Споделена история от Здраве

Операция от врастнал нокът
Здравейте! Преди 2 седмици ми направиха операция и на двата палеца на краката. Първо ми казаха, че имам гъбички, но аз не повярвах, защото започна да ми бере гной десният пръст, и то отстрани, където най-често става при врастнал нокът. Така че, отидох на хирург и се оказа, че трябва спешно да ми се оперират защото няма друг начин. Преди един ден ми махнаха конците и от двата пръста, за това искам да попитам как се правят баните със Смрадлика(Тетра)? Страх ме е да я направя, защото е силен разтвор и понякога изгаря тъкани, поне така ми каза хирурга. За това ако някой знае, да ми каже как да ги правя точно. :) Благодаря.

Коментари

1.   Седи си на задните части и не мисли за такива промивки. Ще ти мине и без тях. Само не разбрах за какви конци говориш - при положение, че на мен толкова пъти са ми правили такива операции точно за нокът, който е порастнал и се е забил в месото, но никога не са ме зашивали... Не знам при какъв, , хирург" си попаднал/а, но това е лека процедура и не изисква шевове... На мен просто ми сложиха някакво прахче на раната, после марля и ми вързаха пръста с бинт. След 15 - до 20 дни раната заздравява и можеш вече да махнеш бинта и да обуеш обувка

2.   ако е правилно направена операцията няма смисъл да се правят бани, просто зараства и това е вече ти расте правилно нокътя, дори не е хубаво да се мокри като цяло за да ти зарасне по бързо. Иначе аз да ти кажа мен са ме оперирали 4 пъти, проблема е че искат да минат по леко без да те режат много, само да кръцнат нокътя отстрани, но така не става, кръцнатото продължава да расте и отново трябва да премине през цялата кожа на пръста, трябва да ти махнат корена отстрани за да не израства повече, ако са ти го направили така трябва да имаш резка нагоре към пръста от където израства нокътя

3.   Става въпрос, че от миналата година започнаха да ме болят, не знам защо, не беше враснал нокът. Със сигурност са гъбички, но станаха дебели и жълти. Отидох на кожен лекар, и ми даде един лак за да израснат нови, така, че започнаха наистина да ми се появяват нови нокти и израснаха до половината нови а другата половина стари. Каза ми за да израснат да дърпам отстрани ъгълчетата, че да не се забиват старите нокти отстрани. Преди един месец ми се счупиха отстрани и от там започна старият нокът да се забива и просто нямаше как да го оправя сама, без операция. Започна да ми бере гной от дясно на пръста. Дори не можех да си го докосна. Това беше най-доброто решение. Махнаха ми при операцията старите до половина нокти, които останаха. И сега съм с половина нови нокти. Та конците ги имаш защото ми се беше подул много десният пръст и трябваше да зарасне по-бързо мястото където имах гной. И за това ми препоръча да си правя бани, за да се махнат коричките от местата, където имах конци.

4.   баните с тетра трябва да ги правиш стерилно, най - добре питай хирурга, който ти е направил операцията, по - бързо зараства с бани с тетра

5.   Да и той така ми каза. 1 месец трябвало да ги правя.