Споделена история от Здраве

Не е течение, но е много упорито и ме дразни!
Здравейте, в безизходица съм. След месеци наред лечение, понеже имах бактериална вагиноза и резултат от цитонамазка пап 2 Ц (заради инфекцията), това лято се промени на пап 2 Б (една идея по-добре). Освен това и микробиологиите ми бяха отрицателни за инфекция. Гинекологът ми продължава да твърди, че нищо ми няма, но аз полудявам заради едно ужасно нещо, което не се маха. Толкова курсове на лечение минах, колко лактажини, колко гиналгини, макмирори и т. н. Като ида на преглед, той ми демонстрира как на самия спекулум няма и помен от течението. Няма как да му обясня нагледно, че по някое време на денонощието (дали ходейки до тоалетна, или просто седейки) усещам неприятно лепкаво и гъсто нещо между срамните устни. Като ида до тоалетна, то направо висва като суров белтък, като фиде, като... не знам още какво. Но е гъсто и висящо. Какво е то и как да го излекувам, моля ви за мнения. Супер дискомфортно е. Не съм девствена, а с приятеля ми се въздържаме от секс поне докато трае лечението. Но докога така.. Моля това да бъде публикувано, защото нямам до кого друг да се допитам...

Коментари

1.   Авторката на темата съм. Много ми е болно да виждам липса на коментари, съвети и мнения по здравословни теми. Отказвам да приема, че няма друго момиче с подобен проблем?? Жени с излекувани течения (поне по документации и резултати), но все още да ги мъчат разни секрети и аномалии... Наистина нямам към кого да се обърна - както казах, гинекологът ми твърди, че нищо ми няма, но това не прилича на нищо. Ако ида на втори такъв, ще изпише пак сумати простотии, които вече съм изпробвала. Това нещо го имам от край време. Моля ви, бъдете така добри да помогнете...

2.   Иди на друг лекар, ако в твоя град има университска болница там върви.

3.   Възможно ли е просто да е бяло течение? Какъв цвят е? Ако е бяло или безцветно най - вероятно е то. На сестра ми и беше много обилно и супер много се изплаши, та отиде на гинеколог и там и казаха, че нищо и няма. Аз те съветвам да отидеш на друг гинеколог, а защо просто не вземеш секрет от това течение и не му занесеш? Знам, че звучи гнусно, но щом не може да открие какво е, това е начин. Извинявай, ако не съм ти помогнала, но това е което знам и мога да те посъветвам. (: Чао от мен и дано се оправиш!

- Touka

4.   Наситено бяло е, гъсто. Не е воднисто и течащо, че да ми мокри бельото. Казах ви - виси като макарон, като спагета. Нямам неприятен мирис или нещо като сърбежи, болки, зачервявания и т.н. Факт е, че по принцип съм по-влажна при възбуда или иначе. Нямам инфекция, няколко пъти за тези месеци ми правиха изследвания и всичко е отрицателно - включително и бактериалната вагиноза, освен нея - гъбички, всякакъв вид коки, хламидии и т.н.
Няма смисъл да ходя при нов гинеколог, пак ще ми изпише познати неща и ще се изсипят сума пари за неща, дето съм пробвала. Пък и какво да ми изпишат, като им покажа листовките, че инфекцията е изчезнала? Надявам се, че параноясвам и си внушавам, но е супер неприятно да ида до тоалетна и да ми падат разни сополиви неща отдолу.

5.   Здравей, сега като прочетох темата ти, на мен също ми се случва често, но незнайно защо, не се притеснявам, сигурно защото нямам болки или зачервяване, според мен е нормално, все пак жената отделя доста секрети, при всяка е различно. Не се притеснявай, но се посъветвай и с друг лекар

6.   Около овулация цервикалният секрет става по-обилен, бял и еластичен.