Споделена история от Здраве

Проблем с алкохола. Независимо от изпитото количество, получавам обриви по цялото тяло, гадене и световъртеж.
Здравейте,

От известно време имам сериозни проблеми с алкохола. Независимо от изпитото количество, получавам обриви по цялото тяло, гадене и световъртеж. Независимо какво пия, винаги се получава едно и също Аз съм на 27 години и никога не съм имал такива проблеми. Казаха ми, че може да е някакъв вид алергия но реших да събера и още мнения. Някакви идеи?

Коментари

1.   Най лесно е да отидеш на лекар.

2.   Възможно е да е алергия,обаче като чета какво си написал..ти,имаш ли проблем с алкохола,има ли някой,който да се тревожи за това,че си мисля нещо?
Ева

3.   Приятел пиеш ли някакви лекарства-това може да е 100% причина за симптомите ти.Отделно естествено,че всеки се сеща за алергия.Аз например понякога като пия евтин алкохол получавам обриви по лицето,но минават след около 1-2 часа.

4.   Щастливец! Стотици милиони хора по света знаят, че не трябва да пият, но не знаят защо. Ти поне това знаеш! :)

5.   Щом алкохола ти пречи на работата,мани работата, па си гледай алкохола!

6.   Брат ми е два метра мъж и 100 кила тежък, имаше същите оплаквания - независимо от количеството и качеството на алкохола се изриваше, дори стомашни оплаквания е имал. Преди 3 години отиде да следва в Германия и там му казаха, че му липсва някакъв ензим, който спомагал за разграждането на определени вещества. Изписаха му и някакъв препарат и той се роди, ето ти сайта на лекарството http://www.alles-essen.at/histamin-intoleranz/ , но не знам дали в Бг има такова - питай някой лекар :)

7.   Възможно е да имаш някаква непоносимост към алкохола, която не е точно алергия. Такъв вид непоносимости се водят хранителни и много приличат на алергия, но са всъщност липса на ензими. Ако ти се получават обриви, примерно и от плодове, значи имаш непоносимост към фруктоза. Има и лекарства за това. Трябва да посетиш гастроентеролог, за да ти направи изследвания.Но иди в голяма болница, защото това са съвсем нови неща и не всички доктори са наясно по въпроса.

8.   А какъв е зора след като организмът ти има непоносимост към алкохол да търсиш препарати,за да можеш да пиеш?!!Толкова ли ти е важно това пиене?!!

9.   Не знам за какво количество изпит алкохол говориш,но
явно имаш непоносимост и получаваш:
АЛКОХОЛНО НАТРАВЯНЕ При мъжете той се разгражда по
бавно.Товариш черен дроб,жлъчка.Направи вс.изследва-
ния.На една моя приятелка и откриха че има алергия към
алкохола и и го забраниха.Но тя пуши много и нейният
мъж се ядосваше"По-добре да беше получила алергия
към цигарите". ИНАЧЕ тя не пие много. Поздрави
Росирос

10.   Не ти трябва никакво лечение.
Не пиеш алкохол, нямаш проблем!