Споделена история от Семейство

Майка ми е властна
здрасти, имам проблем с маика ми, винаги контролира живота ми, нехаресва прителите ми, казва ми каде е добре за мен живея и работя, вапреки моите 26 години, не издаржам омразна ми. По телефона немога да говоря спокоино, кои беше? какво иска? каде отиваш сега? сас кого? каде ходиш цял ден? напрово ужас.

Даже наскоро намерих работа в Белгия в един малак град там Беринген се казва, в еврофутбол, но такъв скандал ми вдигна, била съм наивна, незнам си какво, вапреки собственика казва да доиде и тя да види с мен, но не и не, аз даже видях работното место по камерата, показаха ми го, но даже и паспорта си да изпрати пак нямало гаранциа за моята сигурност. Не знам как да постапя и много ми се ходи, затова реших да пиша тук.

Коментари

1.   Май вече си доста пораснала, за да се оставяш на майка ти да ти чертае живота. Просто не й се оставяй и й дай да разбере, че вече си голяма, самостоятелна и трябва да си имаш свой живот. Мисля, че е време да й се противопоставиш, но не знам дали да избягаш в чужбина е правилното решение. Просто бъди твърда и й покажи, че можеш да се грижиш сама за себе си, ако е така де.

2.   Ти си на 26 !!! Изнеси се от тях и живее някъде сама ... Не може тя да контролира живота ти !!!

3.   Според мен майка ти е много загрижена за теб. Не и се сърди. Моята майка е същата. Един ден просто се замислих над тези неща и си дадох сметка, че тя е права в много отношения. Аз много исках да следвам някъде, далече от вкъщи и го направих. Сега следвам на 200 км от родителите си. Майка ми ми казваше, че ще съжалявам, но аз не исках и да чуя за това. Сега наистина съжалявам, но няма как да върна времето. Мислех си, че мога да се оправям сама... да бъда самостоятелна, но уви не е така лесно, както си мислех. Според мен трябва да я послушаш. В Белгия ще бъдеш абсолютно сама и когато се наложи да потърсиш помощ-няма да има към кого да се обърнеш. Там ще си на чуждо място, а и едва ли ще успееш да заделиш повечко пари. Според мен и тук можеш да си намериш доходна работа. Моят съвет към теб е да се вслушваш повече в съветите на майка си, защото тя иска да ти помогне. Никой родител не иска да навреди на децата си. Послушай я!

4.   Прочетох историята ти много внимателно и мога да ти кажа че преди отношенията с майка ми бяха абсолютно същите като при теб и още сатака до известна степен. Знам че е много дразнещо да ти досажда постоянно и да се опитва да ти дърпа конците но тя го прави от любов. Тя просто неможе да приеме факта че вече си независима и нямаш нужда от постоянните и грижи. Вместо да се караш с нея седни и и обясни че можеш да вземеш нещата в свои ръце. Колкото и да ти е досадно позволи и да се намеси в живота ти-казвай и къде ходиш и с кого, постоянно и искай съвети, дръж се с нея като с приятелка (преструваи се ако трябва). Мисля че майка ти иска точно това. При мен нещата да успокоиха дано и при теб стане така..

5.   Отностно това в белгия маината му, ама тя се меси навсякаде, един тел разговор неможеш да проведеш, нито да отидеш някаде спокоино, тази била незнам каква, няма да излизаш с нея, кои ти се обади, какво иска и тем подобни, постояно трябва да се криеш, то не се издаржа.

6.   Явно доста само си търпяла и слушала какво ти казва майка ти, и затова тя има такъв контрол над теб

7.   Ти на 26 ли си, или на 6 години????? Я стига глупоти и отчаяние! Вярно, родител е, трябва да се уважава! НО животът си е твой! Вземи се в ръце и не позволявай да се меси така. Утрешният ден ще ти казва и как да се чукаш с мъжа си!

8.   Здравейте, и аз имам подобен проблем. Майка ми си няма никой друг освен мен и откакто се изнесох от нейната къща, от 4 години живее сама. По същия начин и тя задава въпроси за всичко възможно и не се усеща как се бърка. Иска да знае всичко около мен до най-малката подробност. Пример: при разговори с мъжа ми и семейството му за негови служебни проблеми взема становище, без никой да й го иска, с което обижда него самия кат оличност!!! Просто не знам как да й кажа, че е адски нетактична! А същевременно е доста чувствителен и уж съобразителен човек, и ако й го кажа директно, ще се обиди с абсолютна сигурност! Моля ви за съвет.

9.   Към 8: здравей, според мен е грешка да гледаш на майка си като на чужд човек, а мъжа си и семейството му да считаш за свои. Не го прави, само защото живееш с тях...Може да ти се струва, че майка ти "досажда и се бърка", и си казва мнението без да и го искат, но именно тя ти е близкия човек, а не те.Това ако не си го видяла през тези 4 години, по-късно ще го видиш.Спомена, че искаш съвет: съвета ми е да не отхвърляш майка си, независимо какви са отношенията или къде живееш, независимо от всичко.

10.   Може би първо трябва да опознаеш себе си, да пораснеш, да се ОГРАМОТИШ и да разбереш по-вързастните.

11.   Аз те подкрепям изцяло и те съветвам да не се страхуваш да направиш това, което смяташ за правилно. Аз на твое място бих заминала и бих станала самостоятелна. Живота си е твои и тя няма право да ти се бърка. За жалост обаче много майки постъпват точно така и не усещат, че задушават децата си. Лошото е това, че има такива дето го прават от егоизъм и смятат, че го правят заради децата си - всъщност се оказва, че си станал на 30-40 и си изпуснал толкова много от живота. Живей за себе си - не за някого. Успех!!!

12.   Моята майка е много властна,винаги иска да се налага,ситуацията ми е сходна като на момичто,отворило темата................вдига ми луд скандал,че не съм си оправила леглото,а това се случи веднъж за 20 години........постоянно намира недостаъци за нещата,които правя......,постоянно ми казва,че от мен не става нищо,че не сртувам 5 пари,а аз съм студентка по право в Софииския униерситет,гоеоря три езика-англииски ,италиански и гръцки,винаги съм била дете за пример,никога не е имала проблеми с мен,винаги съм се прибирала на време,не съм общувала с изметта на обществоо,като цяло съм порядъчен човек,чистя апартамента основно веднъж в седмицата и й казвам,че не винаги ми се чисти,все пак съм на 20,а тя чисти всеки ден...ужасен перефекционост е!

Това ме натоварва,като говоря по телефона ме пита кой е,пита ме какво си говоря с гаджето ми,с кой си пиша по скайп,какво си говоря с приятелките ми,когато излзиаме на кфе.....абсурдно е...........вярно.че дължа всичко на нея,но това ли е начина да се отплатя,давайки точен отчет за всяко свое дейсатвие!?????????