Споделена история от Здраве

Въпрос след посещение при гинеколог
Здравейте. На 17 години съм и скоро ходих на гинеколог заради нередовния ми цикъл. Прегледа мина неочаквано за мен добре, доктората беше много приятелски настроена и ми обясни доста неща. Само че не разбирам какво означава написаното на амбулаторния лист и ще се радвам ако някой може да ми помогне.

Обективно състояние:
мат.нормална гол. и констистенция в
антв. флексио
адн.двустр.бо.
СС затворен ЕХ УТЕРО не кърви
ВПО-хиперемия оток флуор

Терапия:
ХДР
Дуфастон 2х1 таблетки
Макмирор 1х1 свещички

От изписаните лекарства си купих само Макмирор-а, защото в аптеката ми казаха, че на 17 години не е препоръчителен приемът му. Използвах Макмирор-а както ми беше обяснено, резултатът е малък - сега пак ми закъснява, но поне ми идва по-често.

Също искам да се обърна към по-младите момичета и да им кажа, че няма нищо страшно и срамно при посещението на гинеколог. Нека пазим здравето и нашите бъддещи деца!!

Целувки :)))

Коментари

1.   Миличка, Макмирор е препарат за лечение на гъбични инфекции. Много помага при Кандида. Анамнезата ти не ми е понятна - не съм лекар, но определено Дуфастон е препаратът за регулиране на нередовен цикъл. Заместител е на прогестерона. След като ти го е предписал лекар, го вземи.

Холи

2.   Амбулаторните листове са по-скоро за лекарите..за личния ти лекар може би. Ако трябваше да го разбираш щеше да е написано разбираемо. Казваш, че ти е обяснил всичко. Ако имаше нещо важно, което да пише на листа, щеше да го каже и на теб. Това са медицински термини и съкращения, които не те касаят. Някои мога да ти ги кажа, но няма да ти послужат за нищо. Пий си лекарствата и всичко ще е наред :)

Мег*

3.   Мег я мълчи ... защо си мислиш че разбираш от всичко и няма тема на която да не си писала. Я си гледай твоя живот и стига дава базсмислени коментари

4.   здравейте,искам да попитам -моята гинеколожка ми изписа макмирор и арилин 500 ,мазмойно ли е от тях да ми закъснява цикала,като до преди започването на лечението цикълът ми идваше точно на 28 ден,а последният ми полож акт е бил преди 4 месеца ,а сега мн ме боли корем и кръст от няколко дни и не ми идва:(