Споделена история от Здраве

Имам нещо като мустаци, по скоро мъхчета как да ги махна най-добре?
Здравейте! Момиче съм на 17. Има нещо, което започва много да ме притеснява...Малко ме е срам, но едвали съм само аз с този 'проблем". Имам нещо като мустаци, по скоро мъхчета, които вече започват да се забелязват и много ме дразнят. Всъщност въпроса ми е ако ги махна след време много ли ще се появят, стават ли по- дебели и по - черни както примерно при веждите? Надявам се да ми отговорят сериозни хора и най вече момичета, които са минали по този път! Благодаря Ви ! :)

Коментари

51-100 от 131

54.   Здравейте, въпроса ми е следния. Имам мустаци, на 14 години съм и се забелязват. Вчера вечерта ги махах с пинсета, но днес пак са порастнали, възможно ли е, или просто вчера не съм ги изчистила като хората, понеже беше вечер на лампата? И ако ги чистя само с пинсета, ще уредеят ли, и колко време след като съм ги изскубала няма да ги има? Моля ви, отговорете. :)

55.   Офф незнам незнам и аз имам и се чудя какво да правя... ;х... смятам да използвам първо лентичка след това с пинсета да си ги почиствам.. но се чудя каква ще е реакцията на хората като ме видят без мустачките.. ;х

56.   Здравейте аз съм на 14 г. и имам мустаци моля помогнете ми изкам да опитам с фото еполация или с кола маска кажете ми кое е по добро

57.   Аз съм на 14 и съм момче и имам мъх, какво да правя, със самобръсначка ли да почна, защото се притеснявам че когато ги обрасна, след 2 седмици ше станад ойте повече и по гъсти, ако бях на 16, 17 няма проблем, ама на 14 няма мога да си целуна гад... кво да правя?

58.   Здравейте. Аз съм на 15 и от 6 клас мустачките ми започнаха да се забелязват повече. А и съм с много тъмна коса и това допринася за цвета им. Не знаех какво да правя, нямаше кой да питам и си мислех да ги изруся, но не го направих. Накрая видях в една дрогерия тези лентички Strep и от няколко месеца ги ползвам и съм доста доволна. Да, боли си, нормално, обаче си заслужава. Косъмчетата ми станаха по-редки, по-мънички и все пак зависи и от типа кожа. Препоръчвам веднага след като си ги махнете с лентички, като се измиете хубаво, да намажете горната част на устната с крем. По възможнст мазничък, защото ако имате чувствителна кожа като мен е много вероятно да ви излязат много и малки бели пъпчици и не е приятно, ужасно си е. Първият не знаех и си пострадах :D. Та аз ползвам крем Nivea. Според мен те са най-хубавите.
Надявам се, да съм помогнала с нещо :).

60.   Здравейте аз сам момче и сам на 14 от 6 ти клас имам мустаци някъде първо мислех да ги обрасна но после разбрах, че стават по големи и гъсти затова още решавам прочетох всички коментари и разбрах че с пинцета май като че ли е най добре. Преди около година имах два три косъма на брадата но ги скубех и наистина растат бавно мисля да пробвам и с мустаците, пробвайте и вие.

61.   Само казвам, но има разлика между момичетата и момчетата отсносно тези неща

62.   с машинката за подстригване на татко ти!

63.   Аз съм момиче на 14 години и скоро забелязах че имам мъхчета, а понеже косата ми е тъмна и те бяха такива. Опитах с LICIA крем за изрусявине. Продават се в аптеките в опаковка по 8 броя (ако не се лъжа), като 1 брой съдържа 2 пликчета с 2 различни крема. Преди употреба се смесват си се нанасят с шпатулката от комплекта. След няколко минути се измива и това е. На опаковката си пише всичко. Много съм доволна. Сега обаче ще опитам с коламаска, защото вече ме притесняват. Не са ми се подигравали, но ми е неприятно, че ги имам. Надявам се да съм помогнала.

65.   Здравейте. Аз съм момиче на 16 години преди една година забелязах че имам мъхчета моляви помогнете ми много плача за този проблем.

66.   Според мен идеалният начин да ги премахнеш е с Лепенки, не стават по-дебели, нито пък по-черни и при повечето хора излизат през 1 месец, като ги премахнеш с лепенки. не боли много не се притеснявай :)

67.   Здравейте! Искам само да ви попитам дали с пинсета се получава добре и как най-добре мога да отстраня тези мъхчета за по дълго време?

68.   Хора моля ви помогнете ми едва на 12 съм и вече теи мъхчета станаха към края на усната леко черни искам да кажа че се забелязват и от моя клас ми се подиграват особено момчетата и незнам какво да правя ако ги махна ще станат още по-големи и грозни.. ;хх ;(

69.   За бога, прочети малко нагоре. Не че се карам, но всички са писали, че зависи с какво си ги махнеш ефекта ще бъде такъв или някакъв друг. Махни си с лентички и не, няма да стане по-зле или да ти станат по-черни.

70.   "Трай бабо, за хубост! " :) Всичко ще е наред, аз ще си ги махна с лентичка, реших. :)

71.   С кола маска или лентички.. нали с лентички пак се отскубват от корена.. КОла или Ленти.. никви депилатори, ако искаш отиди и на лазерна, но не съм запозната затова няма да коментирам за лазерната.. :)

72.   И аз искам да попитам какъв е най-ефикасния начин? Дали да отида като за първи път при козметик? Много ви моля, искам съвет :((!

73.   63, А от крема резултатът какъв е?
Аз имам такъв и мисля да пробвам поне за тази седмица ,защото ако сега пробвам с ленти ме е страх, че ще се подуе или нещо такова , а не искам да ходя на училище подута :)

74.   Честно казано няма да станеш подута. Ще почервенее може само на някои места мъничко да се подуе от лентичките, за това препоръчвам да си ги махнеш вечерта в петък, събота или неделя, за да не се притесняваш, че кожата ти ще изглежда раздразнена и на сутринта.

75.   И аз съм на 13, поначало съм си повечко окосмена, и веждите ми бяха свързани, ама тропнах с крак и си ги оформих в началото на 2012 ;д Мустачките ми също са с доволна големина, косата ми е тъмна, а това е страхотна комбинация.... Опитах с пинсета, но много ме боли, израстнала съм сред двама братя и баща боксьор, не ме мислете за разлигавена, но наистина ме болеше, очите ми се насълзиха когато стигнах малко по към устната и под носа, махнах си другите, но изглеждаше отвратително, някаква черта, спускаща се от носа ми покрай устната, като ги видях не знаех дали да се смея или да плача ( всъщност очите ми така или иначе сълзяха.. ). Чудя се дали да не пробвам с лепенка, тогава поне болката идва и си минава изведнъж, но ме е срам, а и няма как да помоля майка ми, тя каза, че съм нямала... Което, повярвайте ми, НЕ Е вярно, имам повече от всяко друго момиче, което познавам.. Ужасни са, направоо.. ;х Дали да не отида някой път малко по-далеч от нашия квартал да си взема от някоя такава аптека? :)

76.   Мерси много. :)

79.   Аз бях така, но отидох купих си лепенки
Сложих си я става за секунди дърпаш и готово не боли чак толкова много. Устната ти става за малко червена
но после изчезва :)

80.   да ви питам, моите не се виждар чак толкова, ходих на козметик и тя каза, че не се виждат и няма смисъл да ги махам... ако започна с пинцета ще се влошат ли или не.. моля за отговор :))

81.   Дали ще е с пинсета или лентички ефекта е един и същ. Та няма да стане по зле с пинсета, нормално ще си е.

82.   Здравейте имам въпрос! Къкъв крем може да се използва за намаляване на мустачките?

83.   Здравейте, аз съм на 12 години и имам мустачки, махам си ги от 1 година и половина.. Та искам да попитам това нормално ли е? А и няма никакъв ефект все още продължават да ми растат даже сякаш с всеки път повече... Забелязвам че приятелките ме гледат над горната устна и ме питат после да ли си махам космите по мустака.. мен ме е много срам.. Махам си ми с лентички ( кола маска).. Но няма положителен ефект. Все още растат не намаляватт, махам си ги през 2 седмици. Моля ви кажете ми някой метод за по трайно махане.. Четох в форумите за лазерна епилация но аз мисля че съм малка за това.. Моля ми кажете какво да правя.. Много ме е срам и е доста гадно.. ;(

84.   Аз пък ти препоръчвам направо да си вземеш машинка за бръснене - от онези, които имат и вградено тримерче. Качествените са между 80 и 120 лв, но ще я използваш с години наред, особено след като бръсненето не е нещо, което трябва да правиш всеки ден. Бръснат гладко и бързо, за по-малко от 30 секунди ще си готова :)

Лично използвам Braun 150S-1 и съм доволен, но и другите продукти на Braun са стахотни. Моята беше 80 лв с намаление, но реалната цена е 105 лв. Успех!

М 22

http://get. bg/product_info. php? manufacturers_id=116&products_id=86526

(моля модераторите да публикуват линка)

87.   Аз искам да попитам едно нещо. Вчера снощи си махнах мустака с лента (не знам каква марка точво беше, но цвета на лепилото беше розово), та до днес още ми стои червено над устната. Може ли за ми препоръчате някакъм крем или нещо, с което да се намажа, че да се премахне червеното на устната? Мерси предварително

88.   И на мен понякога ми става така и винаги след като си ги махна се мажа с крем Nivea според мен е най- добрият за чувствителната кожа и винаги ми помага. Мажи се и когато почувстваш, че ти е суха там кожата.

89.   87, пробвай с Вита - Мерфен.
*Д*

90.   Здравейте. Аз съм на 12 години. И аз имам мустачки, като всяко друго момиче. Доста ме е срам, но реших сама да се оправя, тък като майка ми не е около мен, а да питам баща ми за такива работи.. Ами не, благодаря :-D Аз пробвах с домашна кола маска - маската на Клеопатра. Потърсете в нета. Сложих си я и отгоре сложих дебел найлон. И просто в един миг дръпнах. Заболя ме.. Естествено.. Все пак първи път. Махнаха ми се от едната страна, но леко ми се поду устната и там, където косъмчетата се премахнаха, ми стана червено. Казах, че ми е станало така, понеже съм се мила със сапун и петната са се появили. И да.. Спрях с кола маската и продължих с пинсета. После стоях със студена кърпа върху обезкосменото място. И така. Подейства. Опитай и ти. Нищо няма да загубиш ;) УСПЕХ! :))

91.   аз имам същия проблем! а съм по-малка о теб. всички ми се подиграват

92.   Аз също съм пратил история която я няма в сайта за разлика от мустаците но като гледам не е одобрена казва се Несиметрия извинявам се за правописа но го пиша набързо това може да не публикувате коментара ми но поне дайте шанс на историята ми в която съм дал информация за не толкова известен проблем

БОЖЕ МОИ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ МУСТАЦИ

93.   Здравейте, аз също имам проблем с мустачките. Преди малко се боядисвах в русо и толкова ми беше писнало от мустачките че взех и си ги боядисах. дали ще си личи русото и по добре ли е от колкото да се мъча да ги махам?

95.   Здравейте!
Прочетох всички мнения и доколкото разбрах, най-добре ще е да опитам с някакви лентички или с лазерна епилация. Бихте ли ми казали колко може да струва един пакет лепенки горе-долу. Могат ли да се купят от някой супермаркет като Билла например? Много ще ви бъда благодарна, ако някой ми отговори, спешно е!
Благодаря предварително! :) :)

97.   Моите си ги взимам от Кауфланд в Билла не знам дали има не съм търсила. Но са около 4 5 лева мисля че.

98.   95. към 10лв е кутийката, 10 са вътре и имаш кърпички за след процедурата ! доста са практични ! :) аз лично редувам процедурите :D махам ги и с пинцета и с машинка и с лентички и да ви кажа въобще нямам проблеми - нито стават по-гъсти, нито по-черни :) успех дами

М*

99.   Ами с кислородна вода много ли е вредно? Благодаря ако някой ми отговори :))

100.   От 95:Благодаря за съветите на всички :) 98, от някой квартален магазин ли ги купуваш или от голяма верига магазини? . В моя град няма Кауфланд и затова се чудя дали ще има такива лентички в Билла или в Пени маркет. Лентичките специално за деликатни зони ли са или става с всякакъв вид? Благодаря предварително за отговора :)

101.   Искам само да попитам след епилирането с лентички подува ли се обезкосменото място и колко дълго време стои зачевено(подуто)? Например ако вечер си ги махна и след това вляза в банята да се изкъпя, на следващата сутрин ще си личи ли подута кожа? Благодаря предварително за отговора :)

102.   оф оф оф просто е отиди на кола маска не мисля че толкова хора трябва да си дават мненията аи някои ако искат да си споделят проблемите тва е сподели. нет а не да ги пишат в коментарите!!

103.   ако прочетеш в нета ще видиш че пише че не трябва да се мокриш след процедурата след като се изкъпеш тогава ги махни и се намажи хубаво с крем и няма да имаш проблеми

104.   Утре ще ходя на кола маска за първи път и ме интересува появяват ли се винаги пъпчици и зачервяването след колко време изчезва

105.   ако не се намажеш с крем след това ще се появят пъпчици гледай винаги да е омекотено мястото. зачервяването зависи но след около половин час изчезва но зависи може и изобщо да не ти е червено

106.   Аз си ги махам с пинсета но се чудя дали ще стане по зле ако опитам да ги изруся с кислородна вода. МОЛЯ ОТГОВОРЕТЕ

107.   Аз съм на 16 години от миналата година си почиствам мъхчето над горната устна с пинцета. Много съм доволна от резултата ии спокойно не стават повече, ами с времето уредяват. :) Успех! ^^

108.   Оле, само аз ли не си махам тези мъхчета? Е, личат си като се позагледаш, ама не е болка за умиране. На 21 съм и никога не съм правила проблем от това, или други на мен. Явно днес е различна ситуацията.

109.   Хора аз съм на 13... При мен гадното е, че в началото от лявата ми страна се виждат по от далеч. И нататък се виждат, ама все още не толкова.. обаче ме е страх да ги махна, да не вземат да станат повече и по-черни и незнам.. майка ми и другите, които попитам ми казват да не ги махам, щото щели да станат повече, по-черни и по-дълги... незнам незнам, а мен страшно ме дразнят и ме е срам де, чувствам се като... някой войвода ;д..

110.   А, аз какво да кажаа на 12 съм и има чернии косъмчетааа нее мъховее.. чета и си мисляя даали да си вземаа такаваа депилиращааа лентичкаа от аптекатааа.. срам ме е да кажа на мамаааа пък и неззнам каквоо даа правяя?? Един път и казахх, и тяя казаа "ти луда ли си" ии аз замълчахх... :(( Всичкии момчетаа ми се смеятт дори и някоии момичетаа :(( ужасноо е :((

111.   Най-добре е да си вземеш Lucia крем за обезцветяване на космите или Lucia за депилация аз съм на 12 и ми се личат космите тъй като имам косми които са черни и ми се личат!

51-100 от 131