Споделена история от Семейство

Куче с починал стопанин. Какво да правим?
Здравейте. Преди 2 седмици почина баба ми. Живееше на село сама, само с едно куче. С което куче не знаем какво да правим сега. То е на 8 години, не е породисто, не е голямо, не понася чужди хора, лае ги, но не е злобно. Не можем да го вземем вкъщи, защото живеем в апартамент, а то за секунда в живота си не е било връзвано или затваряно. Баща ми не може да ходи често да го храни, защото няма кола, автобусът в двете посоки е 8 лв, а и той работи на смени и е убийствено. Мислехме да даваме пари на някой съсед да го храни, но няма кой да му налива вода. За приютите такива неща съм чувала... Най-вероятно ще го убият накрая. Не знам изобщо как ще понесе чужд човек, то познава единствено баба ми. Не искаме да го убиваме в никакъв случай. Посъветваха ни да го упоим и да го изоставим в друго село. Сърце не ни дава да го изоставим. Беше най-добрия приятел на баба ми, не можем да го изхвърлим.. Някакви предложения?

Коментари

1.   Не разбрах, как така няма кой да му налива вода, а има кой да го храни? Струва ми се, че именно съседите са най-добрия вариант за всички. Кучето ще свикне с нови хора, стига да имат подход към него, а именно да обичат кучетата.

2.   можете да го дадете на някой съсед да пази двора му, ако го иска. в противен случай вариантът е приют. не го пускайте в друго село, я кола ще го блъсне, я някой ще го отрови.

3.   Дайте го на някой познат с къща, който сте сигурни, че ще се грижи за него. Така пак ще можете да ходите да го виждате, когато искате. :)

4.   Освен да се обадите на дружествата за защита на животните, ако те дадат някаква идея. Лошо е, че не понася други хора. Иначе би могъл да го вземе някой друг човек от селото, като се разберете да му давате някакви пари и/или храна примерно веднъж в месеца.

5.   Пробвайте с Animal Rescue Sofia. Рядко смогват да приберат още едно куче, но за животно, останало без стопани, може да намерят място, защото то е изцяло неподготвено за живот на улицата (не че някое четирикрако е, но това е друга тема... ), а и е възрастно. Може да пуснете и обява, но е малко вероятно някой да го вземе.
В краен случай пробвайте да го гледате у вас, почти сигурно е, че ще свикне. Сегашното ми куче е прибрано от улицата и в началото не желаеше да си покаже носа изпод дивана, но за нула време разбра колко е хубаво да си имаш дом, редовно хранене и много любов.
Моля Ви, не го изхвърляйте и пишете какво е станало!

6.   Куче не лае човек който го храни. То усеща липсата на стопанката си, и бързо ще свикне с нови хора, които започнат да го хранят. Отначало да му наливат вода през оградата, с лейка например, храна също през оградата. Сега е в стрес, но ще свикне с хората които го хранят и ще се привърже към тях, стига да не са го били или гонили преди това. В интерес на баща ти е, да намери човек да стопанисва къщата, а с това и кучето, иначе вандали ще я опоскат, а кучето могат да убият, за да я окрадат по спокойно. По добре да жертва някой лев, отколкото да му разсипят цялата къща.

7.   Авторката съм. Съседски двор би бил оптималния вариант, но съседите на баба ми са двойка възрастни хора (единия почти неподвижен) и няколко семейства от София, които са купили къщите си само като вили и не са там непрекъснато. Какво да ви кажа, западането на българското село...
За храната имах предвид, че ще я мятат, но няма как да наливат вода. Не бих задължила болните хора с това. Ще направим всичко възможно да спасим кучето!

8.   Направи обява в интернет, за да го вземе някой от околността... отначало и да се дърпа няма къде да иде. Ще свикне... другия вариант е да разпитате някой из селото дали не иска куче, все ще се намери някой

9.   Разбирам те много добре, но няма трети вариант. Или си го гледате вие или се доверявате на някой друг било то и приют. Вие нямате възможност лично да се грижите и същевременно нямате доверие никому, че ще се грижи за кучето ви, е няма трети вариант.

10.   Поговори със съседите, може пък някой да се съгласи да го вземе. А ако не, наистина се обърни към някоя организация за защита на животните. С повече късмет ще му намерят нов дом. Все пак става дума за дворно куче пазач, така, че надявам се доста съседи ще проявят интерес. А ако не, разпитай по разни строителни обекти и подобни, често на такива места търсят кучета-пазачи. Стискам палци да му намерите нов дом на миличкото.

11.   Авторке, баща ти може да го даде в приют и да спонсорира приюта, вместо да ходи да храни кучето, все същите пари ще даде. Така ще можете да ходите на свиждане на кучето и да си го вземате за разходка. А ако някой го осинови, това ще е най доброто за кучето.

12.   Съседът ни като умря преди няколко също остави там едно много старо женско куче. После роднините на този човек продадоха къщата. Новите собственици се грижат за кучето и то вече не ги ръмжи. Като се нахрани едно куче няколко пъти, то започва да свиква с новата обстановка.

13.   Какво стана с животинката?

14.   Приют?