Споделена история от Здраве

Бяла коса
Имам много голям проблем с косата, на 26 съм а вече имам много бяла коса, може да е наследствено може и да е от стрес и от недостиг на витамини и т. н. Не водя много здравословен начин на живот. Моля ако някой знае как мога да се справя с проблема да пише. И също така видях в интернет за някакъв продукт "Рестарт 1-2" моля за отзиви дали е ефективен. Моля модераторите да ми публикуват темата.

Коментари

1.   Бяла коса на такава възраст си е въпрос на наследственост - просто от стрес и така нататък не се получава подобен проблем, независимо от митовете и легендите. Просто си боядисвай косата - да ти имам и проблемите! ... Майка ми в началото си правеше кичури, сега се боядисва цялата. Аз се боядисвам от 15 годишна (сега съм на 30), макар че нямам бяла коса, а просто не си харесвам цвета - голямата работа. Има и за мъже вече продукти, които възвръщат естествения цвят.

3.   Аз съм на 29 и също имам много бяла коса, но какво от това??? Как може това да те притеснява, има къде къде по-важни неща

4.   Хора, човекът споделя тук, защото търси помощ, а не НАПАДКИ!!!

e. L.

5.   Н 1, дa ти кaжa зa моятa личнa "легендa", преди около 10 г. именно от стрес зa около седмицa ми побеляхa няколко достa дебели кичури косa. От коренa до крaя.
Aвторе, познaвaм човек ползвaл въпросният продукт, зaпочнa дa му рaсте шaренa- буквaлно. От кестеняво до черно.
Нaтурaлни нaчини и продукти- ядене нa много спaнaк и копривa.
Чaй с който дa си обливaш косaтa след миене и без изплaквaне-от лaйкa. След няколко измивaния тaкa ще зaпочне дa придобивa светло кестеняв цвят. Зa мaлко по тъмен същото, но от кaнелa.
Товa обaче се прaви след всяко измивaне зa поддържaне нa цветa.
Или просто боядисвaне нa косaтa, много е добрa мъжкaтa боя KERZO, по- добрa от мъжкaтa нa LOREAL. Стои съвсем естествено, нямa тези оттенъци и блясък, които имaт женските. Безaмонячнa е и се държи сaмо 5 минути. Тоест един път в месецa след пострижкa, преди къпaне се нaмaзвaш, престоявaш 5 мин. изкъпвaш се и си готов :).
Aко си с много късa косa, еднa боя ще можеш дa рaзделиш зa двa пъти, но НЕ предвaризелно смесенa. Смесвaш сaмо което ще ползвaш в моментa, a остaтъкa в собственaтa си тубичкa.

6.   Аз съм по-голям от тебе и въобще да не те притеснява по отношение на козметиката -- създава респект у хората, а на някои млади момчета така изглеждат и по-чаровни.

Иначе по отношение на липсата на витамини -- приемай повече плодове, зелнчуци, витамини от Б групата, и по-малко стрес.

Не те съветвам боядисване, или шампоан-оцветители.