Споделена история от Семейство

Реших нещо, което ще има последици за доста хора...
Напоследък търся какъв е смисъла на живота си и честно да си кажа -не го намирам. Имам мъж, но откакто рабрах че си пише с други жени обичам те, и въздиша по известни актриси американски момичета, нещо в мен се счупи, не мога вече да гледам на него през розови очила, знайки истинската му същност. Имам дъщеря-много е любвеобилна и разбира емоциите ми прекрасно, и е болна от неизлечим рак, остават и най много още 3-4 години.
Имам родители, които са повече родители по документи и които ме ползват само като слугинче да търча насам натам и да изпълнявам всякак услуги, а в замяна не ми се обаждат за рожденни дни изобщо.. Имам брат, който никога не ми вдига ако се обадя от моя телефон. Когато номера е непознат и звъня от приятелка, ми вдига но бърза да затвори. Иначе се обажда да ми иска пари но аз не му давам. Имам фирма с 234 човека. Хранят семейства с парите си и са доволни общо взето от парите. Не ме топли фирмата ми честно, въпреки че е изцяло моя и аз съм шефа. Не ме топли семейството ми освен дъщеря ми но тя умира. Сигурно защото нямам и прашинка любов затова си мисля за самоубийство напоследък сигурно съм луда идиотка не знам вече. И си мисля, че ако го направя за всички ще има някакви последици. Оставям себе си настрана. Но дъщеря ми ще остане без майка в най тежките си години. Съпругът ми без никакви средства освен за дъщеря ми. Родителите ми-без слугинче и то вярно и много работливо, брат ми не се помръдва за тях освен да им иска пари и на тях. Служителите ми ще останат без работа и пари за известно време а хранят семейства, колко хора се ожениха и направиха деца защото им дадох работа с мн добри пари. Депресията ми се засилва все повече, не ми помогнаха нито лекарства нито храна нито екскурзии и пари. Сигурно само истинската ми любов би ме излекувала но колко са я срещали изобщо? Съмнявам се че са повече от 1000 от целия свят откакто любовта съществува. Ако знаете само каква болка нося в душата си, аз съм един необичан човек и самотник и родих дъщеря да страда само. Мисля да се разведа след като си продам нещата и да оставя пари за нея в попечителски фонд и да си взема сбогом с дъщеря ми, да сигурно съм егоистка че няма да я видя как умира на 9 но баща и мн я обича, той ще се грижи за нея с моите пари. За мен най важно беше любовта в този свят и след като разбрах че няма да я срещна, че е рядка като диамантите даже по рядка, се втурнах да правя пари и аз като мъжете. Ожених се за мъж който реди думите красиво и манипулативно, защото ме караше да забравя себе си защото вярвах че ме обичаше. Искам да се разведа с него преди смъртта си защото смятам да изчезна. Ще се водя един от безледно изчезналите хора скоро в страната и не искам ченгетата да притесняват него или дъщеря ми. Знаете как е-ще проверят компютъра ми ще се ровят навсякъде ще уплашат дъщеря ми. Ако изчезна никой никога няма разбере какво се е случило с мен. Ще си помислят че съм избягала че съм лоша майка и аз ще съм избягала но в нищото и ще съм лоша майка много даже. Написах това не за отговори а да ми олекне малко и защото не мога да го напиша никъде другаде освен в анонимен сайт и то от интерент зала. Благодаря на всеки за отделеното време, надявам се вие да сте щастливи и да не страдате от дълбока депресия, надявам се дъщеря ми да си изживее някак си годините които и остават и да е щастлива забравяйки ме напълно-тя още е малка, надявам се съпруга ми да срещне добра жена и красива която да го кара да забравя за другите жени, нека родителите ми се държат по добре с брат ми, и нека брат ми започне да вярва повече в себе си, а служителите ми да ги лапнат бързо други фирми защото го заслужават и с по големи пари дай боже. Нека читателите на този сайт да имат късмет, за вас оставям добрия късмет и нека точно вие да намерите истинската любов, защо не и в този сайт.

Коментари

1.   Разведи се с него но не се съмоубивай, знаеш ли и аз понякога си мисля за таково нещо. Нещастна съм, живота ми е ужасен, загубих човека който обичам... а той в момента е щастлив с друга, а аз се чувствам като боклук. В живота ми всичко е нормално, само аз не съм нормалната. Понякога се чудя защо съм се родила изобщо, нищо което правя не ми носи удовлетворение. Бъди силна, ти си майка, дъщеричката ти е болна, но недей да я изоставяш, бъди до нея до края. Жестоко е да зарежеш всичко и всички и да действаш егоистично. А аз нямам нито мъж, нито деца и пак се боря, бори се и ти и някой ден късмета ще ни се усмихне.

2.   Не се самоубивай. Моля те.
За развод, разведи се и остани до дъщеря ти.
Искам да знаеш, че както и да ти звучи, смъртта на тялото не е край на живота. Ние не сме това тяло, ние сме душа, безсмъртна божествена същност.
Дъщеря ти също няма да изчезне от съществуване след като напусне тялото си. Сега не е като едно време, когато бяхме държани в невежество и неведение, сега вече почти всеки знае това... Потърси си книгите на Майкъл Нютън. И не е само той, има много хора, учени изследователи, които изнасят факти пред света.

За дъщеря ти - знам каква е мъка, аз също съм губила близки, макар и не дете. Остави я да си отиде, не я задържай и да искаш да остава тук да се мъчи.
Там където отива, от другата страна, в т. нар. астрален свят, тя ще се чувства много по-добре.

3.   Не мисля, че детето ти заслужава да умре само, без майка, изоставено и предадено! Направи дъщеря си щастлива в последните мигове, после със себе си постъпвай както искаш!

4.   Пий си хапчетата и не се мъчи с измислени истории.
Една майка на неизлечимо болно дете, въобще не мисли за истинската същност на мъжа си. Пък и въздишките не са изневяра.
Ако писането на такива драматични истории те облекчава, пиши си тогава.

6.   Писах същото като номер 4 - това е измислица, няма как майка с тежко болно дете да отдава значение на други по-важни драми в личния си живот.
Не знам защо не е публикувано.

7.   Това истинска история ли е, или сценарий за филм. Човек в депресия, не може да разсъждава така, бил съм в такава и затова така мисля. Но ако е истинска, показа, че имаш достатъчно пари, защо не ги вложиш в лечението на детето? Вече рака е лечим, има хиляди хора излекувани, защо и твоето дете не бъде сред тях? Ако е истина, че имате дъщеря, която е болна, мъжът ти, не би се занимавал с глупости, а ще даде всички сили за детето, още повече, че казваш, че той много го обича. Но даже и да е развей прах, първо излекувайте детето, доразвий си фирмата, стабилизирай се, и тогава изритай прелюбодееца. Сега го използвай при лечението на дъщеря ви. В чужбина водили ли сте я на преглед и лечение? Кой ви каза, че 3-4 години и остават? Какъв е този рак, да дава живот 3-4 години, а да не може да се лекува? Тук нещо не се връзват нещата. Медицината вече вади рак и от мозъка, а камо ли някой друг да не излекува. Човек се бори до последно, до последна капчица надежда. И за твоето състояние има лек. И аз бях в това"безизходно" състояние. Слагам кавички, защото и аз си мислех, че спасение няма, стигнал съм края на съществуванието си, стоял съм и на перваза на прозорец, но някаква божествена сила ме възпря. Тръгнах по лекари, тъпкаха ме с всевъзможни лекарства, но видение не идваше. Случайно попаднах на невролог, защото започна да ме боли глава. Разказах му всичко, така както авторката описва, и той ми изписа Деанксит, явно разбра за състоянието ми. Само за 3-4 месеца, аз се преродих и дойде видението, дойде светлината, дойде новият живот. Това беше преди 15 години и сега се радвам на живота. Авторке, забрави за самоубийството, мисли за дъщеря си, започнете лечението й, не е вярно, че е неизлечима, в живота се случват и чудеса.

8.   Виж, животът ти може и да е кошмар, но сама си го написала, на света има един човек, който ужасно много се нуждае от теб-дъщеря ти! Така, че ако не ти пука за теб самата или за другите, то помисли за нея. Сигурно е наясно със състоянието си и е ужасно тежко. Нима искаш да прибавиш още мъка към това, което преживява? Така, че остави ги другите, разведи се с мъжа си, не вдигай телефона на вашите и на брат ти, ако искаш, вземи си дълга почивка от работата (служителите ти все ще се оправят и без теб за няколко месеца) но моля те, не изоставяй детето си! Тя има нужда от теб! Освен това, колкото и да не вярваш, след нощта винаги идва нов ден! И ако не сега, то някой ден отново ще намериш смисъл ви живота си и ще си щастлива.

9.   Има по-добри сценарии за сълзливи сапунки. Ще ме извиняваш, ама и малко върху правописа трябва да поработиш.

10.   Ще съсипеш. последните години на дъщеря ти.

11.   Красота. Благодаря ти за това.
Има нещо адски интригуващо в цялата история. Дори си мисля, че ако не завърши по начина, по който казваш, би умряла част от романтиката в нея.

Има ли значение истина ли е или не, никога няма и да узнаете. Нека е просто това, което е.

12.   Здравей, скъпа авторке.
Доста чувствена изповед. Сигурно си много страдащ човек, но не бива да се предаваш. Разбираш ли, най-лесно е да умреш и има хиляди варианти за това. По-трудно е да се бориш за това, което искаш. Искаш любов - намери я. Съжалявам, че такова младо момиче като дъщеря ти няма да оцелее, но ти не бива да се предаваш. Сигурен съм, че и дъщеря ти не би го поискала това. Тя би искала да си щатлива дори и след нейната смърт. Не се предавай. Щом смяташ, че мъжът ти не е човека за теб - напусни го. Но не си пропилявай живота, енергията, която вселената ти е дала. Не зная дали ще прочетеш това, скъпа авторке, но се надявам да го прочетеш и моето кратко писание те накара отново да хванеш юздите на живота си и да се откажеш от подобни мрачни мисли. Стегни се, изправи се психологически и започни да се бориш за любовта, която искаш. Не спирай да я търсиш и не се отказвай. Вярвам, че всеки човек има своя сродна душа, която го чака някъде там и когато дойде време ще я намери. Може да е на 20, 30 или 50 години, но ще я намери. Дръж се! Бори се! Вярвай!
АКАТИМ

13.   Не се предавай, никога не знаеш какво следва - дъщеричката ти ще оздравее, сигурна съм. Потърсете лек за болестта и, не се отказваите, вие сте родители ❤️ Вярвам, че ще оздравее твоето слънчице, Бог ще я излекува, и ще бъдете едно щастливо семейство, знам го. Вярвай, моли се, не се отказвай-животът на детето ти е най-важен. Бори се за него.

14.   Първо, в днешно време светът се развива много по - бързо отколкото преди 50 години, даже и от преди 10. Това означава, че има реален шанс да измислят лек за детето ти, преди да си е отишла. За това ако все пак твърдо си решила да се самоубиваш - изчакай още няколко години, както казах, всичко може да стане. Преди векове е било смехотворно, че ще летим със самолет, че земята не е кръгла, абе разбираш ме. Изчакай още няколко години заради нея, поне да си я изпратиш, ако все пак не изобретят необходимото лекарство навреме, защото както си ни писала - тя ти разбира емоциите следователно тя заслужава да останеш заради нея.

А иначе родителите ти и брат и мъжа ти те приемат като даденост, но това е така, защото ти си го допуснала. Аз също съм допускала доста хора да ме приемат като даденост, но вече работя по това да се промени.

За мъжа ти, ми майната му, смисъл, намери си друг мъж - не за любов, а за забавление, да ти е кеф, да разпускаш.
Даже си излизах с 2-3 мъже паралелно ей така -да ти галят егото, да ти вдигат самочувствието чисто женски, не им говори много за себе си, не им се отдавай духом, а само тялом. Поставяй ги в позиция те да са уязвимите, те да тичат по тебе.

А любов давай само на детето си.

Брат ти просто спри да го търсиш, а като ти поиска пари или нещо друго му отказвай - лъжи го нещо там първите няколко пъти, че си дала на приятелка примерно голяма сума и че нямаш излишни, а по - нататък хич пък няма да му обесняваш. Вече бъди винаги заета за него. Може след години да му дойде акъла в главата и да се осъзнаш, че не се е отнасял правилно с теб.

Не знам кой ти е по - близък майка ти или баща ти.
Който от тях двамата ти е по - близък говори с него и му кажи - чувствам се използвана от вас, а в същото време не обичана. Вие сте ми родители, знам, че ме обичате, но сте забравили да ми го показвате, а имам нужда.

Та на кратко - вече не допускай да бъдеш приемана като даденост и не спирай да се надяваш, по - точно активно да следиш какви новости излизат в медицината за рака.

15.   Не си само ти в тежък период. Цяла година съм вече така, но се държа, а ти си се предала. Стискам зъби да отмине болката и чакам по-добри времена. Направи го и ти.