Споделена история от Здраве

Съвет
Здравейте.Моят проблем , е че бях на диета и отслабнах , но сега не знам какво да ям за да не напълнея пак.Може ли някой да ми даде съвет какво да ям сега за да не си върна кг?А и освен това от 2 месеца ми спря цикъла и мисля че е от рязкото сваляне на кг.

Коментари

1.   С тези диети само си причинявате повече проблеми :)

Мег*

2.   как отслабна ?

3.   Веднага отивай на гинеколог!!! Цикълът ти го няма точно заради тези диети. Казвам ти го от личен опит, защото и аз като теб свалих рязко доста кг. Спри с ограничаването и наблегни на плодове,зеленчуци,пилшеко месо,риба.И най-важното е да спортуваш. С диети само здравословни проблеми си създаваш,а и предполгам си някъде на 14-5г.Тялото ти има нужда от мин 1500кал на ден само когато си в спокойно състояние,т.е. тва е минимумът калории,който трябва да приемаш.

Когато спортуваш,трябва да приемаш повече калории.В нет-а има мн сайтове,където можеш да си пресметнеш колко калории са ти необходими,защото всичко зависи от кг,годините и активността.

Можеш да ядеш каквото си искаш. Важното е да не надвишаваш калориите,които са ти необходими за деня.Това е цялата философия ;)

4.   Ако проследиш темата може ли да ми кажеш как, по какъв начин толкова отслабна?

5.   Яж често и в неголеми количества, за да си тренираш метаболизма. И пий зелен чай :)

6.   Ами ядях на ден по 2 активии , 1-2 ябълка и едно яйце и понякога студен чай. И това 1-2 месеца.

7.   Момиче,този/тази които са ти предложили такава диета,
само са ти взели парите.Не може да не ти кажат какво
да предприемеш от тук нататък.Изследвай си метаболи-
зма.Не може цял живот да караш на яйца,чай,ябълки,
.....Росирос 49 г.

8.   номер 3 е напълно права.нямаш цикъл точно поради диетите.плодове,зеленчуци,риба,пиле,мого течности без газирано,яйца,варени картофи,не биха ти навредили след диета.постепено започни да си позволяваш,забранените неща,като пържено,сладко,тестено,но в минимални количества и не много често,за да можеш по някъкъв начин да си набавиш липсващите вечества в организма и да се върнеш към нормалния начин на хранене,без това да доведе до качването на повече от 1/2 кг.ако искаш пък можеш да изчисляваш калориите който ядеш окло 2000/2500кл,е нормално да се приема на ден,има теблици за изчисление според теглото и ръстът де,провери колко са ти необходими на теб на ден и се вместваи в тях ако искаш.