Споделена история от Здраве

Проблемно зрение + Очен лекар
Вчера ми дадоха направление за очен лекар. Когато гледам надалеч, виждам нещата леко замъглено. Дори когато се опитвам да гледам телевизия от далеч не виждам толкова добре, колкото ако се преместя по-близо до телевизора.
Опасявам се, че когато отида на очен лекар ще каже да нося очила и всички ще ми се подиграват :(
Представям си как ще ме наричат "зубър" и "натегач", а пък аз дори не съм от най-добрите ученици! Определено не обичам да чета книги, още по-малко уроци.
Можете ли да ми кажете какво е да си на очен лекар, дали може да реши проблема ми без да се налага да нося очила и такива неща?

И още един въпрос - В случай, че се наложи да нося очила, има ли наставки, който ги правят като слънчеви? Чичо ми има едни такива наставки за неговите очила, които се слагат с щипки, но са повече кафеви, отколкото черни. Има ли такива, които са чисто черни, точно като слънчевите (или някакъв друг цвят)?

Мерси предварително

- Киро

Коментари

1.   Сложи си лещи и си готов.Пък има и хора,на които много им отиват очила,опитай,може да си 1 от тях. :)))

2.   Какво като носиш очила-това да не е грях!? От моя клас доста носят очила, поне 7-8. И никой нещо не е казал за това! Да не сте на по 7 години, ужас. и хич да не ти пука! Научи се да се уважаваш и другите ще го правят. Защитавай се! Покажи им, че не могат да се подиграват с това! Ужас .. + това ако толкова държиш на наставки защо да не са кафяви, слънчеви очила-всякакъв цвят. Само не знам посред зима, когато няма слънце какво ще правиш с тея слънчеви очила.

3.   Няма нищо срамно в това човек да носи очила!

4.   споко бе пич.. ;ДД може да носиш лещи :))

5.   Носенето на очила за мен е по скоро сякаш аристократично... Супер много искам да нося очила,а не ми се налага... ако знаеш как ти завиждам...

6.   Има слънчеви очила с диоптър. Купуваш си такива каквито ти харесват и им смениат само стъклата с диоптрични слънчеви. Сега, има и други варианти. Ако си над 18 може да си направиш лазерна корекция. Друга алтернатива са лещте. Не се притеснявай, отиди на лекар и ще видиш какво е положението.
Ралф

7.   Мило момче, съветвам те, ако ти се налага корекция на зрението с диоптри да си вземеш контактни лещи. Има всякакви, дори цветни:сини, зелени...Не си личи, че имаш нещо в окото, аз съм вече 30 години с контактни лещи.
Желая ти успех!

8.   ПОТЪРСИ в интернет за норбеков

9.   Най-добре иди в очна клиника. Говори спокийно с доктора и му обясни своите съображения. Не се притеснявай от него. Не губи време за да не стана така да си развалиш зрението.
Успех
Д-р Хаус

10.   Здрасти! Няма от какво да се притесняваш. Очила колко си искаш... Има много различни видове рамки, кой знае може и ти да си намериш тази, която най- много ще ти отива. Пък в крайна сметка ако пък чак толкова не искаш да носиш очила, пробвай с контактни лещи. Аз примерно нося контактни лещи вече 5 години, много съм доволна, но въпреки това си нося със себе си в чантата и очилата, защото всичко може да се случи. А и е хубаво очите от време на време да си почиват от контактните лещи ;) За да се справиш по-бързо с проблема и да подобриш зрението си е също така хубаво да пиеш биологични добавки, които са конкретно за очни болести. Аз пия Safe to See: http://mylifestyle.wellnet.me/direct_hit/safe_to_see.htm

11.   Виж! Ако не виждаш отдалече, значи си късоглед и лекарят ще ти препоръча очила. Но ако искаш да коригираш късогледството ти е нужна лазерна терапия. Тя 100% коригира късогледството, но не е евтина. Ако ти се наложи да носиш очила помни, че хората се ориентират по рамките на очилата. например ако са кафяви, ще те нарекат зубър, но ако са бели или пъстроцветни, тогава ще си ГОТИН!!!
УСПЕХ!!!