Споделена история от Семейство

Преди да стана майка...:)
Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.

Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.

Преди да стана майка.
Чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.

Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".

До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.

Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.

Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.

Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.

Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.

Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.

Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.

Не знаех, че целувката ми може да лекува.

Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.

Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Н
е съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.

Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.

Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.

Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.

Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.

Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.

Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!

П.П. Държа да отбележа, че това не е писано от мен!!!
Попаднах на него в интернет и го споделям с вас,
защото е прекрасно!!!

Коментари

1.   Божееееееее, наистина е прекрасно. Развълнувах се и се просълзих.

2.   Преди да родиш не си жена, а просто същество от женски пол.

3.   П.П. Държа да отбележа, че това не е писано от мен!!!
Попаднах на него в интернет и го споделям с вас,
защото е прекрасно!!! Не мисля,че всичко това е прекрасно.Лично аз не мога да разбера дали майката обича или съжалява,че е родила детето,защото в началото ме се стори ,че майката съжалява,но после това съжаление се превръща в любов

4.   Това е вярно в някаква степен, но е толкова пресилено, че чак ми се доповръща като го четях...

Заприлича ми и неволно си спомних една случка - преди много години (в зората на демокрацията), когато Къци Вапцаров водеше малоумното предаване "Супешоу - Невада", и някакъв екзалтиран байчо от публиката с дълбоко провинциален и леко "ромски" вид, на когото дадоха думата - взе че сравни Къци с Васил Левски. Направо онемях!

Та така с превъзнасянията...

5.   Да, прекрасно е да си майка. Аз съм майка на две деца и добре знам какво е..и още колко много има с възрастта..

6.   Страхотно е!

7.   Да, прекрасно е да си майка. Аз съм майка на осиновено дете на 3 години, и то не ми е смукало зърната, не ми е проблем че повръща върху мен, вкъщи не ядем спанак, а щях да забравя - сърчицето на моето дете не съм го създала аз...

Дали съм второ качество човек :-)?

8.   7, защо да си второ качество човек, та ти самата каза, че си майка. Не разбирам.
Иначе, за мен да изгледаш вече създаденото и изоставено дете е много по-благородно от това да отгледаш своето отроче.
Трябва да дадат изоставените деца на родители като 7.

9.   Прекрасно е! Пресилено или не, но е прекрасно и мен ме просълзи! Благодаря за споделянето!

10.   прекрасно е :)))

11.   Преди да стана, майка, на вярвах че бих жертвала всичко и всички, заради две малки човечета. Не знаех, че човек може да обича някого повече от самия живот.
Маги

12.   Преди да стана майка, не знаех, че след това ще се чудя как изобщо съм живяла без малката ми "Тарзан"-ка. :)

Написаното наистина е прекрасно!

М.

13.   Нито една думичка не е пресилена. Всеки детайл е до болка верен. Явно е написано от зряла, мислеща, чувстваща жена. От жена, която не просто оставя живота да мине покрай нея, а осмисля и пълноценно изживява дори и дребните детайли.

15.   Няма нищо пресилено, дори за вслушването през 10 мин. дали диша - още го правя, а голямото ми детенце е на 2 годинки. Всяко дете заслужава такава майка, за съжаление не на всяко е дадена.

16.   Номер 15 - и слава Богу, че не всички сме имали такива психично болни майки

„Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си. “

Който и детски психиятър прочете това, ще клати глава. Майката, която не може да изгони детето си от леглото си има определено проблем, какъвто има и детето. Да наричаш факалиите „аки“ също е признак, че у майката нещо не е наред. Фекалиите, лайната, пикнята, пикаенето се наричат винаги с истинските им имена от нормалните хора, те не са интересни за тях, защото са преодоляли интереса си към тях още на 3 годишна възраст, когато са открили половите си органи.

„Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна. “

Майката страда от някакъв психологически проблем, коренящ се в детството си. Изпитва сексуални влечения към детето си на подсъзнателно ниво. Фиксацията върху кърменето, „акането“ е показателна за това, че не е еволюирала сексуално (стои си на аналната и оралната фаза на сексуалната еволюция на човека) и не се е развила нормално като жена (болна е). И тук детският психолог много ясно ще види това и ще съумее да помогне и на майката, и на детето.

„Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му“
Това за психоанализата е вид изнасилване на детето, травмата от която детето носи цял живот (превръща се в съдист, мазохист може би).

„Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки. “
Страхова невроза, което е още един симптом за психическото отклонение при майката.

„Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. “
Детето се е превърнало във фалически символ на майката - отново отклонение от нормалното, признак че тя не е преодоляла аналната и орална фаза в развитието си и още търси заместител на своя несъществуващ пенис.

„ Да дишам с него, да туптя с него. “
Туптенето е символ на сексуалната възбуда на клитора при жените. ОТКЛОНЕНИЕ! Майката изпитва подсъзнателно сексуално влечение към детето-фалус.

„До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите. “

Цялото фиксиране върху хранене, пикаене, сране, държане на детето с неговата фалическа форма, неговите естествени отвори и крайници (фалосни символи), туптенето, страховата невроза и спането на детето в брачното легло - всичко това говори за голяма сексуална натовареност на връзката на майката с детето ?. Такава майка има отклонения, такова дете има после отклонения. Например дъвкането на пръстите от детето ? се явява за детето вид орална мастурбация, ако то дъвка своя си пръст (нормална на тази възраст за всички здрави деца) - ненормално е отношението на майката към такова дъвкане - то не дъвка във фантазиите ? своя си пръст (нормално), а НЕЙНИЯ - това си е символ на сексуален акт, в които майката заема активната, а детето пасивната роля. Забележете - МАЙКАТА Е БОЛНА. Стихотворението може да го сложите във вски учебник по клинична психология и да почнете да терапирате такава майка по учебник, защото е класически случай на психическо отклониение. Не случайно и повечето коментиращи изпитват отвращение от написаното - подсъзнателно те осъзнават, че такъв мозък е болен и написаното от майката (фантазия) не е нормално

СЛАВА БОГУ, ЧЕ НЯМАМЕ ВСИЧКИ ТАКИВА МАЙКИ!!!

17.   Номер 15 съм: № 16, как изобщо може да получат чувствата на майка към детето й такова тълкувание? Със сигурност децата заслужават майки живеещи с и за тях, не намирам нищо психотично от моя страна във връзка с факта, че като много майки, аз също гушкам бебето си до мен като е неспокойно. Чудно, но се успокоява, а не се притеснява на подсъзнателно ниво да не взема да блудствам с него... Всъщност, това, че му харесва да го гушкам вероятно ще изтълкуваш като проява на Едипов комплекс. Смисълът на написаното е, че въпреки приемането на нов човек в живота на майката и обсебването на живота й от него, вместо да е дискомфорт, се оказва радост. Поради голямата любов към детето, която към друг не можеш да изпиташ просто поради факта, че има и елемент на закрила. То е безпомощно и освен, че го обичаш, трябва и да го пазиш, да се грижиш за него.

18.   Номер 16-иди се прегледай на психиатър, що за глупости дрънкаш. Дано Господ не дава деца на хора, като теб. Догади ми се искренно от теб. И как можеш да сравняваш майчината обич със сексуално влечение. Ти си пълно ку ку. Да не би твоята майка да ти е отнела девствеността, ама, че простотии си написала, засрами се.

19.   Към номер 16 - Не си наред, най-голямото щастие на жената е да бъде майка, да обича и да закриля детето си

20.   Да си майка е най- голямото признание в живота ти! А да обгрижваш детето си и да го правиш щастливо и чудо!

21.   майка немайка, все си жена, не се превъзнасяте толкоз, циганките като имат по 10 деца и се издържат от тях, да не са голяма работа? или просто ги мързи да работят и затова раждат...

22.   Сега като стана майка не си ли миеш зъбите всеки ден?

23.   Не ми хареса. Може би защото съм само на 18 години. Мисля да стана майка чак след 30. Да си жена като цяло не е хубаво. Мъжът дава само една семка, а ние цели 9 месеца се мъчим. Някои жени умират при раждане.
Не, въобще не ми хареса!

24.   Жена съм на 30. Още нямам деца, това е мой избор. Може би след година-две. Винаги съм се удивявала от такива писаници :) Голямо чудо...
В чужбина жените и раждат, и кариера правят, тук в България всяка, която е родила, счита, че е направила нещо уникално и невероятно. Е, съжалявам, че ще Ви разочаровам - не намирам нито акото, нито повръщането, нито действията по почистването им толкова уникално-невероятни. Децата са прекрасно нещо, но чак такова превъзнасяне... Сигурно е писано от някоя лигла, която никакви други трудности не е срещнала в живота си. Имам приятелка, която хем има бебе, хем работи здраво - създаде собствен бизнес малко преди бебчо да се роди - и никога не съм я чувала да говори такива лиготии. :) Но на който му харесва, нека да го чете ида се унася от тази простотия. Живеем в демокрация :))