Споделена история от Здраве

Ще остана без коса
Здравейте,косата ми капе адски много може би вече от 3-4 месеца.На ден си правя една средно голяма топка от косми..Косата ми до сега не е имала такъв проблем,с всеки един ден става все по рядка и по рядка.Хващам я с шнола когато излизам,но вече няма достатъчно обем за който да се захване и ме боли.Пия витамини от а до я, В витамини,за коса и нокти на now foods,мажа се с тривитаминол,правя си маски,не използвам сешоар и преса вече месец и резултата е 0-лев.Отчаяна съм и не знам какво да правя...А между другото спрях да консумирам зехтин и олио под всякаква форма от 7-8 месеца..също свалих малко кг,не спазвам диети,хапвам си всичко ..Просто ако всичко това продължава до няколко месеца няма да имам коса.След всяко къпане,а и когато започне да се омазнява капането се усилва..Ще отида на дерматолог,макар че изобщо нямам желание,защото единственото нещо,което ще направи е да ми изпише шампоан който няма да купя,защото не вярвам в това да е причината,а и нямам доверие на лекари.Моля, ако някой е изпадал в подобна ситуация да сподели как е разрешил проблема....
Ж.23

Коментари

2.   Проблемът може да е хормонален. Нарича се андрогенна алопеция. Това значи, че имаш повече мъжки хоромни, който от своя страна се преобразуват в дихидростерон, който унищожава фуликолите на космите.
При такава алопеция, загубата на коса при жените е по-често изразена в линията на косата.
Така че. моя съвет е да отидеш на ендокринолог в най-скоро време. Ако проблемът ти е такъв, те ще ти помогнат.

3.   Здравей! Минала съм и аз през подобен период и знам какво ти е чисто психологически и колко тежко се приема мисълта, че косата ти окапва. Накратко мога да кажа следното, дано е от полза - всичко, което правиш или ще даде минимален ефект, или никакъв. Аз лично в същата ситуация пих витамини, добавки, мазах се с всевъзможни маски, шампоани, балсами, ампули и т. н. Общо за подобни неща бях похарчила стотици левове - никакъв ефект не забелязах обаче. След това стигнат до там, че дори се къпех с билкови води и всякакви "бабини" лекове, които чуех - отново нищо. Ходих и на дерматолог и то на известен - той каза, че нищо не може на практика да ми помогне, освен нещата, които бях правила - добавки, шампоан и т. н. Общо взето въобще не взе проблема насериозно, той е много сериозен, особено за една жена. Накрая стигнах до решение и го предприех - става въпрос за едни процедури, които се наричат мезотерапия за коса. След 10 процедури косопадът спря, започна да ми расте нова коса. Скъпи са много процедурите, има ги в различни дерматологични и други клиники и ги извършва доктор. Не е болезнено. Ако решиш, направи проучване в нета и виж, прежалих много пари, но не съжалявам. Няколко години по-късно имам все още буйна, гъста, дълга коса. С една забележка обаче - моята коса винаги е била гъста и хувава, т. е. от процедурите ми се възстанови в предишния вид и стана още по-хубава. Това реши проблема с косопада ми. Погледни обаче на този проблем сериозно, защото не е само естетически. Силен косопад се получава от много стрес, след раждане, при хормонален дисбаланс и др., т. е. много е важно все пак да се открие къде е причината и ако може да се лекува самия проблем. При мен беше хормонален дисбаланс, който и до ден днешен не съм излекувала напълно, но нямам косопад, какъвто имах преди терапиите, всичко е много относително. За съжаление това е сложен проблем, лекарите не му обръщат особено внимание, той обаче има някаква причина. Възможно е наистина да е и от дефицит на някакъв витамин или пък от смяната на сезоните. Потърси и причината все пак. Успех!

4.   При мен беше започнала да пада по-бързо от обичайното това лято и се оказа, че е защото съм ползвала неподходящи шампоани и скалпът ми е бил прекалено сух. Бях започнала да се паникьосвам и тогава започнах като едно време да ползвам head and shoulders. Сега всичко е нормално. Някои хора го мразят този шампоан, но на мен адски ми помага.

5.   Да, аз съм в същото положение в момента и аз много се притеснявам, защото имах много хубава и гъста коса. Сега ми е останала наполовина и не спира да капе. В момента използвам бебешки шампоан на микса и го смесих с 5 аспирина, натрошени на прах, варя си понякога коприва и си заливам косата, апреди около месец се мазах 3 пъти с тривитаминол през 2 дена, но не и повече след като мине известно време го хвърли, защото не е хувабо да се използва след като е престоял отворен. И това е и аз не знам вече какво да направя и се чудя дали ще ми порасне нова коса, много ме е жал и ми е гадно като си спомня каква коса имах. А сигурно от 1 година не съм използвала преси, само понякога сешоар. :(

6.   Защо си чакала толкова дълго?
Дерматолог! Може да имаш проблем с хормоните.

7.   Здравей, три варианта исках да напиша, които видях и два от тях ползвам и препоръчвам и се надявам ако искаш да вземеш и да има резултат по-скоро....
ЗДРАВЕ Актив Хининов шампоан при косопад и пърхот [5 странички с коментари има]
http://www.aroma.bg/catalog/zdrave-aktiv-hininov-shampoan-pri-kosopad-i-parhot-455/?commentsPage=2#comments

Шампоан Aroma Fresh Алое Мляко използвам при първото миене, а при второто Гарниер с кайсия и бадем като ги оставям и двата пъти да подейства извесно време и измивам
http://www.aroma.bg/catalog/shampoan-aroma-fresh-aloe-mliako-254/
http://apteka.framar.bg/30045783/гарниер-ултра-нейчъръл-шампоан-за-суха-коса-с-кайсия-и-бадем-400-мл-

8.   А защо не отидеш да си направиш едно изследване на хормоните? Такова нещо ми се струва, че е твърде възможно да е на хормонална основа.

9.   Прочети за Langen Mahne някакъв шампоан с конски витамин, колко е ефикасен не знам, но имаше много позитивни изказвания.

10.   Вземи си спрей за коса Регаин. Помага страшно много след грешно лечение с много силни лекарства косата ми започна да капе с бясна скорост. За около 3 месеца имах буквално половината на половината ми коса... Бях на дерматолог и ендокринолог. Биех си инжекции витамин Б15 и започнах да приемам едни хапчета за косата Anacaps също ме посъветваха да си направя разтвор от спирт и люти чушки понеже в тях се съдържа вещество което дразни луковицата и пониква косата, така да го кажа. Чесънът също е много полезен в такива случаи. Но ако все пак те е гнус или не искаш да се мажеш с такива неща спреят е много добър избор. Малко е скъп но наистина помага. Ползвам го вече година и половина и видимо имам нова коса която е доста пораснала. Може да проучиш в интернет за повече информация. Надявам се да съм била полезна.

11.   Бях на дерматолог и ми изписа ревалид капсули и маска... Ще си направя и изследване на хормоните.. Дано има някакъв резултат, защото психически не издържам вече. Благодаря за съветите ви.

12.   Аз те съветвам за една бабина рецепта, която преди време чух съвсем случайно, но много ми помогна, защото също имах адски силен косопад. Смесват се 2 супени лъжици сок от лук с една супена лъжица мед. С това се мажеш, увиваш се с найлон и кърпа, и стоиш 2 часа, след което се изкъпваш. Ще видиш резултат след около 3-4 процедури. Прави го 2 пъти седмично. Дано съм помогнала, успех!

13.   Здравей, а как е положението в момента? И аз те разбирам прекрасно, защото това лято се сблъсках с абсолютно същия проблем. Косата ми капеше адски много 3-4 месеца, с всеки един ден ставаше все по рядка и по рядка, падаха цели кичури коса, особено при къпане и ресане, загубих повече от половината си коса, а винаги е била страшно гъста и здрава. При мен проблема го отдавам на няколко болести, които ми се стовариха едновременно и заради които се наложи да пия 3 силни нестероидни противовъзпалителни, 2 различни антибиотика, да ходя на рентген и въобще твърде много стрес за организма, също предполагам че и гъбичката причиняваща пърхот се е размножила прекалено много. На всяка цена трябва да се предприемат мерки, от само себе си обикновено не спира. Аз дори доста закъснях с мерките, но сега положението е мн. по-добре, падат умерено в рамките на нормалното. Тъй като ползвах различни неща и не знам кое точно е помогнало, ще ги напиша всички, дано някое помогне и на теб - таблетки Ревалид/поне 3 мес. се пият по 3дневно, ефект след около месец/, Себорал с репей-лосиона-2 пъти седмично го ползвам, измиване на косата след шампоана с коприва, отвара от орехови листа или смрадлика/аз ги редувах през 2 седмици/. Успех!

14.   Ето моята рецепта:купуваш от аптеката масло за коса на Икаров 5-6 лв. Рендосваш кромид лук една глава, но да е българско производство. Смесмаш лука и 1-2 супени лъжици от маслото за коса. Втрива се хубаво в косата в корените и. Държи се около 1 час с найлон върху нея. Отмиваш с шампоан. Забрави за сошоар и преса.

15.   Моята коса също падаше много, всеки ден събирах голяма шепа от косата ми но поразгледах малко в интернет шампоани против косопад и попаднах на шампоан който струва 3 лева и няколко стотинки и наистина вече много рядко ми капе косата. Препоръчвам ти го!

16.   Здравейте, моля 15 номер да каже коя марка и на кои производител е този шампоан. Благодаря :)