Споделена история от Семейство

Как да намеря баща си?
Здравейте, пиша тук, защото искам помощ, пък и все пак сайта е за това и ако някой няма намерение да пише нещо смислено, което би ми било от полза нека не коментира. Като малка, всъщност направо преди да се родя баща ми е изоставил майка ми. Като дете се бях опитала да разбера нещо за него, но реших да не бъркам в раната. Сега не, че съм, но поне съм навършила 14, но е време да разбера какво се е случило и най-вече да говоря с него, ако той изобщо е жив и успея да го намеря. Та исках да попитам каква информация би ми била нужна, за да го открия и дали има някаква институция която се занимава с такива неща, всякакви съвети би били от полза, благодаря! :)

Коментари

1.   Само майка ти може да ти помогне, само тя знае истината. Да ти каже поне ЕГН-то му, ако не иска друго да ти каже.

2.   Не искам да те огорчавам, но и да го намериш, ще е трудно да го убедиш. че си негова дъщеря. Точно затова и е напуснал майка ти!
По-добре не го търси сега! Изсчакай 5 години, сега си още дете и много ще те боли разочарованието! Освен това е хубаво да го накараш да си направите ДНК тест. След това неяснотите ще са по-малко!

3.   Питай майка си най-напред.
Нали те посъветваха мамите от сайта, в който беше писала.

4.   Ти неговата фамилия ли носиш или фамилията на майка си?

6.   Нося фамилията на майка си, но той знае, че има дъщеря, при това знае къде живеем, търсил е майка ми, но тя го е отблъснала, не знам причина, но не знам и защо поне веднъж не се е върнал да ме види въпреки, че е знаел къде съм и че ми има, а майка ми едва ли знае егн-то му. Пък и отказва да ми разкаже какво се е случило.

7.   Аз съм на 15 и имам същият проблем, само че се разделили като съм бил на 1год. Само знам, че има жена с дете, която ми се пада полу сестра. И в акта за раждане трябва да имаш трите му имена и егн.

8.   Естествено, че трябва да говориш. Имаше такава група във фейсбук където търсят родителите си. Поговори с макар ти, кажи и че имаш и имаш право да знаеш истината. В виж си акта за раждане, питай как се казва точно търси през гугъл, фейсбук.

9.   Щом майка ти не иска да говори, явно си има сериозни причини, за това не я наскърбявай и не бъркай в раната, обаче винаги можеш да поговориш с някой друг роднина-баба, дядо, леля... някой, който познава баща ти. Може би те ще са по-благосклонни и ще ти кажат нещо. Освен това сигурно знаеш името му и възрастта му, та можеш да потърсиш и във фейса. Много често роднини, които са загубили връзка от години се намират там. Ако не успееш, изчакай да станеш на 18 и тогава ще имаш право да се обърнеш към институциите с молба за помощ. В болницата, в която си родена има архив, там сигурно има някакви данни за баща ти. А и в крайна сметка има разни частни детективи и всякакви други хора, които си изкарват парите така, като помагат да намериш някого, но за целта трябва да си поне на 18 и да имаш пари да им платиш. Така, че за сега можеш да се ограничиш до разговорите с роднините и до ровенето из интернет. Обаче наистина не знам дали идеята е чак толкова добра. Помисли си, майка ти дори не иска да говори за него! Явно отношенията им изобщо не са били добри. А и какво ще стане ако го намериш и той се окаже някакъв отвратителен боклук (а най-вероятно е точно такъв, иначе през всичките тези години щеше да те потърси щом знае, че съществуваш)? Ще се разочароваш жестоко! Така, че да, хубаво е да знаеш кой е баща ти, но не очаквай, че ще се окаже някакъв готин и мил човек, който просто по някакви извънредни обстоятелства те е изоставил и 14 години не е направил опит да те потърси. Най-вероятно е някакъв безотговорен тип, който е зарязал майка ти защото не е искал да поеме отговорност. Така, че не очаквай да ти се зарадва, дори и да го намериш.

10.   Аз съм по същия начин

11.   Разбирам желанието ти да намериш баща си. Аз също много искам да нямеря брат си.

12.   Щом носиш фамилията на майка си, значи в акта ти за раждане няма данни на баща ти, т.е. ти не си припознато дете. Майка ти и нейните близки знаят кой е, но явно има много сериозни причини да не споделят с теб историята. Възможно е да е бил женен, когато майка ти е забременяла, или пък да е имало физическо насилие. Не идеализирай баща си - коя бременна жена ще се раздеку с бащата на детето си, ако всичко е било хубаво?