни, но се отпусна цялото ми тяло? При вас така ли стана?

2.   Това е голяма грешка с бързото свалянена килограми! Много ясно, че ще ви се отпусне кожата! Още повече, че докато спазвате такива диети не спортувате.
Имам една позната- за едно лято отслабна уникално много, но като я гледам сега, по-добре да си беше дебела. Кожата и виси от всякъде, а това е нещо, което не може да се поправи и със спорт.

Мег*

3.   Има ли възрастова граница за тази диета?

4.   Браво!

5.   Е, таков "чудо" не знам как се издържа. Ще си докарате някоя болест от недохранване

6.   Аз искам да питам тази диета наистина ли действа и през тези 2-3 години, през които ще си остана с постигнатото тегло трябва ли да спазвам диетата? Мерси!

7.   Всеки ден яйца,...не благодаря!

8.   Знам че е малко тъп въпрос, ама може ли яйцата да се заменят с нещо друго... на едно място бях чела че едно момиче го е сменило с кашкавал или квото и да е друго ама има ли нещо друго много е важно. Мерси.

9.   яйцата са източник на белтък тук. Може да ги замениш с пилешки гърди (никога със сирене или кашкавал, което е само мазнини), но пък аз не ям толкова, колкото в диетата и пак не слабея...
всеки си знае тялото - да, подкрепям това за без сол, без захар и алкохол, иначе аз в момента имам апетит за салата от марули и плодове и ще си го задоволя - сега е времето на салатите и спанака!
Диетата е 100% лишена от въглехидрати, ако изключим сока от моркови. Това не е добре, защото въглехидратите са храна за мозъка и важен енергиен източник при спорт. Очаквайте главоболие, заради липса на въглехидрати (а, май сухари някакви имаше, ама този вид сухари от пълнозърнесто тесто едва ли ги има у нас)

10.   Имам въпрос към някой, който е спазвал диетата.
Вечерята - само едно от изброените ли се хапва или всички изброени в комбинация? Така като чета и на други места всеки различно е прилагал тази диета и се чудя.

Лоша

11.   Чудя се какво трябва да съдържат салатите, които консумираме по време на диетата?

12.   Спазвала съм диетата много стриктно и за 10 дни отслабнах с 5 кг. преди няколко години. Кожата ми не се отпусна, дори напротив, "прибра" се много красиво. Без никой да ми е казал, мазах се под душа с утайка от кафе всеки ден, може би това подпомогна процеса.
След това пак се опитах да правя тази диета, но имам доста стресова работа и нямаше как да издържа с тези минимални дажби храна.
Диетата е чудесна за ударно сваляне на килограми, но ако след приключването й поне месец не се следите какво ядете, няма как да задържите резултата и йо-йо ефектът е гарантиран.

За вечеря се ядат всички изброени продукти.

Навремето следях каква салата ядат покрай тази диета в един форум и бяха казали, че най-добре да е зелева. Аз лично зеле мразя, затова ядях зелена салата, подправена с лимон и зехтин.

Противно на това, което повечето хора пишат за яйцата, аз не съм имала проблем от приема на толкова яйца. Понеже 2 яйца като порция са ми малко, ядях по 3.

Диетата определено не е подходяща за спортуващ човек, защото е изключително ниско калорична. Ако спортувате, по-добре добавете още нещо в менюто.

Лично при мен този нетърпим глад беше нещо ужасно чак до края, но пък резултатът беше страхотен. Тялото ми се извая.
Диетата, поне по мое мнение, е по-подходяща за спазване през лятото. При мен допълнителните ефекти от нея бяха страхотно изглеждаща кожа, блясък в косите, изчистване на организма от гъбички. Много бях доволна и ми се иска да я повторя пак, но на този етап не мисля, че бих издържала такива оскъдни порции.

Ако имате някакви здравословни проблеми, тази диета определено не е за вас. Независимо от описаното в диетата кафе, кръвното може да падне много рязко.

13.   На млади години моя роднина отслабна много за кратко време. Ядеше само месо и яйца - реших и аз да опитам. Започнах да се храня така и отслабнах доста, при това се чувствах добре. Само че ни заведоха от работата на профилактични прегледи. След като видя резултатите от изследванията ми, лекарят ме попита защо имам толкова висок холестерол /като на старец/ и ме попита с какво се храня. Като разбра, се хвана за главата и ми каза да не пробвам повече такива диети. Сега ям само по едно варено яйце на закуска и вече нямам никакви проблеми с холестерола. Моят съвет е: не пробвайте никакви драстични диети, а си създайте собствена диета, като ограничавате количеството на храната, която трябва да е много разнообразна. И много движение - то сваля най-вече килограмите.