Споделена история от Семейство

Проблем с майка ми
Здравейте!

Ще събера всичко възможно най-накратко. Майка ми ме отглежда сама. Без баща съм. Не сме много добре с парите и така нататък. Проблемът е че майка ми се е провалила със задачата да бъде родител, аз НЕ я виня, но тя очевдино си го чувства че не се справя и страда, знам ли. Аз мога сама да се справям с всичко, дори сметките плащам при положение че е безработна. Изобщо не й се оплаквам (с изключение на здравословните проблеми - по това отношение съм зависима от нея) за нищо. Имам си добри оценки в училище, справям се добре, не съм пропаднала, нито се друсам нито нищо. Свестен, здравомислещ човек съм. На 16 години съм. И така... забелязах странното й поведение доста отдавна, държи се ужасно обсебващо понякога - освен че готви като за 5 човека, ядосва се като отказвам да изям всичко (то и като ме боли как да ям? ! ), навлиза ми в личното пространство и още куп неща от които е това че забравя (или просто така й изнася понякога) за някои неща като например да ме закара на училище при положение че вечерта ми е казала че тя ще ме закара, съгласила съм се - разбрали сме се. Ставам сутринта, не искам да я будя все още, приготвям се за училище и след известно време тръгвам. Очаквах че ще си е нагласила аларма и ще стане, но не - спеше си. Тръгнах на училище. Звънна ми по телефона по някое време и ми казва че ще ме вземе от училище, казвам й в колко свършват часовете - отново се разбираме... Свършват часовете, аз си излизам и виждам че не ме чака, обаждам се - тя е вкъщи и ме пита защо не съм й се обадила да я извикам? Добре, хубаво, тръгнах си сама. Работата е там че аз нямам никакъв проблем с това че сама ходя на училище и изобщо че сама си върша всичко, сама се справям, но тя озлобява ли се към мен не знам и започва едно фръцкане, едно мръщене, че простооо не се трае!
Понякога готви без да спира, по цял ден, кифлички, тортички, питки, митки и Бог знае още какво и след това ме кара да ги ям всичките а аз не искам пък и чисто физически не мога - слаба съм и колко мога да изям? ! 20-30 питки ли, егати?

Въпросът ми е какво да правя!? Какво й е на майка ми, защо го прави, защо само прави всичко по-сложно? ! Какво да правя кажете ми защото вече и аз не знам.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Говори открито с нея. Въпреки, че жената очевидно има някакъв проблем и би било да посети психолог.
Защо не работи? Как се издържате изобщо? Ти като си хванеш пътя сле 2-3 години, тя какво ще прави?
Въобще обсъди ги тези неща с нея, голяма си вече.

2.   Да си намери по-скоро работа и занимание.

3.   Ами тя явно има някаква депресия и чрез готвенето се разтоварва. А ако те кара да ядеш всичко, прибирай някои от тях в кутия и ги карай в училище или ги давай на някое животно. Знам ли. По-добре от колкото да я засегнеш или да станеш 100 кила.

4.   Авторката.

Виждам че няма повече чакащи коментари и затова пиша.

Номер 1 - говорих с нея открито и както казва номер 3 има някакъв проблем. Тя на психолози не вярва и сама си се "лекува"... Работеше, но напусна защото не издържа на напрежението. Издържаме се с пенсията ми. Говорих с нея и поизяснихме нещата...

Номер 2 - търси си работа, но не намира засега.

Номер 3 - може и така да направя - ще храня животните с това което остане.

Благодаря ви! :)