Споделена история от Семейство

Родителите или приятелят
Здравейте аз съм момиче на 18 години и живея със родителите си и по-малката си сестра,която е на 10 години .. Чудя се от къде да започна ..Ами имам си приятел от 1 година и 5 месеца почти и нашите са против него.Постоянно с нашите се караме заради него майка ми и баща ми постоянно му намират претенции.Но родителите на приятеля ми преди бяха против това той да бъде със мен,но след време се съгласиха обаче нашите искат да се разделя със него и аз това няма как да го допусна,защото го обичам.Майка ми само ми прави забележки не ме пуска да излизам никъде,започнах да излизам от 8-ми клас и до ден днешен майка ми ми забранява да излизам с когото и да е било,дори и със приятелката ми ходила съм на дискотеки 2 пъти и това си беше. Постоянно ме заплашват,че ще ми спрат парите и че няма да ми правят бал.... Все още уча и ми предстой бал..Това със нашите вече не се издържа чудя се как да се справя със това .. Моля ви дайте някакви съвети как да се справя със тях ..

Коментари

1.   Те не са прави, но нали знаеш, че който плаща, той поръчва музиката? Докато живееш под техния покрив, ядеш тяхната храна и балът ти зависи от техните пари, ще ги слушаш, няма начин! Когато сама започнеш да се издържаш, изнесеш се на квартира и почнеш работа, тогава вече ще може да правиш каквото си искаш.

2.   Просто ги е страх да не надуеш корема на 18.

3.   щом ти предстоИ бал, значи малко време ти остава да зависиш от тях. изтрай дотогава, после си намерете работа с приятеля ти, изнесете се заедно и си живейте щастливо.

4.   Абе що за хора са коментирали? На 18 години, голяма любов от година и половина - да се изнесе при гаджето, да забременее до година и после цял живот да слугува на него и на родителите му, без образование и без доходи...

Авторке, сега няма да ми повярваш, но... пази се много да не забременееш и гледай да си продължиш образованието след бала. Съжалявам да го кажа, но родителите ти са прави, просто подхождат погрешно спрямо теб. Животът не е цветя и рози. Няма човек на този свят, бил той и най-добрият или голямата ти любов, като му легнеш на ръцете и станеш зависима от него (поради липса на доходи, жилище, образование, едно или две деца), който да не му омръзне, да не реши, че си му в тежест и да не злоупотреби с теб. Дано не го разбереш по трудния начин - пази се много.

Любов се следва и семейство се прави, САМО като си стъпил на краката или имаш здрав гръб. Тогава си равностоен партньор и можеш да получиш и/или изискваш отношение и уважение. А като си никоя (без подкрепа от твоите родители, безработна и необразована) и живееш при родителите на мъжа си, познай дали ще те гледат, като принцеса.

Знам, че си само на 18 и ти се струва, че това е любовта на живота ти - но повярвай ми - ако е истина, ще те иска и на 28, а ако не е до 1-2 години ще си на улицата или обратно при вашите. Моментът да избираш още не е дошъл - още не.

5.   "Абе що за хора са коментирали? " - някви лелчета тип послушни домакини.

6.   Родителите ти правилно се притесняват, защото не се знае дали твоят приятел има сериозни намерения. Те всъщност ти желаят доброто и искат да те предпазят от грешки и разочарования.
Опитай се да не се дразниш от тях, а вместо това да ги уважаваш и да се вслушваш в думите им.
Всеки човек има уникална съдба и не може да се каже, че оженилият се на 24 е задължително с по-успешен брак от този на 19 години, но все пак с годините човек става по-разумен. И тук обаче важи правилото за златната среда - след определен момент е възможно разумът така да надделее над чувствата, че връзка по любов да е невъзможна. Това го виждаме от много обяви за запознанства - изредени са толкова много конкретни изисквания, че намирането на партньор прилича на сделка.
Сега с предимство нека бъде училището ти. Прецени ще кандидатстваш ли, кои са силните ти предмети, каква професионална реализация може да имаш, ако завършиш желаната специалност? В днешно време висшето образование не трябва да бъде самоцел - достатъчно висшисти познавам, на които дипломите са само едни непотребни скъпо струващи им хартийки. Обмисли добре. Ако приятелят ти е сериозен и държи на теб ще изчака твоето завършване.

7.   Мила донякъде прекаляват не могат да ти забраняват каквото и да ти вече си пълнолетна. Знаеш ли какво започни нещо почасово спестявай и щом завършиш се махни от тях. Заминете и двамата да учите и работите далеч от тях.

8.   Всъщност не знаем аргументите на родителите ти защо не харесват твоя приятел.

9.   Ами не го харесват понеже мойте родители не харесват неговите.. И си мислят, че и той е същият, но не е така.. Несъм толкова глупава за не виждам как са нещата.. Просто майка ми си е такава от много време.. И за нея трябва да е перфектния.. Да има пари коли и т. н Аз несъм от тия момичета..

10.   ".... постоянно му намират претенции.
.... Все още уча и ми предстоЙ бал"

по-добре се концентрирай на учението...

11.   " Несъм толкова глупава ...
Аз несъм...."

А дали?

12.   Може би трябва да ги послушаш. Едва ли става дума за пари, след като си само на 18. Въпреки това са свсе още само предположения, а и ти представяш нещата само през призмата на своята оценка. Все пак разбрах, че майка ти има много изисквания, а това значи и много аргументи.

13.   Щом ти предстои бал, значи си вече на 18 или дори си ги минала. Как така вашите ще ти слагат ред? Седни и поговори с тях, обясни им как стоят нещата и им кажи как се чувстваш. Във всеки един случай обаче ако се стигне до избор между родителите ти и връзка на година и малко, избери родителите си.