Споделена история от Семейство

Постоянно плача.. Как да престана?
Здравейте! Момиче на 15 години съм. Постоянно плача за всичко.. Не знам защо. Като малка бях свидетелка на жестоки караници между баща ми и брат ми, също между баща ми и майка ми и понякога си мисля, че е заради това. Баща ми пиива често дори в момента пие и като пие малко или много започва да се заяжда с мен или с майка ми и ми говори ужасни неща и ме кара да правя неща, които не искам. И всеки път ме е страх като пие да не се стигне до онез случай, в които баща ми започва да се кара с мен и да ми посяга. Наскоро брат ми покани майка ми да иде при него понеже има малко дете и майка ми да го гледа за 1 месец. И просто като ги чуя да си говорят за това пътуване се сещам какво ще стане като майка ми тръгне и започвам да плача, дори в момента го правя, защото си мисля за това. Просто не мога да спра да мисля какво ще правя без майка ми..
Моля нека да няма хейтърски коментари. Ще се радвам ако има хора, които се опитват да ми помогнат!
Моля редакторите за постнат тази история, защото ми е много важно! ;(

Коментари

1.   От описанието не се разбира, баща ти "подпийва ли", или направо си пийва? Ако е алкохолик, няма да е добре да те оставят на саме с него. Ти не си вече малка, но с пиян човек, не се излиза на глава, такива просто не разсъждават. В много неприятна ситуация си. В живота има две състояния на отговор в подобна ситуация. Едната е да се примириш и да търпиш унижения, а другата е смело противопоставяне. Баща ти щом с брат ти се кара, който е вече семеен, с тебе ще се държи още по без задръжки. Не ти остава друго, освен да станеш по смела и ако се държи лошо с тебе да го предупредиш, че ще се оплачеш в полицията. Досега не е ли предупреждаван от полицията, не сте ли се оплаквали, щом е такава драка? Може и да се получи обрат. Може да се дразни от майка ти, и сега като останете сами да стане съвсем друг, т. е., с тебе да се държи по бащински, а и ще се надява ти да поемеш домакинството, все пак си жена. Поддържай постоянна връзка с брат си и при нужда да ти помогне.

2.   Какво те кара да правиш баща ти, а ти не искаш? И майка ти знае ли? Звучи ми плашещо!
Едва ли нещо ще се промени в поведението на баща ти. Майка ти е тази, която е носела и носи отговорност да ви изведе от този ад, но съм песимистка.
Не оправдавам баща ти, но и майка ти също!
Ако се налага потърси връзка със "Закрила на детето", но и я тази институция нямам вяра за съжаление...
Кураж! Засега "стискай" и след 3 години "дим да те няма"! Бъди щастлива! Прегръдки!

3.   Плачеш защото си в такъв период и защото си по ранима и чувствителна. Ще отмине. Всички сме имали такива периоди.

4.   Здравей. Една моя приятелка която е на 16г. нейния баща също е пияница като твоя. Бяха останали сами и той и посегна удари й шамари и почна да я обижда. Тя дойде у нас разплакана като отворих вратата веднага ме прегърна и ми разказа за случилото се. Остана у нас. Обадихме се на майка й и после с нейната майка, майка ми, баща ми отидохме у тях и си говориха и момичето бееше до мен през цялото време. И решиха, че най най доброто решение е да се разведът. Момичето остана при майка си. Аз с тях се чувам всеки ден. Аз съм момче на 18г.

5.   Аз ти изпращам много положителна енергия и те прегръщам. А конкретно мога да те посъветвам да се срещаш с приятели, да излизаш, още малко и ще станеш на 18, ще станеш студентка и ще се изнесеш и всичко лошо ще остане зад гърба ти, ще ходиш по бригади, ще пътуваш и срещаш хора и ще се забавляваш