Споделена история от Семейство

Как да се казва дъщеря ни ?
Здравейте. Аз съм на 23 години, и съм от Пловдив. Съпруга ми е на 25, женени сме от около 2 год, и очакваме първото си дете-момиченце, но все още не сме се спрели на конкретно име. Имаме списък с имената, които най много ни харесват, и той е следният- Валерия, Анастасия, Адриана, Елеонора, Катерина, Магдалена, Вероника, Наталия, Симона, Анелия, Ивайла, Ванеса, Ирина, Соня, Емилия, Грета, Ивана, София, Даяна и Стела. На вас кое от тези женски имена най ви харесва, и ако може кажете защо? Предварително много благодаря за помощта!!!

Коментари

1.   Ох, Боже! Вече си почти майка, а дори решението за името на детето си не можеш да вземеш. Е, как ще го гледаш това дете? Всеки път ще се допитваш до непознати с какво да го храниш, как да го облечеш и как да го възпитаваш ли? Ако толкова не можеш да решиш, поне се допитай до близки хора, а не до напълно непознати, защото е направо смешно, хора, които нито познаваш, нито те познават да ти се месят при взимането на толкова важно решение.

2.   Защо се допитваш до някакъв сайт и то анонимен? Което име на вас ви харесва така си го кръстете... Facepalm

3.   От посочените нaй ми хaресвa София, звучи величествено, но и много женствено.

4.   Стела

5.   Анастасия

Изключително представително и стилно име. Освен това ще е първа във всички списъци:) Алфата си е хубаво нещо!

Alpha, ж. 26

6.   Магдалена, племенничката ми се казва така и звучи супер сладко за момиченце. Анелия също е много хубаво име. Да ви е живо и здраво :)

7.   Ивана. Това е моето име и ужасно много си го харесвам. Кратко е, не е лигаво, женствено е. Също така е и лесно за произнасяне от чужденци - все пак живеем в силно глобализиран свят и това също е важно.
Освен моето име, Емилия, Даяна и Наталия са изключително красиви имена.

8.   Нито едно от тези имена!!!

Предлагам ти някои предложения:

Стелия, Гретенсия, Иреяна, Магдалиния, Звезделиана, Софрония, Доротея, Теофана

9.   8, ти чуваш ли се какви идиотски идеи даваш. С тези имена като изключим Доротея детето ще е обречено цял живот на подигравки! Авторке, това решение вие трябва да си го вземете не да се допитвате до непознати хора! Иначе от тези харесвам Магдалена, София, Катерина може и Екатерина, Елеонора, Наталия!

10.   Адрияна е много нежно и хубаво име! Предлагам Ви него.

11.   На мен най много ми харесва името Елеонора... Мисля че звучи много елегантно и женствено... Но и Наталия не звучи зле и Вероника е хубаво име но аз бих избрала Елеонора!

12.   На мен Ивайла и Грета ми харесват най-много! :)

13.   Ванеса, Елеонора и Даяна са най-хубави от всички и са модерни. Забравете напълно за Ивана, Анастасия и Соня, ако съм ви дъщеря и ме кръстите така ще ви се разсърдя и ще искам смяна на името. Според мен красиво име е и Настя, ако искате да е близо до Анастания, но е далеч по-хубаво.

14.   Вероника, Елеонора, Адриана, Магдалена, Катерина, Анелия, Грета, Емилия, Наталия или София?

15.   Грета.

17.   София, Катерина, Ванеса. :)

19.   Анастасия най-много ми харесва. Другите, които предпочитам са Елеонора, Наталия и Адриана.

20.   Вероника ще е, мс много!!!

21.   За мен най-хубави са Валерия, Симона, Ванеса, Даяна и Стела

22.   Катерина и Наталия и София.

23.   Адриана. Синът ми се казва Адриан. Предлагам и моите любими-Аделина, Михаела, Рая.

24.   Валерия ми харесва най-много. Адриана хич не е женствено, вижте му значението.

25.   Вероника

26.   Дъщеря ми се казва Ирина. Не е кръстена на никого, избрах го заради значението - МИР. Има имен ден на 5 май, мелодично е (гласна, съгласна, гласна, съгласна, гласна) и е рядко срещано (не кажеш Иринка в ДГ/училище и 3 момиченца се обръщат. И има буквата "р", което съм чувала, че носи много силна вибрация

27.   Подкрепям 26 за името Ирина

28.   Анастасия! Красиво, нали!?

29.   От изброените Анастасия, Елеонора, Катерина и Магдалена
предлагам Ангелина, Белослава, Василена и Елисавета

30.   Здравейте, дъщеря ни вече е на почти три месеца, и се казва Магдалена.

Авторката