Споделена история от Здраве

Бяло течение
Здравейте! Знам, че сте се начели на подобни истории в мрежата, аз също, но имам нужда да споделя това, което ме тормози! От близо 7 години имам бяло течение-така де, отначало беше бяло, слузесто, а от близките 2-3 години то е жълтеникаво, гъсто, като пресечено мляко с остра миризма, наподобяваща развалена риба! Ходя до тоалетната често и усещам болка по време на секс! Преди имах и други симптоми-парене при уриниране и сърбежи! Ходих при няколко гинеколога, които ми правиха микробиологични изследвания и успяха да спрат така дразнещият сърбеж и паренето, но течението си остана и не се махна! Искам само да спомена, че цикълът ми е също объркан-идва ми попринцип винаги навреме, но кръвотечението е около 6-7 дни и накрая завършва с кафяво течение, което също има специфична миризма и продъжлава 2-3 дена! Споделям проблема си, ако случайно някой се е сблъсквал със същото и може да ми помогне по някакъв начин! Мисля тези дни да отида пак на гинеколог, защото това вече не се издържа! Благодаря на тези, които ще прочетат моята история и ще помогнат с нещо, ако имат на идея какво може да е това!

Коментари

1.   Не можеш да спреш течението на 100%, защото вагината е лигавица, а тя се поддържа мокра - то е като да искаш да ти изсъхне устата или окото, но ако мирише, има нетипичен цвят и консистенция - става дума за инфекция - лекувай се.
За подобряване на вагиналната среда като цяло ти препоръчвам продуктите на Вагизан - има и с млечно-кисели бактерии. Аз ползвах профилактично след антибиотично лечение и съм доволна, но да искаш да ти спре всякакво течение не е възможно, защото би значило болест.

2.   Промяната в цвета и миризмата на риба говорят за най-вероятна бактериална инфекция. Кафявото течение се свързва с проблеми на хормонално ниво, може да е киста и т.н. Намери си читав гинеколог. Каква е тази микробиология дето не показва нищо? Силно съм учудена, че от две-три години си ходиш така с течение с миризма на риба. Трябва да ти кажа, че това 100% се усеща от околните. Приятелят ти също трябва да се лекува.

3.   За да не пиша нова история, ще питам тук - За да е нормално течението трябва да е бяло или прозрачно? Защото аз имам бяло, не ме сърби или боли, но всеки ден ми тече по много.

4.   и аз имам подобно нещо, само че моето не е постоянно
идва момент дето наистина мирише много гадно.
Идва момент е нормално.
Пък да ходя на лекар се срамувам, все още съм на 19 и не съм имала полов контакт ...
има начин с някакви билки да се лекувам например

5.   Така, аз съм със същия проблем, но от 4 години, изписаха ми вагинални свещички, които поставяш надълбоко, ако искаш ще ти кажа името, аз съм доволна, защото се махна точно тази миризма, за която говориш, а и течението вече е безцветна вода, но продължавам с ежедневните, защото си е същото количество, като преди :)

7.   От авторката:
Благодаря много за съветите, които сте ми дали! Ходих преди 2 дена отново при моята гинеколожка и сега ми предписа Макмирор - таблетки и вагинални капсули. Надявам се вече от тях да има ефект, защото това нещо е наистина много неприятно! Номер 5, моля те кажи какви свещички са ти предписали, за да ги имам впредвид, ако това не ми помогне! :)

8.   Хахахаха, аз съм номер 5, точно тя мило ми изписаха! Макмирор-тези жълтите, ами доволна съм мило, а ти?