Споделена история от Семейство

Майка ми е ужасна, а баща ми мъртав...
Здравейте, пише ви едно 13г. момиче... Та така историята ми е дълга но ще я съкратя.. Живея с майка си, баща нямам-починал е когато съм била на 1г... В училище някои от другите деца ме тормозят всекидневно, като се прибера плача, но не само заради тормоза в дск. когато майка ми се прибере се почва... вика, удря по масата, даже няколко пъти си позволява така да ме удари че после ми се завърта свят.... понеже в училище оценките ми са 3, 4, 5 тя ме бие и наказва и заради това.... а освен физическият тормоз има и психически.... наричала ме е "дрисла, пикла, малоумна, идиот, олигофрен и др. епитети"... Тя обича да води приятеля си в нас... а аз просто не го понасям, и никога не е говорила за баща ми.... дори не разбира че всеки ден аз плача заради нещо ту заради нея, ту заради проблеми в дск, ту заради татко.... понеже аз съм 45кг. на 160височина и ме е наричала "свиня"понеже съм леко пълна както си личи по килограмите ми.... Моля ви дайте ми съвет какво да правя.... обмисляла съ дори самоубийство... преди си бях нарялазала дори ръката...

Коментари

1.   Незабавно отиди в Закрила на детето и ако ти посегне пак отиваш да си вадиш медицинско. Социалните разберат ли, че те тормози моментално ще те изведат от там и ще те настанят или при друг нормален роднина ако имаш или в приемно семейство. Не бива повече да живееш в този ад при чудовището наречено „майка ”.

2.   Имаш ли баби и дядовци, на които можеш да разчиташ? Други близки роднини при които евентуално може да бъдеш настанена?

3.   Говори с учителите си ако трябва, но не се оставяй да те тормозят! Майка ти е зле заради преживяни нещастия, но няма право да си го изкарва на теб!

4.   Явно майка ти е едно много нещастна жена и за това се държи така, но това не е оправдание за поведението й. Следващият път като те удари отиваш и си изваждаш медицинско, а след това звъниш на телефона на някоя организация помагаща на жертвите на домашно насилие. Освен това можеш да поговориш и да поискаш съвет и помощ от някой роднина (баба, дядо, леля, чичо... все трябва да имаш някой роднина на който вярваш) или от училищния психолог. Просто сподели проблема си с някой възрастен (всъщност лекарят, който ще ти вади медицинското също може да помогне). Важното е да те изведат от този дом и то бързо, защото ако си мислиш, че с времето майка ти ще се промени-лъжеш се, напротив и по-зле ще става. А и още нещо да не си си помислила, че си дебела или нещо подобно! След целия този ужас остава и от анорексия да се разболееш! Така, че мила, просто не се страхувай да потърсиш помощ. Все ще се намери начин да ти се помогне и в най-лошия случай ще отнемат родителските права на майка ти и ще идеш да живееш при роднини, но това само в краен случай, ако нищо друго не помогне и майка ти продължава да се държи отвратително с теб. Разбери, това че си непълнолетна не означава, че нямаш права и че си длъжна да живееш в такъв ад, но трябва сама да направиш първата крачка и да помолиш някой възрастен за помощ.

7.   Хора момичето е на 13 години, какви медицински какви закрила на детето, нека бъдем реалисти. Единственото решение е говори с училищният педагог. Не е толкова срамно, много от твойте съученици също ходят и го крият в тайна, така че няма да си само ти. Говори с педагогът разкажи всичко и там ще ти дадът добър съвет.

8.   Номер 7, едва ли разговор ще оправи нещата. А и щом вкъщи я малтретират е в правото си да отиде в Закрила на детето това не може да продължава вечно едно дете не бива да живее в подобен ад! Много пъти съм описвала тук за едно познато момиче малтретирано от баща си. В новото и училище забелязали сините по лицето и я пратили при психологът тя разказала ситуацията и от училището сигнализирали в Закрила на детето. Извели момичето с полиция от дома и я настанили при друг роднина при който живееше нормален живот без крясъци и побои.

9.   Съжалявам за неприятностите които имаш и ти съчувствам. Моли се на Бог и гледай да стоиш по-далеч от майка си която те тормози.

10.   От автора :Не искам да ходя в закрила на детето! Ако ме пратят в някой дом

11.   Може да те настанят при други роднини или в приемно семейство. Не бива и секунда повече да търпиш това изчадие!

12.   От автора.Нямам роднини

13.   Настоявай за приемно семейство тогава не бива и секунда повече да остваш с това изчадие! Още 5 години при нея съвсем ще се сринеш психически! Ж. 23

14.   Виж момиче, бягай от майка, защото тя е опасна за тебе.
По - добре да те пратят в дом, отколкото да си при тази луда!
В дома няма да е рай, но със сигурност ще получаваш по - човешко отношение там.

15.   Миличка сигурно по новините си гледала случая с изчезналото момченце Станимир от село Богдан, което за щастие намериха живо и здраво. Оказа се че е избягало и не е искало да се прибере, защото майка му и пастрокът му непрекъснато са го малтретирали. За капак на всичко е живяло и в къща пълна с бълхи След като го намериха го дадоха в приемно семейство, пастрока го арестуваха, а майката е в психиатрия, така че и теб може да пратят при някое добро семейство. Не отлагай, а се оплачи незабавно както казах по - нагоре не бива и една секунда повече да търпиш тормоза на майка ти!

16.   от автора-чакам одобрение за още една история... там обяснявам още повече що за ад е в къщи... но къде трябва да отида за да се оплача

17.   От автора:а ако някой може да ми обясни какво точно е в домовете за деца, ще има ли някой на моята възраст с когото да разговарям

18.   Виж в интеренет къде е най - близкия офис на "Закрила на детето "до вас и отиди там, също така може и да се обадиш на телефон 116 111 това е телефон за деца живеещи в риск като теб.

19.   Да, знам го. Но там няма ли да съм много самотна... и ще има ли някой на моята възраст с когото да разговярям

21.   Е, със сигурност ще си по - малко самотна, отколкото сега с майка ти... А и няма как да не срещнеш твои връстници.

Освен това може да извадиш късмет да те преместят и в друго училище - така вече няма да си и с тези съученици, които сега те тромозят.

22.   Няма ще има и други деца в твоето положение ще може взаимно да си помогнете и да преодолеете болката.