Споделена история от Здраве

Как най-бързо да спадне оток на зъб
Здравейте! От няколко дни имам проблем с един умъртвен и пломбиран зъб, между пломбата и зъба попадна парче пуканка и пломбата започна да се клати и зъба да ме боли. Отидох на зъболекар, махнаха ми пломбата и ми направиха снимка. Оказа се че зъба се е пукнал и вероятно ще трябва да се вади, но понеже ме болеше много ми изписаха антибиотик и го оставиха отворен. Първият ден след това само ме болеше, на втория вече нямаше болка, но започна да се подува и вече днес третия ден се подух много. Обадихме се на зъболекаря и той каза, че било нормално и каза да продължа антибиотика да жабуря със лайка и да правя студени компреси. Ако някой от вас знае по-бърз начин за спадане на отока, моля нека да сподели.

Коментари

1.   С отвaрa от смрaдликa, докaзaно. НЕ я пий в никaкъв случaй, сaмо жaбуркaне и плюй. След кипвaне остaви около чaс, тзa дa си пусне и дъбилните веществa и жaбури. Ще изтегли гнойтa, ще се спукa и изтече, но и ще дезинфекцирa цялaтa устнa кухинa.

2.   Може и компреси със смрадлика но общо взето няма как да накараш отока да спадне бързо. Ако продължиш да се подуваш - отивай право при зъболекъря, може да не ти е предписал точния антибиотик.

3.   На мен оток ми е спадал за един ден като пиех антибиотика Оспамокс. Също така избягваи да спиш на страната на която ти е зъба. Защото се затопля и се подува много.

4.   с лед

5.   гаргара с лайка сода 20/30 прополис / клеева тинктура/

6.   Чувала съм за осолена сланина да се сложи, но не знам дали помага..

7.   След като зъба не може да бъде спасен, просто иди да ти го извадят. Не е нормално да се влошава - най-вероятно тече възпаление в корените и тъй като отгоре каналите за запълнени и няма как да пробие, набира.

8.   детралекс

9.   Добър ден! Отварата от смрадлика и другите неща все още са надежни нали, защото и на мен от 1-2 дена ми отече лявата буза. Само при допир има болка.

10.   Най-добрия антибиотик за проблеми с зъбите е Клиндамицин. За хора, които не обичат антибиотиците, предлагам: нарежете на ситно чесън, смачкайте го и го сложете на зъба и около него. Може и с хубава и силна ракия. Ракията не бива да се пие, понеже черния дроб се бори с бактериите, които са причинили абцеса. И когато пием алкохол, черния дроб, започва първо него да обработва и борбата с бактериите се отлага, до преработването на алкохола. Ако има дупка в зъба, хубаво е да сложим парченце чесън вътре или ако много боли, да сложим парченце аналгин в нея, може и течен. Успех с лечението, но самолечението е временно. На всяка цена, потърсете зъболекар.

11.   Пий си антибиотика-там е спасението.Ще мине бързо-мисля,че вече даже е минало.

12.   Кой Клиндамицин по точно?

13.   Щом ти се е подул зъба, би трябвало във венеца да имаш гной. Опитай с Доксициклин. На мен ми помага. За два дена отока спадна двойно.