Споделена история от Семейство

Това приятелство ли е според вас?
Здравейте. Искам да споделя една случка от днес, която много ме афектира. Искам да разбера дали съм постъпила правилно.
Преди няколко месеца се запознах с едно момиче. Няколко години е по-малка от мен. Така стана, че си допаднахме. Започнахме да излизаме от време на време. Лигавехме се. Разказвахме си любовните драми и си помагахме. Готино ни беше.
Днес решихме отново да излезем в парка. Тя започна да харесва едно момче, което работи на детските съоръжения. И днес уж излязохме да си говорим, да играем федербал. По едно време младежът дойде. После пак отиде да "работи". След определено време дойде и без да каже нещо тръгна с моята приятелка. Тя нищо не каза. Остави ме сама. 1 час аз я чаках като глупачка да се върне. Превърнах се в пазач на чантата й... и не знаех тва реално ли е...
Моето търпение се изчерпа. Все пак я дочаках. А тя вместо да се засрами, ми вика аз не разбрах как е минало толкова време и се смее. А на мен ми ври от вътре. Тя отиде да си прави кефа, а аз кибича... Казах й, че си тръгвам. И повече да не ме занимава. Тя започна да се извинява, да ме гони... Но всичко преля границите. Казах й да не ме занимава повече. За мен това не е приятелство. Според мен не е ок, заради момче, което познаваш от дни, да зарязваш приятелка, която твърдиш, че е скъпа.... И още ме е яд. Не желая да я виждам, но уви, ще я виждам.
Според вас добре ли постъпих? И как да процедирам занапред с нея...?
Благодаря ви за съветите, нужни ми са в този момент...

Коментари

2.   Много добре си постъпила!

3.   Не си постъпила добре. Ако си й приятелка би трябвало да искаш да е щастлива, влюбена и т. н. Дори да се радваш, че оня й е обърнал внимание и да се надяваш да им се получи.

4.   Объркала си раздела, има си детски такъв. Детските истории се разказват там. Пишеш от завист.

5.   "Приятели" - много... Но ще те разочаровам, че в Булгаристан истинско приятелство (това, което се дефинира в речниците) не съществува! Всичко е въпрос на лична изгода. Докато има полза от теб - ще ти е приятел.
Докато има полза от теб да й пазиш чантата и да се размотава.

6.   Не, не си постъпила правилно. Защо не й се обади, докато я чакаше? Можеше да се видите, да й дадеш нещата и да си ходиш. Нея я е ударил хормона, не е приятно да те изоставят, но я разбери.

7.   Добре си постъпила.
Показала си, че не ти харесва отношението и към теб и че е постъпила неправилно като те е зарязала, а е неправилно НАЙ-ВЕЧЕ защото не те е предупредила. И по-лошото е, че после не ти се е извинила, тоест държи се сякаш не и пука за теб. Ако ти е истинска приятелка, ще разбере, че не е била права и не би трябвало никога вече да повтори това.

Моят съвет е да й простиш, защото когато човек харесва някой или се влюби обикновено е склонен да пренебрегва околните и да тича само след "избранника", независимо колко от скоро го познава и дали е неподходящ :) Така, че опитай се да проявиш разбиране - явно е готова на всичко за да прекара малко време с този тип.
И все пак имай си едно на ум за нея, защото ако втори път ти направи подобен номер, значи е човек, който винаги ще ти забие нож в гърба заради собствения си кеф.

8.   Съдиш прибързано за нещо, което не е твоя работа.
Ако искаш остани си верна приятелка, ако ли не твоя работа.
Действията на другия човек и живота му не ти принадлежат.

9.   Глупаво си постъпила. Това ли ти е приятелството? Не можеш вечно да си в центъра на всичко! Щом си и приятелка не би трябвало да ти е проблем да почакаш мъничко.

10.   Какво не е постъпила добре бе! Оная поне е могла да и звънне да и каже : Ще се забавя не ме чакай ела да ми донесеш нещата, а не да я върже да стои в парка с часове. Като човек препатил от подобна „приятелка ” бих ти казала НЕ се занимавай повече с нея! Ж. 22

11.   Авторката:
Виждам, че мненията варират, някои смятат, че не съм постъпила добре, другите, че съм.
За себе си аз постъпих добре. Вярвам, че съм била добра приятелка и не заслужавах това отношение. Когато е имала нужда, аз съм летяла до нея. Но не получавам същото от нея. Може би, защото е малка и не ги осъзнава някои неща.. Но не смятам, че е нормално да излезеш с приятелка да си прекарате добре и в един момент да си биеш камшика с някакъв, който не познаваш, зарязвайки приятелката си. Не са 10-20-30 минути, а час, да не е и повече.
Благодаря ви все пак за съветите :)