Споделена история от Семейство

Турско или арабско женско име
Здравейте!!! Очаквам еднояйчни близначки, и тъй като баща им не е българин, искаме да им изберем красиви турски или арабски имена. Кои от предложените ви харесват най- много.

Турски- Рейхан, Рабия, Мелек, Айлин, Гюлай, Зейнеб
Арабски- Фатима, Лейла, Азра, Амина, Рания, Самира, Захра, Тахира

МНОГО МОЛЯ БЕЗ ОТРИЦАТЕЛНИ КОМЕНТАРИ!!!

Коментари

1.   Според мен трябва да изберете интернационални имена, които да са приети и в двете култури.
Горните турски имена са УЖАСНИ. Пишат се на кирилица зле, звучат зле на български и ще бъдат причина за много подигравки в училище. Не гледай сега, че са модерни турските сериали - като мине тяхната мода никой няма да си спомня за тези имена и ще звучат само гротескно.
От арабските имена някои са библейски и са разпространени и в нашата култура - примерно Сара и Лейла са хубави имена и с тях могат децата ти да живея навсякъде по света. Самира и Тахира са благозвучни, имат гласни и пасват едно с друго. Можеш да видиш други библейски имена - те са обикновено от семитски произход, а арабите са семити. Примерно Анна, Сара, Магдалена или Магдалина и така нататък

3.   Турските са ужасни.
Арабски или такива популярни в арабските страни има много хубави - Лейла, Алма, Наима, Амира, Лиан, Сара, Захра, Хана, Айда, Мириам...

4.   Захра и Тахира звучат като кюрдски имена. Аз например харесвам Денис и Ада (означава остров), а и двете са уни секс. Успех с раждането и дано да имаш здрави деца, и да те радват мноого.

5.   Определено Лейла!! Абигейл винаги ми е харесвало, но не го видях горе.

6.   Виж в търсачката на сайта има подобни на твоята тема от преди.

7.   1, жена пита ясно и конкретно кои от изброените ни харесват, не дали ти искаш интернационални или по-традиционни.

На мен лично от всички изброени ми харесва само Азра. Имам други любими, но няма да ги споменавам, тъй като не са сред предложените.

8.   Прочетох какво си написала и според мен трябва имената да не са нито български, нито арабски или турси, а нещо различно, за да не се сърди бащата, че сте ги кръстили с български имена, нито ти да се сърдиш, че са с турски или арабски. В България твоите деца ще са мразени, тук има расизъм, може вас никой да не ви обижда, но в училищата е нещо страшно, вечни шеги, обиди, питат ги как е Аллах и тем подобни. Вие ги белязвате така за цял живот. Иначе като толкова държите на тези имена ще ви кажа, че най-хубавото е Самира. Имам приятелка, която се казва така, но всички я наричаме Сами и е доста сладко. Имам и друга приятелка арабка, която се казва Изабел. Иначе аз бих използва и Езра.

10.   Амина и Самира са готини.
Звучни и без специфични букви, които да затрудняват изговора. Също така ще изглеждат добре и написани на латиница, за арабси не знам :)

Както пише и номер едно, гледай да звучат по съвременно и интернационално макар и турски/арабски и недей избира имена от сериалите, защото наистина после може да им се подиграват.

12.   Фатима- бозаеща майчиното си мляко
Лейла- нощ , нощна
Азра- девствена , непорочна
Амина- спасена, съхранена
Амира- принцеса
Ясмин / Джасмин - жасмин
Рания- радостна ,щастлива, доволна
Самира- пленителна ,обаятелна ,чаровна
Захра/ Зехра / Захира- красиво цвете
Тахира- чиста ,почтена

13.   Жасмин или Ясмин много ми харесва, също и Дениз. Аз съм туркиня и майка ми се казва така.

14.   Засега сме се спрели на Самира и Рания, и май и това ще е, най много едното да се промени на Лейла, и така. Но все пак очаквам предложенията ви.

16.   Арабски: Амира, Ориана, Ясмина, Сухайла, Мариам, Айша, Самара, Амая ( не съм сигурна дали е арабско, но звучи красиво. ), Айнара, Айноа

Турски: Емел, Ипек, Елиф, Дилек, Аслъ.

Дано съм била полезна! :)

18.   Предлагам Лейла и Самира. Любимите ми арабски женски имена - звучат красиво и са с красиви значения и двете.

19.   Турски имена никога и по- никакъв начин. Звучат много отблъскващо. Лейла е супер.

20.   Може Лейла и Далия в един сериал така се казваха двете сестри. Или пък Лара и Сара. Не може ли да намерите варианти, които ще звучат добре и тук и у нас и защо по дяволите си се хванала с мюсюлманин знаеш как се отнасят с жените? ж. 22

21.   Гледам повечето са гледали "Клонинг", това е любимият ми филм. Наистина е добре иманата да са интернационални, гледай и на други места имена. Далия е много красиво име и е арабско, много модерно и рядко срещащо се, звучи и българско, както и Сабине, в зависимост от ударението пак е интернационално. Много кръщават в Турция, Мелиса, също хубаво име. Ясмина също е хубаво име. Наистина премисли добре, много злоба и расизъм има в България, за съжаление.

Всичко най-хубаво от мен.

22.   В Турция законът е такъв - задължително всеки турски гражданин е с турско име - нямаш право на избор. А тук някаква ще кръщава децата си с турски и арабски имена? !? Какво става бе хора, какво се случва в тази България? !?

23.   На мен ми харесват Дениз и Ясмин.

24.   Имах една съученичка Мариам от смесен брак баща и беше ливанец. Учителите отначало много и бъркаха името Мериам, Мириам и тя все казваше : Г-жо, просто ми казвайте Мими. Сестра и пък беше Надежда. Може и този вариант да опитате. Или пък Мариам и Далия или Мириам и Далия. От турските ми допадат Дениз, Еда и Асия.

25.   Имам познати, при които таткото е турчин, а майката - българка и детето се казва Ася. Все пак това са ВАШИТЕ деца и не си длъжна да ги кръщаваш с турски имета. Ако живеете в България, на тези деца ще се гледа странно.
Иначе ми харесват Амина и Амира.

26.   към 22, Жената е помолила изрично без заяждане, по-добре не пиши такива неща, най-малкото това и е нужно в момента. Това е НЕИН избор и НЕЙНО право. Да не се месим в чужди неща. Ако можем да помогнем да го направим, ако не да не пречим. А дали има такъм закон в Турция не знам, все пак има варианти.

27.   На мен ми харесаха повечето арабски имена, които си изредила - особено: Лейла, Амина, Самира. Звучат и някак по-интернационално и съвременно, лесни са и за изписване на латиница - в смисъл детето би се чувствало добре и без притеснения с подобно име.

Турските, които си дала за пример нещо хич не ми звучат обаче - със сигурност има и по-хубави турски имена.

28.   Лейла звучи хубаво :)

29.   Йоана и Кристина.

30.   дъщеря ми е Аиша харесжа ми Аия, Латифа, Самира, зара сара те пак са арабски амина рания нахед самар лара дима хадиджа

31.   Лейла и Самира ще са .Благодаря много на всички !!!

32.   с риска да пиша късно мило госпожо но аз съм от смесен брак баща ми от Сирия дошъл да следва инженерство и запозна с майка ми и така да ви кажа любовта не познава ни цвят на кожа нито имена нито граници нито езикови бариери нито религия, и така първо аз се родих а после двете ми сестрички близначки ( SAFA & MARWA ) това са имената на много известни хубави планини близнаци и са благословени.
А за тези които хулят и мразят такива имена или етноси по добре да не обаждат защото културата и възпитанието на хората не е в зависимост от къде си или кои са ти родителите а в това те какво могат да ти дават от ценности и как ще ги прилагаш в живота ти като пораснеш а повярвайте ми хората които ни уважават не са малко нито в училището нито в квартала.
Пожелавам ви и на децата ви много щастие и успехи и прекрасни моменти.

36.   Турските, които си изброила, не ми харесват, може би само Айлин, което може да се трансформира и в Алина. Харесвам Лейла, Амина, Елиф, Адел(а).

38.   Женят се за разни араби и негри и след това започват с ; "Хората са големи расисти". Третират ми децата много зле". "Наричат ги цигани и с всякакви други обидни имена". "Казват им че кожата им била с цвят на лай~о". Когато се женят за тези хора, те не мислят с главите си, а със задниците си. Изобщо не мислят за последиците и че децата им ще са тези които ще страдат целия си живот заради тяхната глупост. След това другите хора са им виовни и ги наричат идиоти и расисти.

40.   Аз също съм омъжена за циганин от арабските държави. Нашите близначета ги кръстихме Ахмед и Манго и са много игриви. Съседите все се оплакват от тях, но го правят защото са загубеняци. Какво да очакват от деца? Биле малко шумни, еее, голяма работа. Като поотраснат баща им обеща по арабски обичай, да им купи камила и да се научат да я яздят.

42.   От изброените - Лейла.
А защо не направите компромис и едната да е с турско/арабско име, а другата - с българско/интернационално?
Ж 28

43.   99. 9% от така наречените "сирийските бежанци" изобщо не са от Сирия и са предимно млади мъже които идват от всички части на Африка и Азия. Голяма част от тях се опитват да замотат тъпата тиква на някоя малоумна нещастничка на която като започнат да и говорят за любов и красивия семеен живот който ще имат заедно, гащичките и сами падат до глезените и. Като ги погледнеш тези жени които се хващат с тях, ще видиш че това са умственно ограничени и очукани от всякъде толкова много, че даже и нашите цигани не им обръщат внимание. Тези бежанци гледат да им надуят коремите по най-бързия начин и да се оженят за тях и да могат да останат тука законно. В момента в който вземат българско гражданство и паспорт, ще ги зарежат и ще заминат за западна Европа, защото това е и крайната им цел. Тогава тези нещастнички ще останат тука с по няколк деца на ръцете си, които тези цигани ще им направят и другите около тях и държавата да им берат грижата. Както всеки вижда, реакцията на хората в България не закъсня и не е за чудене че сега масово започнаха да се организират не само скинарите но и други групи от млади момчета, въоръжени с метални палки и да обикалят улиците на София в търсене на "сирийски бежанци" и да ги пребиват от бой. Интересното е че започнаха да бият и всяка българка която хванат с тях така жестоко, че след това цяла седмица тя не може да върви и да си седне на задника. Както се чува, останалите хора от балканите също са приели българския модел.

44.   Обожавам арабските имена! От изброените всички ми харесват май само без последните две. Лейла и Самира бих кръстила и аз дъщерите си. Също много хубаво е Ясмин, в България Ясмина се среща често, дори не звучи екзотично. Освен това харесвам Сорая, Далия, Сомая, Яра.... изобщо всичките им имена са много звучни. Турските не ми харесват освен Айлин.

45.   Лейла е уникално! Мое любимое е също Леа от турските емел ми звучи хубаво, от твоите изброени турски имена никое не ми харесва но може би мелек звучи по-малко зле!

48.   Всеки вижда, че в резултат от огромната имиграция от Азия и Африка, живота в Европа се променя коренно и се превръща в някакъв кошмар. Недоволствието непрекъснато нараства и все повече хора искат да напуснат евросъюза и те да взмат обратно контрола на държавите си в свои ръце. Рано или късно това ще стане и тогава тези имигранти ще бъдат изхвърлени обратно в арабските и негърските държави от където са дошле, заедно с глупачките кото с се омъжили за тях и децата им.

49.   Баща ми е арабин (от Ливан е). Влюбена съм в имената:
Момичета:
Амира
Ая
Есма
Яра
Сомая
Ясмин
Нур
Момчета:
Халед
Басим
Аммар

51.   Живеете в Европа, дайте им европейски имена. Не рабирам защо искате да ги поциганите още повече.

52.   Преди няколко години работих в Италия и докато бях там, се бях хванала с един арабин. В началото беше един мазен, добър и мил, но само след седмица започна да ме третира като негова собственост. Само ме ревнуваше и биеше като животно. Вечно ядосан и много жесток човек. Караше приятелите си да ме следят след работа и един ден след поредния бой ми забрани да се виждам и излизам с приятелките си. Превърна живота ми в ад и накрая едва успях да избягам не само от него, но и от града, като трябваше да зарежа почти всичкте си неща в квартирата. Другите араби покрай него бяха същите - мързеливи и непрекъснато си търсиха други източно-европейки, защото тях няма кой да ги защити. От тогава само да чуя думата арабин и косата ми настръхва. Никога не бих се хванала с някой от тях отново. Не случайно хората ги отбягват и ги държат на разстояние.

55.   Здравейте!!! Съвсем случайно попаднах на темата си след толкова време. Дъщерите ми вече са на година и половина, живи и здрави, и се казват Лейла и Самира. От година и 2-3 месеца живеем в страната на баща им - Мароко, и сме много щастливи, като това лято за първи път ще си идваме в БГ със тях, за около месец и половина, и така. Пожелавам на всички ви всичко най добро и хубаво, много здраве, щастие, любов, късмет и сбъдване на мечтите!!!

Авторката

56.   Айлин, Гюлай, Лейла, Амина
Момиче.

59.   Рания и Самира