Споделена история от Семейство

Проблем с баща ми
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. Бих искала да споделя проблема си тук и евентуално да получа някакви приятелски съвети от вас, защото тази ситуация много ме притеснява. Както се подразбира от годините ми, аз съм тинейджър и все пак водя ако мога така да се изразя "личен живот". Имам приятел, който е с 3 години по-голям от мен. Много искам да го запозная с баща ми, но неговото държание е направо отвратително. Случвало ми се е да ме засече със съученик да се прибирам от училище и веднага да попита "Това гаджето ли е? ", но не закачливо и шеговито, а с приповдигнат тон. Като повдигна темата за момчета баща ми сменя темата, прави се че не ме чува и какво ли не още само и само да не говорим за това. Другия проблем е проблема с излизанията. Ученичка съм и разбира се като повечето ученици държа на образованието си и наблягам на него, тъй като ми е приоритет, но разбира се всеки има нужда от почивка и забавление. Първа смяна съм в училище, прибирам се по обяд, след което веднага започвам да подготвям уроците за следващия ден. След като съм готова с ученето излизам с приятеля си, но разбира се не казвам на баща ми, а вместо това го лъжа, за което наистина много ми тежи на съвестта, а най-лошото е, че замесвам и собствената си майка, тя разбира се знае всичко с подробности за приятеля ми, разбира ме, опитва се да разговаря с баща ми, но без успех. Та искам да ви попитам някой има ли подобни проблеми? Знам, че не е мястото тук да разказвам такива неща, но просто искам няколко съвета, не знам как да подходя..

Коментари

1.   "След като съм готова с ученето излизам с приятеля си, но разбира се не казвам на баща ми, а вместо това го лъжа, за което наистина много ми тежи на съвестта, " - ти ако имаш съвест няма да го правиш. А и защо си го писала в раздел семейство. Нали си имате раздел за деца, който не се чете от възрастни. Правите се на много големи, а когато направите белята и надуете коремите, тогава търсите закрилата на тати и мама. Наскоро даваха по телевизията най младата майка в България, 11-12 годишно момиче. Като го попитаха, не му ли се играе с децата навън, то отговори, че майка му се грижела за бебето, а тя ходела да си играе!? Ето от това ги е страх родителите, от недозрялото ви мислене. Приятелят ти няма проблеми, ще те изчука и ще се скрие, проблемите ще започнат да тегнат на баща ти. Затова се оглежда като гърмян заек, не знае от къде ще му сервираш изненада. Пълно е с теми, изнасилиха ме, или опита се да ме изчука и тем подобни. Като толкова те напъва за секс, потрай още 2 години, самозадоволявай се, и тогава си троши главата, но ще си поемеш и вината. Сега вината ще падне върху баща ти, той е длъжен да те опази до пълнолетието ти. А майка ти, явно е тя е била развей прах навремето, затова ти съдейства.

2.   Авторката:
Не помня накъде да съм споменала, че ми трябва да ме задоволява сексуално, защото това въобще не ме интересува. И доста съм наясно с тези случаи на мои наборки с надути кореми. По тази тема съм се изяснила с приятеля ми и съм му казала, че ще чака, ако не иска да чака знае пътя и до там. Не знам как дадох повод да си помислите с*кс...

3.   Бъди спокойнa, със сигурност бaщa ти знaе от мaйкa ти достaтъчно. Просто не желaе още дa се зaпознaвa с приятелят ти и зaтовa се държи тaкa. A не желaе дa се зaпознaе зaщото товa ще знaчи дa ви дaде рaзрешението си дa излизaте свободно и рaзни други екстри. Тaкa виж кaк постигa дa се притеснявaш, криеш и бързaш дa се прибереш у домa :).
Говори с мaйкa си, споделяй с нея и толковa. Той ( бaщa ти) когaто реши, сaм ще пожелaе дa се зaпознaят.
A бъди сигурнa нa 100%, че знaе, просто не искa ТИ дa знaеш, че той е нaясно и дa не се "отпускaш" с гaджето.
Трябвa му още време дa aсимилирa, че вече си тийнеджъркa.

5.   Аз може и да съм на годините на баща ти и затова ще ти кажа едно, може би баща ти не иска да се запознава защото знае последиците от запознаването. Твоят приятел може и сериозно да говори, ама не е ясно колко сериозно дейтва. И след запознанствот идва ново запознанство и така нататък до родилния дом! Е, нямам желание дъщеря ми да си сменя гаджетата често и на 18 години да е обикновен парцал или пачавра, ако ти звучи по-ясно!
От теб зависи. Ако си сериозна и приятеля ти е сериозен, ще дойде време баща ти сам да поиска да се запознаят. А сега треска го тресе, да не станеш, нали се сещаш.... каква?

6.   Ами всъщност има такава възможност, но наистина съм 90% сигурна, че майка ми нищо не е казвала на баща ми, тъй като самия той не би го понесъл. Въпреки че ще ми е по-добре приятеля ми да идва у нас и да се познават и на всички да ни е мирно и спокойно.