Споделена история от Здраве

Топче в тестис или нещо друго
Така да започна от начало. Преди 1, 2(когато бях на 12, 13 год.) години докато си миех половия орган видях странно нещо като топче(елипсовидна форма) над левия тестис Shocked Laughing шокирах се което е нормално. споделих с нашите и майка ми каза че познавала някаква мед. сестра и щели сме да я попитаме нещо нормално ли е... така, отидохме при нея - майка ми и каза че съм намерил нещо като елипсовидно топче в областта на левия тестис (но не под, на или острани от него) и тя каза, че е било нормално, било нещо от развитието на тестисите и вика че е нормално и на другия т*шак да ми излезе Laughing което е било нормално и също така майка ми и вика за всеки случай да ме преледат защото се съмнявала за киста. мед. сестрата вика че няма нужда от преглед защото това не е проблем... та нито ме боли нито ме сърби това "топче" но искам да попитам споделете ако на на някой му се е случвало такова нещо моля ви

Коментари

1.   Киста е, почти съм сигурен.
не е много опасно в началото, но по-добре да го махнат. отиди на уролог. операцията е 10 минути и те изписват на другия ден

2.   Със сигурност е киста. Моя син имаше същия проблем а беше само 2г. 10м. Направиха му операция, беше 3 дни в болница и ни изписаха.

3.   Не мога да ти помогна точно,но най-добре не слушай медицинската сестра ами иди на сериозен лекар!

4.   Иди на уролог или по-добре на андролог(специалист по мъжката полова с-ма).
Д-р Хаус

5.   от 2 дни си напипжам топче около единиа тестис , незнам какжо да пражиа много се страмужам да утида на доктор
молиа за сажет !!!

6.   Момче, отиди на лекар. Може и да е някакъв линфен възел, не киста. Спести си притесненията, а отиди (може и без майка ти) на лекар.
Аз на твоята възраст си ходих без майка на лекари и съм нямала проблеми. Иначе, аз имам подобно топче на шията, не беше киста (за жалост), а втвърден лимфен възел, даже с радиомагнитен резонанс го гледаха, да не е от щетовидната жлеза. Махка се с операция, но си е чисто козметичен проблем. Дано твоето да е киста, даже може да я изсмучат със спринцовка.
Добре е, че си обръщаш внимание на тялото. Ще ми се това да беше така при повече хора. Продължавай все така да внимаваш за всяка промяна, никой не е застрахован!

7.   Коментирал номер 6: Може ли да ми кажете подробности за Вашият проблем с втвърден лимфен възел. Болял ли Ви е преди това и т. н. Благодаря предварително!

8.   Момче, иди на андролог или уролог. Не искам да те плаша, но дано да е киста, а не нещо по-сериозно... Един мой познат си откри преди време такова топче на тестиса, оказа се Р... Не е за пренебрегване всякакво образувание по тялото.

10.   Гледах предаване по телевизията в което казаха, че е добре да преглеждаме тестисите си. Така и направих и напипах нещо като топче под десния тестис. Разбира се притесних се и взех да чета в интернет, предполагам и сега много момчета четат. Не се замисляйте, не се притеснявайте, а отидете на уролог веднага, не за друго, а ако имате някакъв проблем да се реши веднага, а не да не ви дава спокойствие. Аз си записах час за следващия ден, до тогава какво ли не прочетох какво ли не си представих, в момента жена ми е бременна, та дори си помислих, че може да не доживея да си видя бебето. Това психиката е страшно нещо, не мога да повярвам, че има хора които с месеци се лутат в интернет в търсене на въпроса какво е това, а не отидат на уролог. При мен се оказа, че е нещо нормално имало там всякакви каналчета при някой мъже били по-изразени при други не. Така или иначе, нямах болка или каквото и да е, но наистина напипвах нещо, дори ме видяха на ехограф. Нямаше нищо страшно или срамно, надявам се тези които четат това, да не си помислят, че нищо им няма, а да отидат на лекар, за да се успокоят. Моя позната бе споделила, че имала бучка в гърдата от няколко дни, боляла я и се мазала с нещо, веднага я пратих на лекар макар, че се противеше. Откриха и злокачествен Рак, ако не се беше прегледала както и мислеше, вече можеше и да не е сред живите, хванаха го на време. Обръщайте си внимание, веднъж се живее, от нас зависи дали ще си помогнем. Отидете на лекар и успех!

11.   ЗДРАВЕЙТЕ, приятелят ми има такова топче и се движи по целия тестит, , , отиде на лекар 1во мнение "туморче" да прави нагревки и след време щяло да се махне, лазбира се веднага 2-ро мнение-"да се реже" незнам той как е, но аз страшно много се притеснявам, ако отиде на 3-ти, ще има и 3-то мнение, никой не ти казва точна диагноза.... да се пипа или да не се пипа???

13.   Аз съм вече от 1 месец с такъв проблем.
Ходих при уролог никви изследвания не ми прави гледа само на ехографа.. каза че не вижда нищо, че има възпаление надсемника
Изписа ми антибиотик за 7 дни след това пак още 7 дни след това
Каза да мине една седмица да ида на преглед.
Пак погледна на ехографа каза че виждал кухини явно се развивало туморно образование... иска ми кръвни изследвания всичко си беше окей с изкл.. на Hcg завишени стойности и стигна до извод че имам тумор да съм ходил за биопсия как да дам кято то е опясно вогят да увредят тестиса и че каза за операция да махат единия тестис
Без значение дали е доброкамествен и дали изобщо ще намерят нещо вътре. Така ме изплаши тоя сега ме страх да ида при друг за 2 мнение. На левия тестис над тестиса имам нещо като топче грапаво но напипане не мърда като израстък... от както изписа тия антибиотици докато пиех имах болки преди тва нямах и сега нямам
И незнам къде и при кого да ида и ме е страх вного защотото каза, че възможно да нямма деца. А днес гледах снимката която ми е правил на предишните прегледи ми дади снимка с направление за операция и за биопсия оказа се че тази снимка има дата и час
А в същатата дата в този час съм писал с един приятел във фейса съм казал че го чакам в нас за кафе прегледах си хронологията в чата на тая дата оказа се че снимката е на правена в 16:13ч
А аз съм бил у нас на кафе с приятел в 15:45ч викам си ебахти боклука как така ще ми дава чужда снимка твърдейки че е моя и ме праща за биопсия и операция да ме режат ужасс. Внимавайте при какъв уролог отивате търсете и 2 и 3 и 6 мнение като трябва... защотото аз все още не се оправих а вече мина месец този уролог беше казал че е епидимит а после тумор сямо дето ме тъпчи с лекарства незнаят как да лекуват ще уморят хората.
Ако някой имал подобен проблем без симптоми и борка от време на време не продължителна нека пише тук...
Левия ми тестис се отруска вече в покой през деня е по стегнат твърд. Не се подува скротума а самия тестис стана малсо по голям...