Споделена история от Семейство

Майка ми ме бие и тормози, а не знам как да я спра..
Здравейте,

Имам нужда от помощ. Отдавна се двоумя дали да пиша тук, но все си казвах "ще се промени". Е.. не стана. Историята е дълга, но ще се постарая да съм кратка.

Всичко започна, когато бях на 8 години. Тогава баща ми почина, а тя нямаше опит в професията си, но имаше образование. Както и да е беше ни много тежко. Аз бях малко дете, което по цял ден стоеше само. Представете си дете на 8 години да готви само, да си приготва уроците само.. Но това не беше и не е проблем за мен. Знам, че беше трудно и не я съдя. Поне не за това. Проблемът беше друг. Тя ме биеше и все още го прави. А вече съм на 14. Биеше ме за всичко. Оставен нож на друг шкаф, а не на този, на който го е оставила тя. Спомням си веднъж.. опитах се да пусна пералнята, за да й помогна. Обърках копчетата и нещо стана. Повреди се. Тя се прибра. От единия край на стаята, до другия ме изхвърли за косата. И започна да ме рита в един ъгъл. Така ме беше пребила, че на другата сутрин ме беше страх да стана от леглото, за да не сгафя пак нещо и да не ме пребие. Накрая повредената част на пералнята се оказа 3лв... И още десетки истории.

В 4 клас ми откриха заболяване, което никога няма да се излекува, може само да се влуши. Обвинявам я. Тя продължава и до ден днешен. В 7 клас пораснах малко. И един ден, когато отново се опита да ме удари по главата, хванах ръката й, погледнах я и й казах "Този път не". Тя остана без думи и излезе от стаята. После се върна побесняла и обяви, че съм й посегнала. Тогава спря да ме бие, но продължи с обидите. Че съм тъпа, идиот, ненормална, ужасна и още много епитети. А преди малко ме удари отново по главата. Скрих се в банята, свих се на кълбо на пода и заплаках. Писна ми. НЕ издържам психически. Бие ме, ако не- обижда ме. КАКВО ДА ПРАВЯ?! ПОМОГНЕТЕ МИ ;(;(

Коментари

51-83 от 83

55.   Такъв случай имах с баща ми майка ми ако е постъпила така значи е като твоята крещял съм много пъти сега и глас нямам вече да крещя.

Сестра ми никога не съм я удрял понеже гтя е на 7 и половина и се опита да ме защити и успя а баща ми я хвана за косата тогава счупих всички чаши и му казах че от днес не ми е баща той е бившия ми баща вече и така сестра ми беше изгонена като мръсно коте от къщи сега обаче сме в районното при полицията и отттам ти пишем. Спасени сме.

60.   И аз съм в същото положение... Но майка ми не ме пуска никъде... Например ако съм закъсняла 20-30 мин. пак ме бие.. и немога да направя нищо... А да говоря с някого ми е срам... На 13 съм и не ми е удобно да плача пред някого и да кажа че майка ми ме бие... А през лятото съм на село и няма как да отида за подкрепа защото ми оставя малко пари толкова колкото за да мога да си купя през деня нещо за ядене... Имам си кака и е на 21.. Даже си спомням майка ми как щеше да и забие ножа в корема и защото разбра че тя има гадже.. Но а хванах.... Днес кака ми можеше да е починала а майка ми в затвора... А баща ми работи в чужбина.. а когато е тука майка ми няма смелост да ме бие.. Тя посотянно ме заплашво че ще ми отрови котарака и че ще ми хвърли хамстера в котнтейнера защото аз обожавам животните.. Например ако съм забравила да мия някоя чаша психически ме тормози.. Или пък ако не съм хвърлила боклука тогава пак ме бие аз пробвам да се пазя но тя мн силна.. И ако и кажа в този момент подобно на това: Спри.. И аз имам чувства! ... Тогава ще стане по зле.. Тя иска и да уча и да чистя.. постоянно ме кара да и напрая масаж и като и кажа: Ай стига че ми заболяха ръцете! Тя ми отговаря: Ай още 20 мин. После измий ченийките.. Много ясно че като ми болят ръцете немога да продължа и тя си мърмори... Немога нищо.. :'( Освен кака никой друг незнае положението ми... Нито приятелити нито близките.. Нито който ме познава... Немога вече.. Накрая ще съм луда или ще се самоубя вече нямам сили... Накратко: аз съм една от вас

62.   Брей и при мен подобно.
Най-вече с "Не зачиташ това което правя за теб"...

63.   Аз съм баба Внучката ми която е на 2 години и два месеца сподели че майка и я бие по главата и много я боли.Бях ужасена че толкова малко дете е подложено на агресия от майка си на която с привременна мярка са дадени права над детето. Не вярвам на българските институции /Агенцията за закрила на детето и социалните/ Те се чудя за какво са създадени след като не закриват деца в беда.Детето го нямаше 2 месеца и те нищо не направиха да го открият дори не отговориха на жалбата ни.Добре че съда ни определи привременна мярка че да го виждаме.Къде да сигнализираме за детето което е в риск?

64.   Горещ телефон приема сигнали за деца в риск
автор: TechNews.bg дата: 05/11/2009 14:19

Вече има над 3100 обаждания в кол центъра

Национална телефонна линия с единен европейски номер 116 111, предназначена за деца в риск, бе открита официално днес. България стана 14-та страна от Европейския съюз, в която има подобен горещ телефон.

Чрез линията се разширяват възможностите за сигнализиране на деца в риск и се улеснява достъпът до съществуващи услуги за деца и семейства.

„Този телефон е превенция за децата. Само за 3 седмици са регистрирани 3133 обаждания”, заяви министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов.

Кол центърът се обслужва от 17 професионалисти (психолози, социални работници, специални педагози), като на дежурство работи екип от 5-ма експерти. Стаята с телефони е шумоизолирана. Разговорите са конфиденциални и специалистите нямат право да разкриват и коментират получената информация.

В кол центъра се влиза чрез фингър бутон (пръстов отпечатък) и броят на хората, които имат достъп до него, е силно ограничен.

Телефонната линия ще работи денонощно, 365 дни в годината. Не се предвижда с психолозите да бъдат установявани трайни контакти с цел гарантиране на анонимността на хората, подали сигнал за дете в риск. При съмнение за опасност за живота на децата ще бъде търсено съдействие от Министерството на вътрешните работи.

До момента са регистрирани 3133 обаждания на телефон 116 111. Проведените консултации са свързани най-вече с емоционални проблеми при децата – 396, търсене на информация – 178, семейни проблеми – 63, училищен тормоз – 53, сексуално насилие – 35, психически тормоз – 28.

Националната телефонна линия е в изпълнение на решение на Европейската комисия от 2007 г. за създаване на единен хармонизиран европейски номер за оказване на помощ на деца. Тя се управлява от Държавна агенция за закрила на детето (ДАЗД), съгласно Закона за закрила на детето и се реализира от Фондация „Асоциация Анимус”.

65.   Не, че ще ви стане по - добре и ще ви помогна с това, но искам да ви кажа, че искрено ви желая всичко да се оправи при вас. Майките са, за да пазят, закрилят, учат безпомощните си деца, не да ги превръщат в гладиатори и да ги разболяват. Много ми е жал за всички вас. Поне вие не ставайте такива с вашите деца. Стискам ви палци, на вас и на всички други нуждаещи се от обич и закрила деца.

66.   Съжелявам мило детенце и ас сам маика на три момиченца и не бих постъпила по начина като маика ти бих те посаветвала да се обарнеш кам психолог за да може той да прецени ситоацията как да постапи дали трябва да алармира служебните власти. За което съжелявам тъи както и ас сам родител също сам била дете ти сачуствам искренно искренно се надявам след посещението ти при психолог да се изгладят недоразоменията ви. Но непременно за да не се повтаря трябва да споделите с детски психолог предполагам че ще вземе дразтични мерки. Стискам ти палци мило детенце но по някога и маиките в това тежко бреме на животът грешът. Моля да ме информираш за сабитиятя около теб. Тъи като съм страшно трогната.

67.   Колежке, ние двамата имаме абсолютно същата съдба-моята майка ми прави всички изброени от теб неща и си позволява да твърди, че напълно съм си го заслужил и бла, бла, бла-тем подобни глупости, при това много добре знае, че не е права и отгоре на това, когато аз реша да и преговарям, тя се разбеснява още-повече и започва абсолютно безпричинно да ме бие и представи си какъв ужас-все ми натяква, че тайно от нея мастурбирам и си правя чекии-и това е достатъчен повод да ме бие всеки божи ден, при това без да съм я предизвикал с НИЩО! Аз си седя кротко в ъгъла на стаята, а мръсната откачалка само си търси поводи да ме бие-вече ми дойде не до гуша, а направо над главата.
Писна ми всеки ден да си изкарва ядът на мен, а аз незаслужено да търпя насилие! Даже мисля, че аз съм по-зле от тебе, знаеш ли защо? Защото на нея дотолкова съм и "втръснал", че е решила чрез съд да ме прати в публичен дом и да се "отърве" от мен. всичките тези отвратителни неща, а съм едва колкото тебе-на 15... Знам, че този сайт е единственото място, където можеш да потърсиш помощ, но според мен дори и да споделиш проблема си в интернет, виртуално НЕ СЕ РЕШАВА проблем от такъв сорт (и го казва някой, който още от 6-годишен е принуден да търпи лудостта на една психарка)! Не знам дали някога отново ще мога да се добера до компютър и няма да скитам по улиците, изгонен от дъртата, така че искам да знаеш едно:най-ефикасните методи са доброто, старо отбраняване и ако си имаш село, да заминеш и да не се връщаш дълго време- ако трябва, завинаги!

68.   Не зная доколко ще съм полезна тук, но от 10-годишна моята майка ме бие и ми мачкаше гърдите и корема. Освен, че всяка втора нейна дума беше цинична; ако и се кажеше нещо подобно-налиташе на бой. Не можех спокойно да шетам или да готвя; та камо ли да си отгледам децата. Биеше ме пред децата и съпругът ми и накрая и той започна да ме бие. Бях стигнала до самоубийство и пушех до 3 кутии цигари на ден. Освен, че ги отгледа-тя и отдръпна децата ми и ги настрои срещу мен. Сега съм сама и разведена с 2 деца и внук. Когато се разболя от рак-аз поех всичко по нея. Сега-когато я няма вече-почина-сме по-свободни и почувствах топлината и любовта на моите деца. Остана само въпроса защо беше нужно всичко това

69.   Ужас.. В днешно време какви са тези родители плашат ме до смърт. Виж оплачи се в закрилата на детето, както казват другите. Насилството срещу децата вече не може да продължава така!!

72.   Мисля, че майка ти има нещо като психическа болест. Може би загубата на баща ти й е повлияла по някакъв начин и сега тя си го изкарва на теб. Хората ти дават доста добър съвет. Отиди в "закрила на детето". Колкото и големи простаци да са всички там пак има сърце. Не те съветвам да си траеш. Но недей да обвиняваш и майка си! Да, никой няма право да тормози друг така, но тя все пак ти е МАЙКА..! Ако се срамуваш да отидеш в общината се консултирай с училищен психолог. Вече всички училища имат такъв човек. Не се притеснявай, всичко някой ден ще се оправи. Може да не е днес, нито утре, но повярвай ми все някога ще си по-добре. Но ще стане по-лошо ако не вземеш мерки. Надявам се това, което е правила майка ти на теб да ти помогне да отгледаш по-добре децата си! :) Хайде чао и късмет! Не се предавай на острието на съдбата! ;)

~Дисни~

73.   Здравейте. Аз съм на 13 години и мойта майка също ме бие. Баща ми го няма а и на всичкото отгоре имам и досаден брат който ме бие! Вчера, майка ми ме преби яко защото съм стояла в банята много дълго време взе че ме наби дори ме одра и ми направи рана на ръката!
Брат ми пък ВСЕКИ ден ме тормози. Един път започна да ме замерва с топки и ме Одри в окото. Аз плача той се хили (близнаци сме дори той е по-голям с 10мин. ). Аз се ядосах много и го замерих с една метална кутия, но не го уцелих, защото той затвори вратата. Реших, че всичко е приключило, но на! Той продължи да нахлува в стаята ми да ме бие и тормози! Дори татко ми се изнесе! Майка ми като разбра че с брат ми сме се сбили полудя и ни преби! Буквално всеки ден тази жена ме бие. Хващала съм я за ръката говорила съм с нея, но няма никакъв ефект. И като се прибера с лоша оценка тя започва да ме обижда и да ме бие, а брат ми се подиграва! Майка ми винаги е защитавала брат ми. Дори баба ми ме мрази. Откакто бях на 3 тя не спира да ми говори:
- спри дакрадеш и да обиждаш брат си! Виж, той нищо не ти е направил!
Майка ми започна да ме бие когато бях на 3 години ( биеше от тогава със силните шамари) от тогава мисля че това е нормално.
Мойте приятелки никой не ги бие. Направо им завидях! Мойта майка дори ме бие ако не съм си изяла яденето! Дори ме бие ако не съм го изяла! Съжалявам че писах толкова много...

74.   Здравейте. Аз съм на 13 години и мойта майка също ме бие. Баща ми го няма а и на всичкото отгоре имам и досаден брат който ме бие! Вчера, майка ми ме преби яко защото съм стояла в банята много дълго време взе че ме наби дори ме одра и ми направи рана на ръката!
Брат ми пък ВСЕКИ ден ме тормози. Един път започна да ме замерва с топки и ме Одри в окото. Аз плача той се хили (близнаци сме дори той е по-голям с 10мин. ). Аз се ядосах много и го замерих с една метална кутия, но не го уцелих, защото той затвори вратата. Реших, че всичко е приключило, но на! Той продължи да нахлува в стаята ми да ме бие и тормози! Дори татко ми се изнесе! Майка ми като разбра че с брат ми сме се сбили полудя и ни преби! Буквално всеки ден тази жена ме бие. Хващала съм я за ръката говорила съм с нея, но няма никакъв ефект. И като се прибера с лоша оценка тя започва да ме обижда и да ме бие, а брат ми се подиграва! Майка ми винаги е защитавала брат ми. Дори баба ми ме мрази. Откакто бях на 3 тя не спира да ми говори:
- спри дакрадеш и да обиждаш брат си! Виж, той нищо не ти е направил!
Майка ми започна да ме бие когато бях на 3 години ( биеше от тогава със силните шамари) от тогава мисля че това е нормално.
Мойте приятелки никой не ги бие. Направо им завидях! Мойта майка дори ме бие ако не съм си изяла яденето! Дори ме бие ако не съм го изяла! Съжалявам че писах толкова много...

76.   Охх... като малка майка ми биеше мен и сестрите ми... когато едната ми сестра напусна домът и тя я остави намира. И продължи да бие мен и сестра ми, само ни наказваше и ни биеше а даже биеше сестра ми с дървена пръчка! Но в следствие като пораснахме и на двете ни омръзна сестра ми спря да се прибира.... и аз някой път отсъствам от къщи... вече няма основание да ни бие и дори не ни е посягала защото знае че обединим ли се със сестра ми тя остава сама. Пиша го защото знам какво изспитваш, това е нещо отвратително... нея честно казано не знам кой я вразуми... но сестра ми и повтаряше да спре.... охх няма да забравя случая когато се скараха двете и тя и седна на корема за да спре да диша и сестра ми почти нямаше въздух но намери сила и я махна от себе си след това излезна.... аа имало е и случай когато не сме я слушали да ни накаже през ноща по пижами пред вратата да стоим!
Късмет миличка!

77.   Моята майка е същата и аз вече не издържам.Като кажа нещо от рода на-Какво съм ти направила?
Тя започва да ми вика-Ти на кой държиш такъв тон бе момиче!Започва да ме рита и да ме скуби винаги татко ме спасява,но и той започва да и се връзва!Тя го лъже най-безсрамно че съм и посягала.Когато си мисля,че това най-накрая ще спре се опитвам да и простя и отивам да говоря със нея,но тя не иска да ме слуша започва да ми крещи и миналия ден за малко да ми счупи ръката.И аз не зная какво да правя вече.Обръща цялата рода срещу мен.Сестра ми плаче и и казва да ме остави намира тя казва,че съм била безсрамница,идело и да ме удуши искала да ме пребие....Не знам вече какво да правя!Мисля да се обадя в закрила на детето но в мен все още има искра която вярва,че тя ще се оправи.Моля ви помогнете ми,не искам това да се повтори и със сестра ми!!!

78.   Номер 73 браво на брат ти като ги дразниш ще те бият търсиш си го

79.   Съгласен съм с номер 26! Институциите и органите в този случай са напълно безполезни и не могат да ти помогнат! Единстврният начин, е да отвръщаш на ударите й до колкото можеш и така отново и отново, докато накрая не я убедиш, че си по-силна от нея! Да, знам, че звучи брутално, но това ми изглежда единственият логичен начин да спреш тези нейни пристъпи на лудост!

81.   Здравейте, всички тези истории са ми много познати и на мен самата, в момента съм на 23 години, но от малка, някъде 5-6 годишна възраст, та чак до 12 клас майка ми постоqнно ме тормозеше психически и физически. Аз имам сестра близначка, с която винаги сме се мразили, никога не сме се обичали, никога не сме си помагали, освен ако не ни накара някой друг, никога не сме си подарявали подаръци, винаги се обиждаме и куп други отвратителни неща. Маика ни и баща ни са разделени от над 10 години, но всичко започна в детството, когато те всеки ден се караха, той я биеше постоянно, ние плачехме, гледахме всеки ден тези ужаси и постепенно в нашето съзнание се натрапи този модел на поведение като един вид правилен. Започнахме и ние да се бием една друга, да се обиждаме, да си правим сцени и скандали пред хората. Сега сме на общежитие заедно вече 4-та година и почти всеки ден моята сестра ми крещи, до преди няколко месеца, признавам си, провокирала съм q може би с действията си, но взех решение да спра да й обръщам внимание, за да видя дали няма да се кротне малко. Напротив.... нещата излязоха извън контрол.. всеки ден съседите ни чукат по стената и по вратата, защото постоянно се чува нейното неистово крещене, всеки ден тя се прибира от работа и без да я провокирам, започва да крещи, да ме обижда, нарича ме каква ли не, и ми прави скандали за неща като например, че имало троха на масата. Това не е нормално поведение за човек на тези години, не мога вече да се справям с нея, дори си мисля, че има някакво психично заболяване... Вечер, като легна да спя, или като спя преди работа, тя започва да тряска вратите на стаята, започва да тъпче с крак по пода, започва да вади разни тенджери и всякакъв шум да прави само и само за да не заспя... Понеже работим на едно и също място, което аз й уредих, защото тя дори не искаше да работи, макар че никак не е малка, чака пари все на гърба на майка ни, и тя говори на колегите ми разни глупости за мен, които изобщо не са верни.. и аз не мога да ги погледна хората в очите от срам.. Държи ми сметка как ям, какво ям, как се обличам, къде излизам, с кого, каква музика слушам, за абсолютно всичко ми държи сметка, постоянно ме следи и наблюдава дори през прозореца като излизам. Има някакви постоянни халюцинации звукови, зрителни и постоянно някакви миризми усеща, които не съществуват... Измисля си поводи само да крещи и когато види, че аз не й обръщам никакво внимание, полудява още повече... С майка ни са много близки и понеже аз приличам на външен вид на баща ни, и майка ни по този повод смята, че аз съм също като него, а не е така. Поради това, когато й кажа какво прави сестра ми постоянно, тя не само че не ми вярва, но дори започва да ме обижда и да ме проклина. Двете зад гърба ми говорят какви ли не ужасни неща, от сорта на, че съм била лезбийка, че от мен нищо не ставало, че съм нямала приятели, а аз мога спокойно да кажа, че имам много хора, който са до мен и държат на мен и биха ми помогнали в трудни моменти. Тъжното е че на собственото си семейство не мога да разчитам за нищо. Когато ми се случи някакво нещастие и споделя на майка си, вместо да ме подкрепи тя започва да ме обижда, да ми казва как от мен никога няма да стане човек, че съм си го заслужила и т. н. Когато бях в гимназията и имах приятел тя ме преби пред гостите ни след училище, защото разбра че излизам с него (била съм уличница). Оттогава нататък ми се налага да крия всяка връзка, защото те двете със сестра ми, като разберат, че излизам с някого, умират от злоба. Сестра ми досега е нямала гадже, и затова много злобэ когато аз излизам с някого дори само на разходка и получава някакви нервни изблици... след това всичко си изкарва на мен. от 1 до 12 клас майка ми при всеки скандал вкъщи ме е пребивала, драла ме е по лице, крака, ръце, отхапвала ми е кожа, само и само ако чуе от мен да й казвам нещо насреща, защото мисли, че не съм права и до ден днешен, когато й отговоря виждам как едвам се сдъържа да не ме набие, но явно вече се усеща, че не е редно. Знам, че изглежда жалко, че на тези години не мога да се справя с тях, но проблемът е че гледам да се издържам сама със заплатата си и тя доникъде не ми стига за стандартите в столицата, някой път ми се налага да се лишавам от 1 или 2 хранения на ден, за да ми останат пари за сметките, но все пак някак успявам. Не искам да завися от майка си, защото баща ни откакто си тръгна от нас, не ние пратил нито 1 лв и не се е позаинтересувал как сме, а ние направихме грешката, че не го осъдихме за издръъжка. Той постоянно е безработен и когато няма работа, се издържа с пенсията на баба ми и дядо ми, а баща ми е на 50 години... това не е нормално. Аз обичам майка си въпреки всички нещастия, които ми е причинила, тя никога не е удряла сестра ми и не я е обиждала, не защото е нямало повод, а защото не се държи еднакво с двете ни, макар че го отрича... Аз винаги съм била мразена и отричана от нея, защото когато тя е била на нашите години, баба ни се е държала отвратително с нея и тя смята, че е нормално да си го върне на една от нас, тоест мен. Всичките ни познати на мен и моята сестра знаят, че ние се мразим страшно много и всички ми казват да се изнеса от нея и да си намеря нова работа, но защо аз трябва да си причинявам тези недудобства? защо не се изнесе тя? Пред хората го играе много хрисима и по-ниска от тревата, но вече е имала няколко нервни изблика и в работа и в университета и аз се надявам хората да я видят що за стока е... Доскоро излизаше с някакви момчета и аз се надявах това малко да я укроти, но явно нещата не са се получили и тя избесня още повече... по цял ден мисли как да ме обиди как да ме унищожи... плете невероятни интриги за мен на работа, казва, че еди кой си говорел за мен еди какви си неща, а изобщо не е така, прави го, за да ме настрои срещу хората... На някои изпити в университета аз изкарвам малко по-ниски оценки от нея, но това не е от незнание, а от чист късмет, падам се при по-сериозни изпитващи преподаватели и майка ни смята, че това значело, че от мен нищо не става, а успеха ми е над 5. Сестра ми има само една приятелка, дори и тя не може да се нарече истинска приятелка, защото се виждат само веднъж годишно, а през останалото време си пишат. Тя се опитва да настрои и момичето срещу мен... Когато си чета спокойно в стаята, тя изведнъж почва да крещи и ми изкарва ангелите всеки божи ден... когато се прибира от работа, идва с гръм и трясък блъска врати и какво ли не... постоянно е в някаква параноя, че и крада пари и вещи, изобщо не се поддържа, постоянно мирише на пот от нея, косата й е проскубана, но не се сеща да я оправи при фризьор, лицето й е цялото в пъпки, а на мен ми вика, че съм била дебела свиня и какво ли не, само защото знае, че аз съм по-харесвана. Но нейните обиди отдавна не ме трогват. не ми разрешава да проветрявам, защото й било студено. Като си помисля колко бой съм отнесла заради нея като малка, направо ми се плаче... а тя винаги е стояла отстрани и е гледала как ме бие майка ни и се е смэла... А самата ми майка постоянно повтаря колко ме обичала, а зад гърба ми приказва невъоразими за мен неща и обиди. Аз разбира се, много изстудях към нея и тя все още не може да разбере, че грешката е нейна и на баща ни.. Тя не усеща, че това постоянно каране между мен и сестра ми е копирано от скандалите вкъщи... Най-интересното е че тя не си признава грешките, не съжалява за побоищата, смята, че е права във всичко, и че само сестра ми заслужавва да успэ в живота. Всеки ден сестра ми ме малтретира с тези неини нервозни изблици, когато си реши ме залива с кофи с вода, без да съм и сторила нищо, замерва стената над леглото ми с храни, които после не мога да изчистя, къса ми учебниците, цапа ми дрехите с разни храни, постоянно разхвърля стаята, никога не я подрежда и чисти, но когато аз я почистя започва веднага да сипе мръсотии отгоре. Хиляди пъти съм опитвала да говоря с нея като нормален човек, но тя не иска и да чуе... просто не усеща, че това не е нормално, вместо да иска да си помагаме, и без това живота ни е гаден. Всеки ден стават нещата по-зле и по-зле, аз скоро трябва да си намеря нова работа и очевидно да сменя обещежитието, защото тя няма да направи нищо по въпроса и ще продължи да ме тормози. И двете са си поставили за цел да ме унищожат. Заради постоянните проблеми с тях не мога да спя вечер, започнах да забравям неща постоянно, изнервена съм непрекъснато, и правя грешки, които никога преди не съм допускала, притеснявам се, че всички тези години напрежение ми се отразяват вече на психичното здраве... Не знам какво друго да сторя... нямам сили.. с нормален разговор при тях не се получава.. те не признават че не са прави..

84.   Ако е така просто се обади във полицията и се оплачи от нея тогава ще я заведат във психото и всичко ще се оправи. Казвам го защото и при мен е така но не ме бие а ме обижда и ми се кара като на малко дете.

85.   И ас с моята не съм видяла добър живот. 45 години психически и физически тормоз с оправданието АЗ БИЯ МОЙТО СИ!! Сега бера горчиви плодове от моите вече пораснали дъщери и техният баща. Но сега е друго. Има закрила на детето и оттам може да се получи помощ всякаква.

88.   Мило момиче, предполагам сега си вече на 19 години. Темата е стара,но ще пиша. Живяла си трудни моменти- Съжалявам за баща ти,дето е починал,но майка ти не мога да я съжаля щом прави такива неща.Насилие и то от малка.

Честно казано,и моята майка ме е била и на 18 години се изнесох от къщи. Сега съм на 24 и живея самостоятелно.

Успех ако си се отървала.
Миро

91.   Моята пък е много луда и само иска, да ме бие силно и да ми крещи. Какво мога да направя. Сега ми викаше без основание

92.   От предишния коментар. Забравих да уточня че настрои всички срещу мен

93.   Аз също бях системно пребивана от майка ми. Никога не съм се чувствала обичана от родителите си. Майка ми имаше проблем с нервите и ме биеше за всяко нещо. Ръцете, краката, гърбът ми бяха със синини. Биеше ме с точилката. Изпитва ужас да остана сама с нея у дома. Брат ми понякога ме защитаваше, но много рано се изнесе от къщи. Вече съм на 40 години и помня всеки побой. С точилката, с кабела за ютията.... беше ужасно. Не съм й простила до ден днешен. И няма да й простя за дълбоката психическа травма и униженията.
Спря да ме бие, когато хванах ръцете й и й казах СТИГА. А бях добро и кротко дете, не правих бели, учих, бях пълна отличничка... недоумявам защо ме пребиваше като куче
СЪЖАЛЯВАМ ДА ЧУЯ, ЧЕ ИМА И ДРУГИ ТАКИВА МАЙКИ

94.   Абсолютно уверено казвам, историята е измислена!
не че няма родители, коуто бият децата си, но специално тази е измислена.

Като много други в някои специфични теми.
НПО-тата не спят.

95.   Тази вечер за първи път посегнах на дъртата вещица, след като направи опит да ме удари и най-накрая всичко си дойде на мястото! С дъртия се съюзяваха срещу мен (като бях малка) и ме млатеха с точилка. Да не говорим за обидите и тормоза, че за нищо не ставам. Сега обаче са пенсии, а аз не съм онова малко уплашено момиченце! Няма да позволя никой повече да ме бие и да се гаври с мен!

96.   Закрила на детето?? Там ще я пратят в институция в която ще се държат десет пъти по-зле и ще й посягат много повече! Обърни се към учител на когото имаш доверие или училищен психолог, бъди убедителна и стискай зъби, да я викнат и да говори психолога с нея, ако ти не можеш. И другия път не й позволявай да те удари и обижда, тресни й вратата и бъди по-твърда, колкото и кофти да ви станат отношенията след това от сега едва ли може по-зле

98.   И моята прави така аз съм болна от диабет тип 1 който е за цял живот нз ти от какво си болна но моята майка постоянно ме рита в интимната част и ми бие силни шамари в главата даже току що и после се чудят защо сме нервни ами тв ни нарушават клетките на мозъка и от там идва ВС нз какво да направя но добре си постъпила като си хванала ръката и но аз не мога защото тя е твърде бърза а и на колко си аз съм на 12 и съм болна от този февруари и от тогава все ме бият за нещо все аз съм виновна и все ми викат и е много гадно но наистина като бях малка само веднъж ме беше набила и беше много мила с мен а сега много се промени и ми се иска да съм малка за да не ме бие и да има мил характер към мен и да не съм болна и всичко да ди е хубаво

99.   Оо и да не забравя майка ми и баща ми са разделени а аз го мразя и тя винаги ме заплашва че ще ме прати при мено и не знам какво да направя

100.   Слушай днес майка ми ме наби с една метална тръба на прахосмукачка. Мен започнаха да бе бият от първи клас. Понякога им отвъщам с удар само че само до там. На последък доста започнаха да ме бият и аз започнах да си пиша едно дневниче. Ще се опитам да се сближа с някои голям които много харесвам да му го подхвърля. Не знам какво ще стане. Късмет

101.   Здравейте, аз съм майка, като вашите лоши майки. Растяля съм в семейство с битови разправии.Понякога ми идват лоши мисли и гняв и си изкарвам и на децата. Не искам да го правя много съжалявам, че го правя и вечер не спя от тормоз защо го правя. Трябва да се говори с психолог и да се молите на Исус той ще ви помогне само той има силата да промени майките или татковците. Бог да ви благослови и мир да ни даде и укрепи всички ни

102.   Здравейте!Аз съм на 15 годинии от няколко години насам с майка ми постоянно се караме и то много зле(става въпрос за удряния,викания,блъскония)но като мине време и тя се успокоява и спира за известно време...в момента пиша плачейки заключена в стаята си свита.Тя се опита почти да ме убие и то буквално...имам проблем с гърба,който не може да се излекува,но тя не обръща никакво внимание,а понякога болката ми става непоносима и се случва да плача както в този случай тя ме видя,разкрещя ми се обиждаше ме след което започна да ме бие,щипе,драска и така нататък и когато се опитах да и отвърна и след това и се разкрещях,че е ненормална и ще се обадя в полицията тя не ми даде и ми запуши устата..не можех да дишам и почти се задуших..ако не се бях отбранила като нищо щеше да ме остави!не знам какво да правя тъй като нещата не винаги са така ,а само като и скимне..не знам.Ако се обадя в някой отдел или нещо подобно най-много да ме пратят някъде където да съм без родители и да е още по-зле..страх ме е.Нямам много близки към които да се обърна тъй като преди 2 години най-близкия ми човек-леля ми почина(нейната сестра-близначка)а баба и дядо са на нейна страна и вярват на нея като им приказва.Моля за съвети

104.   Съжалявам за това, което изживяваш. По-добре се оплачи на социалните.

51-83 от 83