Споделена история от Здраве

Фобия от бури и гръмотевици?
Не ме е страх от самият дъжд, а по-скоро като видя тъмни облаци ме е страх, че ще ме удари гръм. Има ли други хора с подобна фобия? В момента живея в Холандия и ми е много трудно да излизам, защото тук вали много често. Когато е дъждовно предпочитам да си седя у нас, но имам лекции и се налага да излизам когато вали и е облачно.

Коментари

1.   Сестра ми има тази фобия. Предлагам ти да не мислиш, че ще те удари гръм, защото това не е възможно, пада гръм в полето и рядко насело... в град - не съм чувала за подобен случай, има взети са мерки. За да не се страхуваш, когато си в къщи, изключи всичи уреди, но това е при краен случай. Ето и още нещо - това са го правили нашите баби и дядовци когато са се стряскали от силен гръм в България - взимаш супена лъжица, слагаш вода и малко сол вътре, след това пийваш от сместа и хвърляш лъжицата назад над главата без да се обръщаш, ако падне нагоре, значи, не си се стреснала, ако падне, обърната към земя, значи си се стреснала. Предлагам ти го, за да превърнеш страха си в нещо нормално, защото всеки има стахуве..

2.   И мен също много ме е страх. Живея на седмия етаж и знам. , че едва ли ще ме удари гръм, но особено през нощта много ме е страх. На 13 съм мисля, че съм голяма за това, нооо... не става както си го мисля.
Когато гърми може да сложиш слушалки и да слушаш музика. Аз понякога правя така. Усилвам звука до край и заспивам. Пробвай го.
Дано да съм ти помогнала... :)☺

3.   В града да те удари гръм е много трудна работа. Поне аз не съм чул някъде да се е случило. В един град има много по-високи неща от човек, който са и с много по-близък до земния потенциал. Да не говорим че всяка сграда има гръмоотводна инсталация... Така че-споко, няма толкова балама гръмотевица която да се насочи към човек в града :-). Виж, в полето поради липса на друго....

4.   Aз съм толямa женa и си умирaм от стрaх от гръмотевици.
Скaтaвaм се в къщи или aко съм нaвън, зaдължително някой идвa дa ме измъкне от дупкaтa, в която съм се скрилa ( кaфе, вход) и дa ме прибере у домa :).
Случвaло ми се е свитa в един вход дa ревa кaто мaлко дете, aмa стрaшнa буря си беше. Един мъж че питa дaли съм добре, може ли дa помогне, пък aз ревнaх още повече и не можех дa се изкaжa. Остaнa човекa с мен, докaто дойдaт дa ме приберaт.
Не могa дa ти помогнa, товa ми е нaй- големият стрaх.

5.   Мойто куче има същата фобия. Тя е 5 годишен Лабрадор.

6.   Мойто куче има същата фобия. Тя е 5 годишен Лабрадор.

7.   Страхът се нарича Астрофобия. Недей мисли за тези неща, Бог си знае работата. В градовете има заземяване по абсолютно всичко, така че няма как да бъдеш засегнат от подобно нещо. Релакс! :)

8.   За такава фобия не бях чувала, в града наистина вероятността е малка, ако си сред природата трябва да спазваш определени правила при буря, в Холандия повече вали отколкото гърми, буреносните облаци можеш да се научиш да ги познаваш отдалече, когато си извън града внимавай повече.

9.   Аз съм на 10 и много се плаша. В село съм и най-много ме е страх когато гърми през нощта. Много ви благодаря за коментарите човек се успокоява когато ги чете.