Споделена история от Здраве

Не знам как да се храня
Здравей, Аз съм момиче на 17 години и половина, 164см висока и 48кг. Преди 4-5 години бях решила да отслабна и започнах да тренирам баскетбол и започнах 90 дневна диета, тогава бях 66кг. За 2 месеца и половина отслабнах с 13кг и 1 година продължих да правя разделно хранене и бях стигнала до 44кг (спря ми цикъла). Преди 1 година и половина ходих на генеколог и той ми беше казал да стана поне 50кг, започнах да напълнявам, стигнах до 47-48кг. Когато станах толкова кг (март 2015г. ) започнах да си мисля, че отново съм дебела. Започнах всеки ден да правя упражнения за корем и 4 пъти в седмицата ходих на танци по 1 час и половина - 2 часа, също намалих храната и така за 3 месеца станах 41кг. но един ден припаднах и бях станала 39кг (началото на юли). Тогава осъзнах колко съм зле ( анорексия ) и започнах да се храня повече и ходех на психолог, който ми беше изписал да пия гинко билоба, жен-шен, алое вера, пчелен прашец и натрум муриатикум 9. Незнам те ли ми помогнаха с това да започна да се храня като невиждала, можех да изям 6-7 филии на едно хранене, но това не е добре по толкова много да ям. Сега съм 48кг (края на октомври) и отново се виждам дебела. Ако може да ми кажете как да се храня, защото не мога да се контролирам, особено вечер. Благодаря предварително.

Коментари

2.   Момиче ти си за лекар, тук никой не може да лекува анорексия! Всичко при теб е на психологична основа, да мислиш толкова много за кг, да си играеш с тялото си, няколко години да сваляш и вдигаш теглото си никък не е здравословно. От 12годишна правиш това, питаш ли се сега на 17 год какви бъбреци и вътрешни органи имаш, дали те са се развили нормално?

3.   Все едно съм го писала аз! И аз се боря с това... Храни се здравословно и не се мери често на кантара, знам трудно е и на мен, но трябва да се справим! Живота едва започва, а го пропиляваме заради някакви цифри? Бъди силна, обичай се! Няма значение колко килограма си, това ли ще ти бъде цел в живота? Цели се към нещо (например танците). Знам трудно и то много, но НЯМА ДА ПОЗВОЛИШ на един цифри да те определят!
Яж всичко, но умерено :)
–Е. 14–

4.   Благодаря :)

5.   от авторката :

Моля ви каже те ми дали да правя управжнения и да ходя на танци или само да ходя на танци, защото когато ям после имам чувството, че веднага напълнявам, а пук на следващия ден нищо ми няма (все едно миналия ден не съм яла много)

6.   Я не слушай глупави съвети, яж когато си гладна и да тренирай, работи физическа работа, не се жали но не прекалявай специално вечерно време с яденето. След 6 часа вечерта недей да ядеш и да ти стане навик.
Ходенето пеша и качване на стълби също много помага(без асансьор), ходи по най-малко 8 километра на седмица пеша и да ти стане част от живота. Другото ти си го знаеш.

7.   От авторката :

Цикъла още не ми идва, а аз отново мисля, че съм дебела особено в паласките, кажете ми как да се храня и спортувам, за да смаля паласките и да ми дойде цикъла?