Споделена история от Здраве

Бучка зад ухото!
Здравейте!Момиче на 13 съм и има нещо което много ме притеснява.Преди няколко дена ми се появи нещо като бучка.Не знам дали това се нарича бучка.Твърдо е на пипане.Имам усещането, че е направило вдлъбнатина в ухото.Когато го докосна има лека пареща болка.Някой да има идея какво е това и дали е сериозно?Много ме притеснява, а майка ми се прави на ударена и го игнорира като и кажа.Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Често при възпалителни заболявания се уголемяват лимфните възли там. Добре е да те види лекар.

2.   Аз също имам нещо подобно- казаха ми, че е мъртва кост.
Но все пак отиди при личния си лекар, за да го види.

3.   Нещо не схващам как така хем е бучка зад ухото, , хем вдлъбнатина в ухото...
Ако все пак се намира малко над месестата част отзад на ухото и прилича на малко топче, има голяма вероятност това да е мастно натрупване или така нареченото мастно топче. Можеш да потърсиш в Гугъл повече инфо.
На мен ми се появява въпросното топче през няколко месеца. Трябва да изчезне за около 1 седмица, понякога изсъхва само, понякога се пука и от него изтича някаква течност. Но не го пипай сама, за да не стане инфекция! Ако се задържи повече от седмица и нещо, отиди на лекар! Кажи на майка ти да те заведе, защото може да стане от нищо нещо. Нека лекарят да каже дали всичко е наред, за да си спокойна и да знаеш какво да правиш и да не правиш, ако случайно някога пак ти се появи такова топче.
Стискам палци да изчезне по-бързо и да не се появява отново! Успех!

4.   Кажи на друг родител веднага! Може да е сериозно как така го игнорира. Ще се оправи бъди сигурна!

5.   Много хора ще ти кажат че е заушка, но при мен не бе така. Просто след време изчезна и сега нищо ми няма. Майка ми ми викаше това да не е заушка ама мен ме мързеше да се разкарвам по лекари и за това нищо не направих и съм ок. Ако те не мързи те съветвам харабията да скокниш до джипито.

6.   Имах абсолютно същото. Това е мастна бучка. Провери някъде около или във ухото дали имаш черни точки, или други гадни пъпки. Тези бучки се получават от други пъпки около мястото.... при мен се получаваше и изчезваше 3 месеца. Накрая когато отидох на лекар ми направиха операция за да е махнат.
Недей да чакаш, а направо отивай на лекар, защото това е опасно. НЕ Я ИЗСТИСКВАЙ за да не се разпространи НИТО СИ ПРАВИ САМА ОПИТИ ДА Е МАХНЕШ!!! Защото бактерията вътре ще се разпространи и ще стане по-зле...

7.   Извинявам се объркала съм заглавието. "Бучка на ухото". На задната част на ухото е! Извинете!

8.   Имах същият проблем, когато бях на твоята въраст. Докторът каза, че е подут лимфен възел. Отидох няколко пъти при него и след това бучката ми се махна. Не съм приемала лекарства, нито нищо. Мисля, че ми е минало заради силното опипване и натискане на възела. Това си спомням горе-долу. Говори с родителите си да те заведат на добър уши, нос, гърло лекар.