Споделена история от Здраве

Страдам от "БАР" (Биполярно Афективно Растройство)
Здравейте имам заболяване което се нарича Биполяно Афективно Растройство накратко БАР. Провеждаме много сериозно лечение в момента съм на медикаменти. В миналото преживях голям стресов момент и това отключи сегашното ми заболяване. Лекувам се от 3 години има положителен ефект. С приятелят ми искаме да имаме бебе но искам да знам дали "БАР" се предава по наследтво и дали има РИСК за бебето???

Коментари

1.   Задай своя въпрос на лекаря си, но едно трябва да ти е ясно - ако искаш бебе ще трябва да спреш своите медикаменти и преди самото забременяване. Месеци преди това дори, за да се изчистиш, а това може да влоши заболяването ти.
Не разчитай на медикаменти, защото ще ти разбият дългосрочно важни органи - бъбреци, черен дроб, сърце и така нататък, а мисли за живот на село и с по-малко стрес.
Дали тази болест се предава по генетичен път не знам, но си има лекари за това. На мен ми е известно, че шизофренията се предава например. Всички иначе сме склонни към подобни заболявания...

2.   Предразположеността към психични заболявания се предава. Не е задължително да се развие, но в интерес на истината съм свидетел как в едно семейство като тръгнеш от бабата и стигнеш засега да внучката си се предава не ами и отгоре.

3.   Спокойно, не се предава генетично, просто ще трябва да обръщате внимание на детето си, да го обичате, да го научите да бъде смело, да живее живот, в който да бори страховете си и няма да има опасност нито от БАР, нито от което и да е друго заболяване.
Сама казваш, че стресът е отключил състоянието при теб, този стрес идва от страхове, поработи с психотерапевт, поговори с добър психиатър и се радвай на живота. :)

4.   Днес е стряда. Има мнения и коментари чакащи одобрение от СЪБОТА! Засрамете се!

5.   БАР е в резултат на нарушен метаболизъм в мозъка. Всеки човек може да отключи такова заболяване, така както и диабет или други болести.

Ако планираш забременяване, трябва да споменеш на твоя психиатър, за да подбере най-удачната за тебе терапия и също редовни консултации с акушер-гинеколог.

Пожелавам ти успех!!!

6.   е честно ли ще питаш за това във форум? бахти простите хора сте някои...
ми нали се лекуваш, ма? ти тъпа ли си? питай си лекаря дето лекува. има интернет, информация статии...
дейба и прост народ.

7.   Не съм лекар, затова приемай мнението ми с доза скептицизъм. Принципно почти всички психически заболявания са на генетична основа и се предават в 80% от случаите на поколенията(може и да е 100% не знам).

8.   Аз също имам биполярно разстройство и съм на 60 години. Имам 2 деца и те нямат проблеми, но бащата е със здрава психика. Ще видим как е при внуците, още нямам. Това за лекарствата на пост №1 не е вярно, посъветвай се с лекарите, те са сведущи. Ако има подходящо лечение и добър съпруг нещата ще се тушират и почти отшумят. От поне 25 години не съм на лекарства и когато имам пристъп е слаб и се справям сама, изкарах и курс по автосугестивно лечение тогава. Прилагам автотренинг. Успех

11.   Номер 6 прав/а си, но начинът ти да го кажеш е малко неподходящ.

12.   Благодаря на всички за хубавите коментари аз исках само да чуя друго мнение не съм казала че ще се подведа по вашите отговори. Винаги се консултирам с моя лекар.