Споделена история от Здраве

Мигрена с аура :(
Здравейте! Момче съм на 13 години от Пловдив и имам проблем с мигрената с аура. При пристъпите се затруднявам да говоря, да разбирам хората, едната половина на тялото ми "изтръпва" като чувствам иглички и я чувствам чужда, напоследък се появяват и "петна" в зрението. Накрая за капак се появява любимото на всички главоболие... И исках да питам хора, които също са запознати с проблема, дали накрая мигрената ще отшуми, а също и да ми предложите лекарства и медикаменти, ако въобще вършат някаква работа... Благодаря ви!

Коментари

1.   Най-добре е да си направиш ЯМР на главата (ако личният се съгласи, защото едно ЯМР без направление си е 250-300лв. ), за да си сигурен, че няма някаква патология. Аз например доста неочаквано открих, че имам доброкачествена киста в главата, която притиска дясната половина на мозъка ми. Понеже нервите са кръстосани, винаги лявата страна на тялото ми е била по-слаба и съм имал мигрени, изтръпвания отляво, иглички и др. Добре беше, че най-накрая открих причината. Аз се лекувам с беналгин. Или с по малко вино. Също така открих, че има голямо значение на каква възглавница спа - с някои възглавници почти винаги имам мигрена сутрин, а с други нямам. Общо-взето трябва да си изучиш организма и да се нагодиш, така че да ти е добре. Но както казах най-добре е и да си направиш ЯМР.

2.   кой ти е поставил диагноза Мигрена???
Така описано, ми прилича на епилепсия
отивай на невролог

3.   Задължително върви на невролог. От мигрена е малко вероятно да ти изтръпва половината тяло. Може да имаш по-сериозен проблем. Задължително и в най-скоро време трябва да посетиш невролог.

4.   Мигрена с аура си е отвсякъде! Трябваха ми години да разбера какво ми е.... Лекарства - забрави, невролога ми каза, че дори не се диагностицира, само по описание на пациента! Помогни си сам със спорт, храна и щастие, т. е. Давай си това което на РЕБ ти се иска, а не робувай налаганите от околните ограничения:-)

5.   Цял живот страдам от мигрена, моята вероятно е на хорм. основа. Ако искаш пробвай с хр. добавка 5-хидрокситроптофан, да видиш дали ще ти подейства. На мен понякога ми помага да избегна хапчетата за главоболие маслото от мента или масаж с магнезиево олио, а най-добре действа по-интензивното раздвижване, упражнения за врата/но по-навреме, преди пристъпът на главоболието да се е влошило съвсем/