Споделена история от Семейство

Дайте съвет (искаме бебе!)
Здравейте, ако може да получа съвет - с мъжа ми вече година опитваме за бебе, но без резултат. Преди две години имам спонтанен аборт. Преди 5 мес. ходихме на гинеколог, който назначи изследвания на него за спермограма. Оказа се че стойността на едни от хормоните е доста ниска и му каза да взима трибестан. Мойте изследвания от хормоните са в норма, матка яйчници всичко ми е ок и лекаря каза че не вижда проблеми с който да не мога да зачена. Мъжът ми взима известно време от хапчетата и каза че не може да ги пие повече, защото му дразнят стомаха въпреки че взимаше по едно на ден. Прехвърля топката на мен че след аборта аз имам проблем и причината е в мен. Колко се опитвам да му обясня че не винаги причината идва само от жената но въобще не изка са ме чуе. Карам го да си направи отново изследвания на спермограма но и това не иска. Не знам какво да му кажа вече какво ли не сам му говорила, но той не иска да ме чуе.

Коментари

1.   Мъжът ти трябва да отиде да му изпишат други лекарства, но ако не иска му кажи, че ще си купиш датска сперма по интернет и ще си забременееш - хем детенцето ти ще е русо със светли очи. Дори не ти трябва по интернет да поръчваш - във всяка клиника по инвитро има такава сперма, но ако ти си здрава просто няма да ти правят инвитро, а ще ти я вкарват с пипета и ще си забременееш почти естествено. Донорите са проверени, умни, спортни мъже и у нас белите бебета със светли очи много се харесват, а мъжът ти да обяснява после на хората защо детето му не прилича на него! Ти дете ще имаш така или иначе - изборът е негов.
Струва такава сперма между другото 200-300 евра или нещо такова. Не е инвитро процедура, а просто ти вкарват спермата и дори ти можеш да си поръчаш както казах по интернет, доставят ти я по пощата в специална опаковка и си действаш. Една жена винаги има избор - от съседа ще забременееш и пак ще имаш дете
Стига само да заплашиш с това и ще видиш как мъжът ти ще си пие хаповете.. а ако се сърди ще кажеш - ами нали съм ялова, какво ти пука

2.   Изяснете се и му кажи, че искаш дете и ако той няма желание да има просто да ти каже и да не ти губи времето. Мъж ще си намериш.

3.   Ние чакахме 6 години. Накрая се случи, когато започнах да взимам едни прахчета - Андроситол мисля, че се казваха. Но не мога да кажа със сигурност дали са повляли тези прахчета.

Месецът преди за забременее жена ми, пак имахме съмнения, че жена ми е бременна. Тестът показа лека розова черта. И аз си казах "Е това е, ще ставам баща". Но се оказа, че тестът нещо не е бил наред. Но в деня, в който видях тази розова черта, бях убеден, че жена ми е бременна и някак си нещо се пречупи в мен. Почувствах се баща, въпреки, че все още не бях. На следващия месец се случи. След 6 години чакане. Не мога да го обясня. Случайност или не... не знам. Но знам, че и вътрешната настройка е много важна. Сега се радвам на дъщеря си, която ми е одрала кожата :)

Вие чакате едва 1 година. Имайте малко търпение и мислете положително.

4.   Не става защото може би сте го приели като фикс идеа. Спрете да мислите за това и бебето само ще дойде когато сте готови и двамата.

5.   Поговори пак с него този път в присъствието на лекаря ,за да му потвърди и той , че проблемът е в него , а не в теб .Ако пак продължи да ти натяква и нещата не вървят най -добре се разведете и си намери някой ,здрав и прав мъж , който ще те обича и уважава и си родете детенце .ж.22

6.   Не ходете по обикновени гинеколози, а посетете специалист по репродуктивните проблеми, напр. д-р Стаменов.
И извинявай, но мъжът ти е голям идиот. Вместо да се държи като ощипана госпожица, да положи усилия да си оправи здравето. Ако не ти съдейства, изобщо какво ще правиш с него??

7.   Поговори с него сериозно и се разберете иска ли дете или не. Защото ако иска, поведението му е меко казано глупаво! На него са му открили проблем, не иска да си пие лекарството и е направо смешно при това положение да обвинява теб, че нямате дете. Така, че просто го питай "Искаш ли дете или не? " и ако отговорът е да, да започне да се държи сериозно, да се лекува и изобщо да следва съветите на лекаря. Иначе просто няма да стане.

8.   Коментар номер 1 ме уби, караш жената да дава 200-300 евро за някаква вносна (? !? ) сперма, и изкара, че едва ли не някой Бог я е дарил? Потресен съм, някои хора са си изгубили акъла, или нарочно се подиграват.

9.   Типична реакция по български на мъжа ти, бягане от проблема, вместо да сте единни в тази посока. Настоявай да се подложите и двамата на изследвания и да видите реално какво се случва с вас. Не ходете в кварталната поликлиника, при вашият случай е добре да посетите специализирана клиника и да погледнете всестранно на проблема. Ако мъжа ти все още се инати, му дай да прочете написаното тук. Докато се инати, времето ще си минава. Очевидно проблемът е бил при него, да не се прави на голям герой сега.

10.   А бебето иска ли ви вас? Грубо звучи, но се замислете колко егоистично създавате деца, без да се замислите в какво ги въвличате тук в този цирк....