Споделена история от Семейство

Не понасям майка си
Не я понасям. Постоянно ме нервира. Не съм в пубертета, че да се изнервям от всичко, на 21 съм. Уча в друг град и съм на квартира, така че поне вече се откъснах от нея, но тя често ми звъни през деня да ме питала как съм, какво правя и др. подобни и все ми казва каква манджа сготвила. Вината ми е, че още не работя и тя дава парите за квартирата, но няма как-трябва да пропускам лекции, а те са полезни и не може да се мине без тях. Сега е решила през уикенда да идва на гости-след няколко часа ще искам да си я изпратя. Тя ще иска да ми сготви, ще почне да чисти и т. н., а мен ме дразни, когато започне да ми дава съвети как да си подреждам квартирата-не е разхвърляно, но не е по начина, по който тя иска да бъде. Не мога да издържа повече! Освен всичко е и параноична-чула нещо по новините и мисли, че и на мен може да се случи и постоянно слушам съвети да не ходя еди-къде си из града, да внимавам...
Имали ли сте подобен проблем?
Моля ви, модератори, публикувайте темата, колкото и глупава да звучи, спешно имам нужда от съвет. Какво да правя?

Коментари

1.   Майка ти е виновна действително в две неща - че те е разглезила до N - та степен и второто е, че не е осъзнала, че си голяма жена, която не само може, но и ТРЯБВА сама да изкарва поне отчасти прехраната си.

Ти в едно си виновна - в това, че не си разбрала, че всички свободи в живота на един пълнолетен човек идват с отговорности.
Ако искаш ТИ да определяш как да бъде подредено жилището ТИ, кой кога да ти идва на гости и да ти се обажда по телефона ще трябва ТИ да си плащаш жилището, телефона и прехраната.
Не си търси оправдание със следването. Сама осъзнаваш, че на 21 г. отдавна е трябвало да почнеш да работиш почасово и във ваканциите ако си искала свободи, но ти знаеш дори какво е да си свободен, защото мама винаги е там да ти предложи топъл беберон.
Изборът е твой - или беберонът, или свободата. Не можеш да имаш и двете - хем да си свободна жена, хем да цоцкаш от майка си.

3.   1 е прав-избери, или едното, или другото. Ако искаш да запазиш поне малко достойнството си, си хвани сама работа и й покажи, че можеш и БЕЗ нея.

5.   Каква голяма жена, бе? Авторката сама споделя, че още бозае от майка си!
Намери си почасова работа, ако трябва отивай другата учебна година на общежитие...
НО мрънкането няма да е като да се лишиш от нещо, нали?

6.   Пожелавам майка ти да е жива и здрава, но представи си, че я няма никога вече-няма кой да ти се обади по телефона, няма кой да ти сготви, няма кой да ти плати квартирата, няма на кого ти да се обадиш. Единственото място, където можеш да отидеш винаги и по всяко време, е домът на родителите. Единствените хора, които винаги ще са на твоя страна и ще те защитават с цената на живота си, дори ако извършиш престъпление, са родителите. Ще разбереш това, когато станеш родител. В живота всичко се връща-някога ти ще търсиш децата си, представи си, че те се държат като теб. Искрено съчувствам на майка ти. Отгледала е с много любов и грижи разглезен неблагодарник. Какво ще стане, когато тя остарее и има нужда от твоите грижи? Какво ще стане , когато ти остарееш и имаш нужда от помощта на твоите деца?

8.   Авторке, ами какво да ти кажа, освен истината, а тя е че тука пишат предимно някви лелки и нормално да са солидарни към майка ти. Но наистина е много обсебваща и досадна жена, така както си я описала поне. Не знам баща ти има ли го, с нея ли живее, ако не, то дано да си намери мъж - тогава вече няма да се сеща за тебе, ахаха, еми така е лелички, няма какво да се лъжеме, хаха.
А ти наистина трябва да почнеш да си вадиш сама парите, за да можеш с чиста съвест да й кажеш - виж майка ми, я си вземи куче и ме остави да си живея живота.
Но според мен дори и като почнеш работа, а ти естествено, че ще почнеш, тя пак ще продължи да ти досажда, ако не си намери мъж, или някакво друго занимание.
За това замисляй се да почваш да си вадиш парите и да са толкова, че да не ти се налага да я викаш като имаш деца, или други проблеми за в бъдеще.
Това е от мен, успех.

Послепис: Смятам, че коментарите щяха да са маалко по - различни, ако авторката беше момче.

9.   Да, предполагах, че отговорите ще са такива-че не оценявам загрижеността на майка си, че не я ценя и т. н. Май само 8 ме разбира. Майка ми живее с баща ми, обаче той изобщо не я отразява и тя се е прехвърлила на мен. Аз съм й човека за приказка, иска да знае всичко, а аз вече не го понасям това, защото, колкото и да съм зависима от нея, съм индивидуален човек, вече с различни "житейски" проблеми. Моето ежедневие е напълно различно от нейното, а тя май не си дава сметка. Мен не ме интересува колко перални е пуснала, или каква манджа е направила, защото това основно ми казва (сякаш ми дава отчет? !? !? ! ) и явно се опитва да ме задържи на телефона.
Авторката