Споделена история от Здраве

Искам да остлабна, но имам голям проблем!
Момиче на 16 години съм и съм висока 167, а тежа 62 кг. Много искам да отслабна, но имам един проблем, които е доста голям, ако говорим за отслабване. Имам астма и то много засилена и ако тръгна да правя кардио издържам 2-3 минути и започвам да кашлям като магаре, причернява ми и ми става много лошо. Но за жалост това не е всичко, имам проблеми с коленете, което допълнително ме проваля. И това ми е проблемът, не мога да спортувам. Освободена съм от физическо, единствено нещо, което правя е да играя волейбол.
Ще стане ли само с диета, имам нужда да сваля около 10 кг. И то каква диета? Много се ядосвам, че не мога да спортувам, заради тези болести, но...

Коментари

1.   Ами то отслабването специално е 90% диета и 10% спорт. Ти не си дебела и не ти трябва да отслабваш 10 кила, но 3 до 5 кг. мисля, че са ок, 10 кила са много и ще си съсипеш и здраве, и визия.
Ти растеш още и на тази възраст можеш да отслабнеш и с просто спиране на безалкохолни, сокове, сладко, солено, фастфуд и тем подобни. Не се храни често, а само до 3 пъти на ден, защото честото хранене води до често пълнене на стомахчето...Номерът е да консумираш по-малко калории от изразходеното. Винаги имай вода и ябълки в чантата си - ако отгладнееш адски извън основните яденета, хрупай ябълка, пий вода. Често тялото грешно дава сигнал за глад, а е жадно - пий вода при взеки глад и чак като вече не издържаш хапни нещо малко, но като цяло редуцирай яденето до 2 - 3 пъти дневно и само здравословна храна.
За Астмата търси някакво решение - в смисъл санаториум, виж какви са причините, защото на твоите години повечето вече я израстват

2.   Това, което ти трябва е не диета, ами здравословно хранене и да си на калориен дефицит. Можеш да ядеш абсолютно всичко, без ограничения, стига да изгаряш повече калории, отколкото приемаш. Иначе, аз също имах почти същите проблеми като теб. Като малък имах астма и редовни пристъпи, а по-късно си счупих крака доста лошо по време на мач, тъй като тренирам баскетбол. Ти сама трябва да си прецениш какво да правиш. На мен лекарите ми забраняваха категорично всякакво натоварване, но аз понеже съм инат и не мога да живея без спорт, на своя глава започнах. От начало едва издържах няколко минути тичане, но след няколко месеца напълно забравих за астмата. Вече няколко години спортувам и се чувствам уникално. Не казвам, че това е правилното решение. За теб може да е опасно, но при мен просто ината и постоянството надделяха над болестите. Успех!

3.   Спорт без натоварване на дихателната система и сърцето - каланетика.
Това е вид гимнастика, потърси информация в интернет и ще разбереш.
Преди години имаше курсове в БСФС. Поинтересувай се може пък да ти помогне. Като се стегне мускулатурата ще се чувстваш по-добре.

4.   Номер 1, ти чуваш ли се??? Какви са тези съвети да се храни макс 3 пъти на ден?? И се било пълнело стомахчето?? Ти нямаш идея от здравословно хранене!! Предпоръчва се точно честото хранене с цел забързване на метаболизма и избягване на чувството на глад. Яде се по 4-5-6 пъти на ден по малко!!!

5.   Здравей,
само с диета може да стане, но имай в предвид, че трябва да е постепенно, защото рязкото сваляне или качване води до образуването на стрии (ада за дамите). За проблемите с коленете според мен трябва да включиш в диетата си кисело и прясно мляко (и млечни продукти). Те съдържат калций, който е изключително полезен за костите. Бих ти препоръчал да замениш вечерята с 1 кофичка кисело мляко, ако държиш да си запазиш трите ядениш на ден. В противен случай намаляваш количеството храна, но увеличаваш периодичността (например 5 хранения дневно през 2 часа и 30 минути.