Споделена история от Здраве

С месеци не ми идва
Здравейте, на 18 съм и може би за много от вас е смешно да пиша това, но наистина се притеснявам и очаквам сериозните ви коментари. Имам цикъл от 4 години , но никога не ми се е случвало да ми дойде поне 4-5 последователни месеци. Имам впредвид, че ми идва, винаги първите 2 дни изпитвам ужасни болки, но когато цикълът спре, спира за период от 2 до 8 месеца. И винаги е така... Рядко се е случвало да ми дойде 2-3 месеца подред и всичко да е нормално. Знам, ще кажете да потърся лекар, но истината е, че много ме е страх от лоши новини. Четох много за кисти на яйчника и какво ли не, но не мога да си обясня, ако имам някакъв сериозен проблем, защо от време на време ми идва ? Не трябва ли съвсем да спре ? Как организма решава, че този месец ще ми дойде, а другият месец - не ? Моля ако някое момиче е имало същият проблем да сподели. Благодаря!

Коментари

1.   Виж,недей се притеснява а отиди на лекар.При някои жени цял живот е така,аз имам такава приятелка,други се оправят ,когато родят,при трети пък..изписват им противозачатъчни за 2-3 месеца и се оправят и така..по принцип не е страшно,но ИДИ на лекар все пак,може да имаш и някоя киста-и тя ще се излекува,но не отлагай!
Ева

2.   само лекар може да ти отговори и не е задължително ,ако имаш проблем да нямаш изобщо цикъл.

3.   Всеки месец се отделят зрели яйцеклетки от яйчниците-това е цикълът. Щом това не става всеки месец, значи имаш проблем с яйчниците, не функционират правилно. Може да те е страхот лоши новини, но се налага да отидеш. Може за момента да не е сериозно, но когато решиш да имаш деца може би ще е трудно, ако не невъзможно

Мег*

4.   Не зная какво друго може да се каже, освен наистина да отидеш на лекар. Майка ми веднъж е нямала няколко месеца, но се е случило само един път. Това, че при теб изобщо няма нормален цикъл, според мен е проблем. Не мисля, че е толкова страшен, колкото описваш. Независимо от това, не трябва да отлагаш ходенето на лекар. Само така можеш да разбереш какво точно става.

5.   Без да отидеш на лекар незная как ще решим проблема. Ако някой е минал през това би било добре да ти пише. Потърси ли информация в гугъл за това или форуми. не е сигурно, че е ужасен и фатален проблема ти. Може просто да ти изпишат хапчета или някакво лечение и всичко да се оправи. Не мисли за най-лошото. Не си внушавай неща от които нямаш нужда.

6.   Искаш , не искаш -това е положението!Трябва да отидеш при гинеколог , той ще те прати на хормонални изследвания и ще те прегледа за кисти и не само това.

7.   Аз имам такава приятелка. Цикълът й е адски нередовен, идва й от дъжд на вятър. Тя ходи на гинеколог и се установи, че единият яйчник произвежда по-малко хормони от другия и оттам идва проблемът, но иначе не е нещо опасно или толкова сериозно. Предполагам, че и при теб ще е подобна ситуацията, но само с предположения не става. Ние не сме медицински лица, просто няма как да знаем какво ти е. Присъединявам се към мненията по-горе - иди на гинеколог, хем ще се успокоиш, хем ако има нещо притеснително ще имаш шанс да го оправиш навреме.
Илси

8.   Страх я било от лоши новини.Ами ако никой не ти каже, че ще умреш някой ден това значи, че няма да стане ли?

9.   Нямах време да чета коментарите на другите,но отиде на лекар колкото може по-рано

10.   И аз имам същия проблем (на 14 съм) . Ходих на гинеколог, откриха ми инфекция, излекувах се, но проблемът не отшумя. Свикнах с това. Свикни и ти.

11.   ами според мен е по добре цикъла да ти е нередовен отколкото да идва всеки месец .. моя от самотоначало е като часовник :х

13.   Аз имам същия проблем... на 13 съм... ноо вече 3 месеца нямам цикъл... това много ме тревожии....

14.   Ами на 13 г. не е регулиран. Няма да умреш.. ако отвориш някой сайт за обща култура.

15.   На твоята възраст също имах много нередовен цикъл - с месеци не ми идваше, като ми дойдеше пък беше продължителен. Пооправиха се нещата когато започнах да водя редовен полов живот. Но пак не беше както трябва. Вече си знам, че имам СПКЯ - липса на овулация.

Решението при мен е противозачатъчни - в днешно време са изчистени и аз лично съм доволна. Забременях и родих без проблем. По принцип казват, че при раждане на дете се нормализират нещата. Хубаво е да отидеш на лекар и да ти се изследват хормоните.

18.   Аз сам на 13 години и се страхувам за здравето си защото не ми идва нормално. и не вярвам че се регулира за две години защото ми идва от шести клас а сега ще сам осми. Кажете ми какво да правя да отида ли на лекар защото много ме е страм. Но по важно е здравето ми

19.   аз съм на 14 и уринирам често без полки и парене но много ме е страх защо е така корема ме боли а и цикълът ми идва от 2 години на всеки месец по два пъти но от преди месец спря да ми идва и много ме тревожи това МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ СПЕШНО Е МОЛЯ ВИ!!

20.   Имах такъв порблем, отидох на лекар и се оказаха кистички с противозачатъчни таблетки се реши проблема... идва акто по часовник. Не се страхувай да идеш на генеколог, по-добре е да те пригледа, а и всяка уважаваща се себе си жена ходи поне веднъж годишно на генеколог дори и да няма проблем, така че свиквай не се изсотавяй. Не се влияй от подобни изказвания, че няма да имаш деца и такива подобни. ТОва може да ти го каже само лекар. Споделям това с теб, защото на мен ми дойде цикъл на 14 и до 18 имах нередовен и се бях шашнала, че нещо става, че имам някаква болест. Нищо подобно... кистите са доста срещани при жените. Дори може да не ти изпишат нищо за пиене тъй като при някой жени те се изчиства още при идване на цикъла, но това дали да пиеш хапчета и какво да правиш може да ти каже само генеколога след преглед!

21.   Аз съм на 13 дойде ми за първи път януари тази година и беше много слаб. Продължи една седмица. После ми дойде чак май и продължи 2 седмици. Беше много силен и през деня и през нощта. Сега сме август и не ми е идвало, а също така никога не ме е боляло нещо докато сам била в цикъл.

22.   Аз имам същия проблем ходила съм по лекари дори лежах в болница да ми преливат кръв. Всеки ми казваше какво ли не да пия и да правя, ходила съм на различни лекари, специалисти но всички те ми казваха различни неща. По добре иди на лекар докато е време за да не съжаляваш после. А ако те е страх моят съвет е да не се ядосваш за нищо и аз съм на 18 спортувай, пускай си релаксираща музика и се отпусни и най важното е да не се ядосваш може всичко да е на нервна почва. :)

23.   Здравейте, на 14 години съм имам цикъл от 1 година. Първоначално всичко си беше наред, не знам дали масторбирането може да попречи на цикъла ми. Моля някои ако е имал същият проблем да пише. Мерси предварително!

24.   на 12 сам не ми идвал от 2-3 месеца това нормално ли?

25.   Здравей! Аз имам същият проблем мен също ме е много страх. Аз както теб чета много статии и съм адски уплашена.

26.   Здравей те! Аз съм на 14 години и имам цикъл от 1 година и 4 месеца но е много нередовен идва ми 2 месеца подред след това не сега не ми е идвало от 2-3 месеца и съм притеснена няма с кой да разговарям за това и не знам дали е нормално а и майка ми не е в България а сама да отида на лекар ме е страх по точно много ме е срам ако може някой да ми даде съвет....

27.   Здравейте, имам един много странен проблем с месечната си местроация, защо на 14 януари 2015 ми дойде за първи път и от тогава ни ми е идвало, а аз съм на 13 и много се притеснявам какво се случва с мен

28.   До 27:
На мен също ми дойде за кратко, но бях на 12, след това почти цяла година не ми идваше. Баба ми почина, когато бях на 12, и вероятно това тласна хормоните ми, но организмът ми не е бил готов. След около година започна да ми идва редовно. Според мен нямаш поводи за сериозни притеснения, всичко ще е наред, цикълът ти тепърва ще се регулира.

Ж30

29.   Здравейте,на 29 години съм,имам две прекрасни дъщерички въпреки,че цял живот не ми е идвало всеки месец.Най-дългият период в който не ми идваше цикъла е 14 месеца.Ходила съм на какви ли не доктори,дори и в чужбина,защото живяхме там 2 години,всички казват едно и също-че няма причина да нямам цикъл.Последният генеколог при който бях ми каза,че съм си като по учебник.Лошото е че не се чувствам добре,постоянно съм подута и все ми е тежко.