Споделена история от Здраве

Вътрешни хемороиди или нещо по-страшно?
Всеки път, когато се изхождам много ме боли. Понякога болките с придружени с кръв. Дори да се изхождам малко, винаги има болка. Чувствам нещо като иглички всеки път. Започвам да се притеснявам да не е някакво злокачествено образуване, защото този проблем го имам от 1-2 години, но беше отшумял за малко. Също съм забелязала, че когато ми се ходи по голяма нужда - не чувствам че ми се ходи по малка дори, а понякога дори и да чувствам, просто не мога да се изходя, сякаш ми е запушен пикочния канал. Другото, което трябва да спомена е, че не пия вода. Пия всякакви сокове, кафета и безалкохолно, но много рядко вода.

Коментари

1.   Ти сама назова своя основен проблем - липсата на течности. Дори зимата поне 2, 5 литра ВОДА трябва да пие човек, защото парното и климатиците точат вода от тялото ти.
За пикочните пътища може да се касае за хроничен цистит. Трябва да отидеш на лекар и да си направиш изследване урина. Личният лекар може да ти изпише нещо за цистит или лекар-гинеколог, а резултатите стават веднага. Не се самолекувай особено с антибиотици, защото можеш да станеш резистентна и не знаеш точно от кои щам си болна.
За изхождането по голяма нужда ти препоръчвам пак течности много плодове и зеленчуци. Можеш да пробваш с някакъв вид лечебно гладуване 3 дни и хлабителни чайчета, а после се захрани с много плодове, зеленчуци и продукти с фибри. Забрави за хляба (освен немски пакетиран само от черно брашно и трици), забрави за солените и сладки неща, забрави за фастфуда и много кисело мляко хапчета с пробиотици.
Обърни внимание на здравето си и тялото си или ще плащаш много висока цена.
За водата - всеки ден 2 бутилки от големите изворна вода, може и чешмяна ако е хубава при вас и не е много хлорирана (аз пия чешмяна!) - тези 2 бутилки само в рамките на 1 работен ден трябва да изпиеш, а отделно вечер пиеш още 1 малка бутилка. Спираш соковете и газираните напитки!!!

2.   Нищо страшно ти няма, спокойно. И аз съм така на периоди от много време и ако беше нещо злокачествено, до сега вече да съм пукнала :)
Пий повече течности и внимавай какво ядеш! Не прекалявай със сухата храна! Има едно чайче, сена и майчин лист се казва и много помага за този проблем :)

3.   Явно са хемороиди, но немога да кажа дали са вътрешни, аз иначе имам хемороиди мисля, че са вътрешни, но не ме болят, гледай да пиеш вода, да нямаш запек, ако много те боли посети лекаря си да ти предпише нещо.

4.   Аз от години имам същия проблем. Нарича се фисура и представлява раничка на дебелото черво. Оперирах се, но пак се появи. Просто се появява периодично и си отшумява.

Когато ми се появи, просто минавам на супи и спирам всякаква твърда храна и за няколко дни си минава. Ако добавиш и повечко плодове и зеленчуци още по-добре. Спри и лютото, ако ядеш. И когато се изхождаш, гледай възможно най-малко да се напъваш, защото така дразниш раната. Доколкото е възможно, фекалиите да излизат само, с минимални напъни. Даже ти препоръчвам да си взимаш леки разхлабителни, за да няма напъни.

5.   Прави по-рядко анален секс - не повече от веднъж седмично

6.   Пак съм номер 4, забравих да добавя, че много помага подмиване със смрадлика 1-2 пъти дневно. Още съшия ден се усеща облекчение. Струва 1-2 лв в аптеката едно пакетче, а то стига за доста време. За 2-3 дни ти минава.

7.   Отивай на лекар, за такова сериозно нещо не може да разчиташ на съвети от неспециалисти и при това от интернет!! По-добре да отидеш един път излишно на лекар, отколкото да изгубиш ценно време. Не се паникьосвай предварително, но и не си подценявай състоянието. Успех!!!