Споделена история от Семейство

Имена за близнаци-момиче и момче
Здравейте. Аз съм на 24, и съм от Ст. Загора. Съпруга ми е на 25. Женени сме от малко над година, и вмомента очакваме двойна радост -близначета, момченце и момиченце, но все още не сме им измислили имената. За момче ни харесват Стефан, Дамян, Максим, Борис, Александър, Никола, Георги, Ангел, Петър, Тома, Христо, Кристиян, Константин, Михаил, Калоян, Ивайло и Даниел; а за момиче - Соня, Емилия, Грета, Ивана, Мина, Ренета, Деница, Албена, Наталия, Белослава, Елица, София, Адриана, Румяна, Марина, Ивайла и Стела. Кои 3 мъжки и 3 женски имена от изброените, най много ви харесват и защо, ако ест има причина? ! Много благодаря на всички предварително!!!

Коментари

1.   Имената са лесни за избиране, важното е бебоците да са живи и здрави. :) Поздравления

2.   Здравей, избери им хубави имена, защото те ще им останат за цял живот! (Освен, ако не решат да си хо сменят, но родното си е родно. :) ) И аз имам момиче и момче близнаци, но вече са самостоятелни. Казват се Иван и Крисия..
Хубави имена за момче : Иван, Георги, Димитър, Наско, Никола, Радослав, Даниел и т. н

Хубави имена за момиче : Рая, (Любимото ми женско име)Виктория, Моника, Полина, Мария, Габриела, (Второто ми любимо име. ) Даниела.

Хайде, честито за децата! Дано са живи и здрави и много да ви радват. :)))

Когато решиш как ще се казват, пиши тук! Ще следя темата..

Тарик

3.   Разбира се - Тио и Тиа (или Тео и Теа)! :

4.   За момче: Никола, Георги, Петър
За момиче: нито едно... Предлагам ти Десислава, Анелия, Габриела

5.   За момченце ми харесват Никола и Калоян, а за комиченце на ме ми харесва Калина (не сте го споменали, но е много красиво име) или ако не Калина може би Елица.

Дано всичко да мине като по вода! Стискам ви палци!

Пишете, когато изберете имена за дечицата!

6.   Константин и Елена :) - ще празнуват заедно в един и същи ден :)

7.   София, Белослава и Елица.
Майка ми се казва София, Елица харесах от „Време разделно”, а Белослава-дъщеря е на Иван Асен II и достолепно звучи.
Константин, Максим и Дамян- по-редки имена са, двойните български царски имена също са ми слабост като Константин Асен и така.

8.   И аз съм за Константин и Елена. Има смисъл и послание в това съчетание. Плюс общия имен ден.

9.   Определено Константин и Елена! Не са ей така просто две имена, а имат смисъл, точно както са двете заедно. Ще празнуват и именния и рождения си ден заедно. Константин е едно от любимите ми мъжки имена и е много красиво и по-рядко срещано, Елена също е изключително красиво име, асоциирам го с Елена, най-красивата жена на света, дъщерята на царя на Спарта Зевс, ако се интересуваш от гръцка митология разбира се. Аз съм с две ръце за Константин и Елена, страшно много ми харесват! Остави Георги и Иван, не са лоши, но вече всеки втори се казва така, нека е нещо не чак толкова масово. Виждам, че си споменала Константин, но не и Елена, може би не го харесваш. Повтаряй си го известно време, и аз преди не харесвах много имена, но в последствие някак успях да убедя себе си, че са красиви имена и започнах да ги харесвам. Пък и Константин и Елена са много светски имена, няма да имат проблеми един ден, ако заминат за чужбина, хората да си оплитат езика с имената им и да не могат да ги помнят, както се случи при мен. Макар, че работя тук в България, се занимавам само с чужденци, които ме наричат Зоуи, понеже не могат да кажат Зори или Зорница. Съветвам те да спестиш това на децата си, не е нужно да са някакви типично американски имена примерно, но да са някакви, които едновременно са си хем български, хем разпространени по света и да не предизвикват смях или объркване на произношението тук или там. Наскоро като чух една майка да крещи в парка на сина си "Луиджи! " и ме напуши смях. И двамата родители са си чисти българи и винаги са си живели тук, ама мода. Избери светски имена! Това е много важно!

11.   Ивайло, Дамян и Борис;
Белослава, Ивайла и Грета
Причините са, че са хубави и добре звучащи, не прекалено често срещани, български имена.
Да са живи и здрави близнаците, каквито и имена да им изберете :)

12.   Честито за бебчетата! Да са живи и здрави!
За момче фаворитите ми са: Николай (Никола е малко остаряло сякаш), Александър или просто Алекс, Кристиян

За момиче: Адриана (много женствено), Стела и моя фаворит Моника :)

13.   Ами според мен за момиче: Елена (аз се казвам така :D), Елица, Стела също е готино име.
За момче може би - Димитър или Даниел.
Успех и да са ви живи и здрави :))

14.   Всяко второ момче е Александър, Георги или Кристиян, да не забравяме и Виктор, но добре, че го няма в изброените!! Като че ли се свършиха имената, та родителите са се вкопчили точно в тези! Затова избирам Христо. Имената за момиче като цяло ми идват доооста грубовати, особено Ренета и Ивайла. Харесва ми Натали, без Я-то и Емили, отново без Я.

15.   Люк и Лея

16.   Много хубава тема сред всичките негативни.
Моите любими имена за момче са Венцислав, Тихомир, Михаил, а за момиче Никол, Моника и Мария. Във вашият случай мисля, че Константин и Елена ще е най-добре, разбира се най-важното е да са живи и здрави, само не избирайте име като Мина или Грета.

Поздрави, Revenge.

17.   Момчето ще е Максим, а за момичето се колебаем между Белослава и Елица. Кое от тях според вас ще е по подходящо, в комбинация с избраното мъжко име?

18.   И аз съм твърдо за Константин и Елена. От имената за момичета иначе много ми харесва Румяна - като цяло ми е любимото име, може би, защото любимата ми леля се казва така, а тя е един от най-специалните хора за мен. Харесвам много и Деница, Елица и София, като Деница ми е фаворит. От мъжките, след Константин, най-много ми харесват Максим, Михаил и Александър.

19.   Ангел и Ивайла. Лека бременност и голямо щастие!

20.   Борис и Белослава-звучат с тежест, пък накратко имат толкова производни- ще са Ви Боби и Бобчето :)

21.   От изброените - Александър, Никола, Калоян; Албена, Адриана, Марина

Николай е много хубаво име. А за момиче ми харесва Никита.

22.   Уникални са Груйо и Онуфриета, шегувам се, разбира се:) Ивайло и София от изброените. И много щастие на всички ви:)
М, 37

23.   Елица, накратко Ели, а на Белослава трябва да и викате Бели :/

24.   Максим и Елица е идеално!

25.   Мислете внимателно какви имена избирате, защото тези "етикети" си остават за цял живот! И какво е това МАКСИМ , онова мъжко списание ли???

26.   Най-много от горепосочените ми харесват Калоян,Кристиян и Ивайло (за момче) и Деница,Адриана и Стела (за момиче).Други имена които много ми харесват са:Виктория,Рая,Малия,Изабел/а,Теодора,Кристияна,Валери(не мога да поставя ударението),Михаела,Натали,Лейла,Ивелина,Лора,Габи,Александрина (Сани или Лекси на галено).И за момчета - Мартин,Валентин,Виктор,Едуард,Денислав,Денис,Стилиян,Теодор,Владимир.
Надявам се да съм помогнала! :)))
-Вuкu ♥

27.   Най-много от горепосочените ми харесват Калоян, Кристиян и Ивайло (за момче) и Деница, Адриана и Стела (за момиче). Други имена които много ми харесват са:Виктория, Рая, Малия, Изабел/а, Теодора, Кристияна, Валери(не мога да поставя ударението), Михаела, Натали, Лейла, Ивелина, Лора, Габи, Александрина (Сани или Лекси на галено). И за момчета - Мартин, Валентин, Виктор, Едуард, Денислав, Денис, Стилиян, Теодор, Владимир.
Надявам се да съм помогнала! :)))
-Вuкu ♥

28.   Максим празнува имен ден на 21 януари. Тогава се чества деня на преподобни Максим Изповедник. Името Максим има латински корени и идва от думата “maximilianus”, която в превод означава “най-великият”.

Ивайло има имен ден на 7 януари, когато празнуваме Ивановден. На тази дата се отбелязва деня на Св. Йоан Кръстител. Името Ивайло може да се приеме за разновидност на Иван. Произходът на името може също да се търси в името Въло, което може би е вариант на Вълчо (Вълко). “Kypт” на старобългарски означава “вълк”, а Въло, Въил, Иваил и Ивайло са по-късни негови славянски транскрипции.

Белослава, от български, означава „да бъде красива и славна“ и „да носи хубава слава“. Празнува имен ден на 14-ти декември.

Елица е славянско име, което значи "малка ела (дърво)". Носещите това име са стройни и грациозни. Имен ден празнуват на Цветница или на 21 май - Св. Контантин и Елена.

Максим или Ивайло? Белослава или Елица?

29.   От изброените за момче: Александър и Константин - без причина, просто според мен дългите имена са по-интересни.
За момиче: Адриана и Марина.
УСПЕХ:)

30.   Биха могли да бъдат Страхила и Момчил или Момчила и Страхил - звучащи оригинално имена, които не са често срещани.

От твоите имена ми харесват следните комбинации:
Белослава и Тома
Румяна и Даниел
Грета и Борис

Предложила си и името Стела. На мен лино повече ми харесва във варианта Стелиана. Стелиана и Кристиан биха били прекрасни имена за близнаците.

31.   Максим и Елица ще са- и двете имена са хубави (и като звучене, и по значение), връзват се прекрасно с бащиното и фамилното име, имат имен ден... Какво повече може да се иска? ! Благодаря много на всички ви. Сега остава да чакаме 12-18 Април (по термин) малките Овнета.

33.   Много се радвам за вас! Лека бременност и хапвайте повечко последните месеци, доказано е че поднорменото тегло на майката води до преждевременно раждане при близначетата!
Хубаво е при слагането на имената да се съобразите и с близко празнуваните светии и тъй като датата на раждане не може да се предвиди с точност не планирайте всичко предварително. Моят син се роди 2 седмици преди термина и точно на Ивановден, затова е Иван, а иначе щеше да вземе името на свекъра ми. Хубаво е имената на децата да са на светии, които ще им бъдат закрилници. Моя близка и до ден днешен не може да си прости, че не настояла на мъжа си да кръстят дъщеря им, също родена на Ивановден Ивана, а я сложили на баба й Минка. Моя приятелка също се сърди, че няма имен ден, тъй че ще е хубаво да им сложите традиционни имена. От изброените от вас за момче ми харесват Стефан, Константин, Георги, Петър, Калоян, а за момиче - Ивана, Марина, София. Стефан и София ми звучи добре, лично на мен. Желая ви много щастие!

34.   Много се радвам за вас! Лека бременност и хапвайте повечко последните месеци, доказано е че поднорменото тегло на майката води до преждевременно раждане при близначетата!
Хубаво е при слагането на имената да се съобразите и с близко празнуваните светии и тъй като датата на раждане не може да се предвиди с точност не планирайте всичко предварително. Моят син се роди 2 седмици преди термина и точно на Ивановден, затова е Иван, а иначе щеше да вземе името на свекъра ми. Хубаво е имената на децата да са на светии, които ще им бъдат закрилници. Моя близка и до ден днешен не може да си прости, че не настояла на мъжа си да кръстят дъщеря им, също родена на Ивановден Ивана, а я сложили на баба й Минка. Моя приятелка също се сърди, че няма имен ден, тъй че ще е хубаво да им сложите традиционни имена. От изброените от вас за момче ми харесват Стефан, Константин, Георги, Петър, Калоян, а за момиче - Ивана, Марина, София. Стефан и София ми звучи добре, лично на мен. Желая ви много щастие!

35.   За момче: Стефан, Борис и Даниел
За момиче:Наталия, Стела и Соня
Гледай имената да не са прекалено дълги като "Белослава". За мен лично е важно също да са "едноименни" (т. е да не е някое дълго със галено име като Александра-Али)по скоро да е Стела(няма галено/малко име) или Соня. Това се харесва на момичетата, защото те не обичат да им казват целите имена( за тях е грубо-все едно), а не галеното. За мъжкото име трябва да е нещо като Даниел-Дани, Никола(Николай)-Ники. Когато момчетата станат тийнейджъри те започват да си измислят някакви прякори и тези къси галени имена ще им допаднат. Надявам се да съм ти помогнала и да сте живи, здрави и щастливи!

36.   За момче: Стефан, Борис и Даниел
За момиче:Наталия, Стела и Соня
Гледай имената да не са прекалено дълги като "Белослава". За мен лично е важно също да са "едноименни" (т. е да не е някое дълго със галено име като Александра-Али)по скоро да е Стела(няма галено/малко име) или Соня. Това се харесва на момичетата, защото те не обичат да им казват целите имена( за тях е грубо-все едно), а не галеното. За мъжкото име трябва да е нещо като Даниел-Дани, Никола(Николай)-Ники. Когато момчетата станат тийнейджъри те започват да си измислят някакви прякори и тези къси галени имена ще им допаднат. Надявам се да съм ти помогнала и да сте живи, здрави и щастливи!

37.   За момиче Адриана, а за момче Максим.

38.   За момиче Адриана, а за момче Максим.

39.   Поздравления.
Предлагам имената Елизабет и Емил.

43.   За момче - Даниел, Калоян и Александър.
За момиче - Никол, Адриана и Белослава.

44.   Лично на мен името Максим не ми допада, не знам как сте го решили, но помислете дали като порасне няма да го обиждат заради името което носи.

45.   За момче:Георги
За момиче:много ми харесва Йоана

46.   Максим и Елица ще са- и двете имена са хубави (и като звучене, и по значение), връзват се прекрасно с бащиното и фамилното име, имат имен ден... Какво повече може да се иска? ! Благодаря много на всички ви. Сега остава да чакаме 12-18 Април (по термин) малките Овнета. Благодаря мн на вс за помощта, но може да спрете с предложенията.

47.   За момче-михаил, ивайло, даниел
За момиче-габриела, адриана, лара

48.   Михаил и Марина

49.   Явор и Елица решихме в крайна сметка да са- ще празнуват заедно и рожден, и имен ден, пък и името на момчето да не навява погрешни асоциации, както би станало с Максим.

50.   От мъжките мой тип са ангел калоян ивайло ... От женските никое не ми допада, но ако трябва да избера някое е емилия... Моите любими имена са Йоан и Йоана.. Дано някой ден имам детенце и да си ги кръстя така... Ж .23

51.   Елена Иван и Даниел са хубави имена.

52.   Мъжки- Михаил, Дамян, Владислав
Женски- Елеонора, Катерина, Магдалена

С хубаво звучене и хубави значения. Макар че, така като гледам- децата може и да са вече родени, и с имена.

53.   Мъжки:

Георги
Александър
Кристиян
Борис
Никола
Максим
Ангел
Петър
Калоян
Дамян
Владислав
Михаил
Йордан
Стефан
Константин
Ивайло
Христо
Даниел
Тома
Крум

Женски:

Валерия
Анастасия
Елеонора
Магдалена
Катерина
Вероника
Анелия
Ивайла
Марина
Румяна
Адриана
Симона
Наталия
Ренета
Соня
Емилия
Белослава
София
Стела
Даяна