Споделена история от Здраве

Пълно изследване на организма?
Здравейте!
Аз съм момиче на 17г.
Искам да Ви питам някой от вас направил ли е пълно изследване на организма, а ако да как? За колко лева правят? От Шумен съм, ако е от значение. Моля всички, които имат информация да пишат. Моля редакторите да публикуват историята ми. Мерси на всички, които си направиха труда да ми прочетат историята.

Коментари

1.   Тръгнеш ли веднъж да правиш пълни изследвания от този вид те край нямат и са много скъпо платени. Затова хората са измислили друга тактика, като имаш проблем ходиш при личния споделяш му и той ти пуска само нужните изследвания.

2.   Една кръвна картина може да си направиш, но зависи какво точно искаш да откриеш.
Иначе пълно изследване на организма едва ли някой си прави ей така, не само че това означава стотици тестова, ами някои от тях хич не са безвредни. На пример никой не си прави рентгенови снимки без да има защо (и то на точно определената част от тялото) защото това е облъчване с радиация. За биопсии и подобни няма смисъл да говоря!
Общо взето изследванията са по малкото зло. Ако имаш нещо предвид - изследвай се за него.

3.   Какво разбираш ти под пълно изследване на организма? Има биохимични изледвания на кръв, изследвания на хормони, на урина, на фецес.. Има и скенери, рентгени, ЯМР и т. н. Ако искаш да си направиш всички тези изследвания, то тук говорим за бая пари, особено, ако говориш и за образна диагностика.
В някои лаборатории предлагат пакети с изследвания, можеш да отидеш и да попиташ или да разгледаш сайтовете им, в тях трябва да има цени и информация.
Ако нямаш съмнение за някаво заболяване, най- добре е да отидеш да си пуснеш една пълна кръвна картина, едно изследване на урина със седимент и това е... Това ще ти струва най- много 20 лв. в лаборатория, без направление.
Кажи кое най- много те вълнува като изследване, за да ти се даде по- подробна информация. Организма на човек е нещо необятно и ако тръгнеш да изследваш всичко...

4.   Не съм си правил пълни изследвания, но говорим за хиляди може би десетки... Тъй като някой изследвания струват доста.

5.   Отиди при лекаря си и попитай. Тъй като здравната ни система е писана от Мики Маус, ще се наложи да си платиш изследванията. Кръв и урина би трябвало да ти струва от порядъкйа на 30 до 40 лева.

6.   Намери си някой на твоите години, легнете си заедно....
И той ще ти направи пълно изследване на организма.
И то безплатно:)

7.   Авторката:
До номер 6: какви ги говориш? Аз да съм казала, че искам секс? Не, нали. Аз просто искам съвет. Коментара ти е излишен и недей да се излагаш с тъпия ти коментар иди и си го публикувай на нужното място(раздел секс и интимности)!

До другите номера: искам да си направя изследване, защото все някъде ме боли. Ту главата, ту корема абе навсякъде.

8.   Авторката:
До номер 6: какви ги говориш? Аз да съм казала, че искам секс? Не, нали. Аз просто искам съвет. Коментара ти е излишен и недей да се излагаш с тъпия ти коментар иди и си го публикувай на нужното място(раздел секс и интимности)!

До другите номера: искам да си направя изследване, защото все някъде ме боли. Ту главата, ту корема абе навсякъде.

9.   Да не си хипохондричка? Какво те тревожи точно?

10.   След твоя яростен отговор се убеждавам,
че написаното от мен е ценно като съвет:)
Иди при някой лекар да ти каже същото.
И така можеш да си спестиш пълните изследвания.
Всъщност, няма такова нещо, пълни изследвания.
Всяко конретно изследване се назначава точно от лекар.

11.   Авторката:
Незнам дали съм хипохондричка или не. Миналата година юни месец отидох на лекар заради подут корем. Каза ми, че не е подут. Дотука всичко е окей. Декември месец отидох заради болката, която е между гърдите ми. Даде ми направление за Семкова, тя ме прегледа, нищо ми няма. Тази година януари почна да ми боли главата ужасно много, викам сигурно е от много учене(отличничка съм). Отидох при личния каза, че е от ниско кръвно. Пих около месец Алора и ми мина. Юни месец пак почна главоболието и не ми мина. Задължително исках скенер. Влязох в болницата, за да ми го направят безплатно. Слава Богу нищо не ми излезе. И сега пак корема. незнам какво да правя. Аз съм много чувствителна, имам семейни проблеми нашите все се карат. Все се изнервям, заради тях. И сега ако пак отида на лекар сигурно ще ме помислят за луда. Незнам какво да правя. Затова искам пълно изследване.

12.   Хм, а някой от всичките тези доктори при които си ходила
не се ли сети да те насочи към невролог или психиатър?
Ти да оздравееш ли искаш?
Или да си правиш всевъзможни изследвания?
Ако например те помислят за настинала, ще ти дадат аспирин
и ще се оправиш.
А ако те помислят за луда, могат лесно да те оправят
и без лекарства, само с няколко разговора.
Нима не знаеш, че нормални хора въщност няма :)
А индививидуалната лудост често се изразява точно в това -
необясними болки, къде ли не.
И притеснения от всичко това.
Леко и невинно заболяване, през което минават толкова много хора.
Ако това ще ти помогне - аз съм много по-луд:)
И хората ценят в мен точно това :)

13.   Да, насочиха ме към невролог и психиатър. Направиха ми ЕЕГи ЕМГ преди 2, 5 месеца. Да, ама сега усещам болка в стомаха, майка казва, че ако отида на лекар ще ли са да ме пратят в лудницата. Защо? Защото всеки петък съм била на лекар. Незнам какво да правя.
Авторката

14.   Вероятно е от стрес и нерви, различните болки, особено стомаха и главата. Трябва да се храниш здравословно, много разходки сред природата за отпускане на психиката или хубава книга с практики и утвърждения също е от полза.

15.   Авторката мога да помогна, ако не е късно?

16.   Не съм докторка въпреки, че бях се записала в Медицинския Плевен, но дъщеря ми имаше сходните симптоми повръщане всяка сутрин.... минахме през всякакви изследвания и установихме, че е от стрес, нерви.... когато е неспокойна, отделяй повече време за релакс и не се впрягай много за нищо.

17.   Момиче направи си тест за селиак може да си селиак и от това да имаш проблеми с корема, подът болки и главата също. И това малко доктори ще ти го кажат.