Споделена история от Семейство

Ще имаме ли някога дете
Здравейте мили хора.
Аз съм една наистина объркана, тъжна и притеснена млада жена. Ще започна от там, че след 5години съвместен живот с мъжа ми решихме да имаме дете. Забременях веднага, буквално от първия път.. но за съжаление щастието ни беше кратко. В 6та седмица направих спонтанен аборт и загубихме бебето. Това което не ми дава мира е дали проблема не е там, че с мъжа ми имаме роднинска връзка-3ти братовчеди. Знам, че не е хубаво и за някои хора е ненормално и глупаво и гнусно.. ноо той е мъжа на живота ми и се обичаме от все сърце. Таа има ли някой по запознат който може да ми обясни дали това може да е проблем да имаме деца и дали аборта е резултат от роднинската ни връзка? Благодаря Ви!

Коментари

1.   Ще ни разясниш ли колко точно млада си?

2.   Трети братовчеди е близка роднинска връзка, възможно е, аз знам че можеш след четвърти братовчед но по нагоре не е хубаво!

3.   за теб няма ли лекари, на които да зададеш тези въпроси? има доста по-сериозни източници от форуми...
не, няма връзка с това, че сте братовчеди, по-скоро ти имаш някакъв проблем с износването, който само лекар може да диагностицира и да реши.
Ж44

4.   Не няма проблем, все пак сте 3-ти братовчеди, не първи.

5.   Не се притеснявай. Аз познавам хора с вашата. роднинска връска и при тях всичко е наред. Ние с жена ми от три години правим опити и нищо. Дори ин витро процедура и пак не забременя. Щом веднаж е станало при. вас пак ще стане. Успех и надежда!!!

6.   Не мисля,че причина за аборта е това ,че сте 3-ти братовчеди.Това може да се случи дори и да нямате роднинска връзка.А щом плода не е бил наред природата има механизъм да го изхвърли от тялото на жената до края на 12-та седмица.
Ако толкова се притесняваш говори с лекар какво те притеснява и може да си направите някакво изследване,за да видите дали нямате някакви несходства в гените на база родството ви или пък нещо друго.

7.   Здравей! Не мисля, че това, че сте трети братовчеди има нещо общо. Няма проблем дори да сте брат и сестра, или пък майка и син, или баща и дъщеря. Например аз имам дете от сестра си и от майка си. И всичките ни деца са шантави, но ние ще правим деца, докато се роди поне едно което е що годе наред. Сега ще пробвам с баба си и дано да се получи. Не се отказвайте и ще видите, че Господ ще е с вас. Само искам да кажа, че съм от циганския етнос, но съм доста интелигентен и то без дори да го споменавам ха ха.. Сериозно, въобще не се срамувайте, или притеснявате. Името ми е Петко от Камено. Едрото момче от Камено. Всеки ме знае. Преди години работех за 777, но не искам да се хваля. Много моля модераторите да побликуват коментара ми.

8.   До номер 1:На 24 съм
До номер 3:Разбира се,че съм се допитала до лекари,но когато понякога ти кажат "няяямаа нищо следващия път ще стане" и те оставят без никакво обяснение,започваш да се ровиш из сайтовете и форумите и да търсиш сам отговори на вапросите си,от хора които може би са минали по твоя път.

10.   Проблемът не е в роднинската ви връзка, обаче най-вероятно имаш някакъв здравословен проблем, които ти пречи да износиш дете. При много близко родство между родителите най-много да се роди дете предразположено към определени заболявания и точно за това браковете между близки роднини са забранени, но това че сте братовчеди не оказва влияние върху възможността ти да забременееш и да родиш. Иди на лекар да ти направи подробен преглед.

11.   Не е това причината.
Но като се има предвид роднинската ви връзка, при следваща бременност си направете всички нужни генетични изследвания.

12.   Съвсем възможно е това да е причината. Гледай доктор романов, доктора на ромите какво обяснява, че причината една конкретна двойка негова пациентка и мъжа й да нямат дете е защото са братовчеди. Кои под ред не мога да ти кажа но той точно това обясни че не бива са се правят деца с братовчеди, защото дори да успееш да родиш то детето ще носи всички болести на родата. А неговата пациентка вече 6 аборта имала.

13.   Съвсем възможно е това да е причината. Гледай доктор романов, доктора на ромите какво обяснява, че причината една конкретна двойка негова пациентка и мъжа й да нямат дете е защото са братовчеди. Кои под ред не мога да ти кажа но той точно това обясни че не бива са се правят деца с братовчеди, защото дори да успееш да родиш то детето ще носи всички болести на родата. А неговата пациентка вече 6 аборта имала.

15.   Това много зависи ако е по майчина или бащима връзка. Но може просто да си е умряло. Съжалявам за детето ти, опитайте пак с мъжа ти!

16.   В 25% от случаите на първа бременност завършват с аборт. В повечето от тези случаи - пропуснат "мисед" аборт, такъв, при който плодът спира да се развива и трябва да се махне. Но тази статистика няма популярност и младите жени не са запознати, че има вероятност 1/4 да им се случи. Поддържай добро гинекологично здраве, и следващия път ще се получи.

17.   Боже, страхуваш се за проблем при един спонтанен аборт. Хиляди жени го преживяват и след това имат дете/деца. Много е вероятно плодът да е имал генетична малоформация и в началото така природата отсява тези, които не са жизнеспособни, надявай се, че е било за добро, изчакайте няколко месеца и пак започнете с опитите. Но не се филмирай и не се притеснявай - точно това прави затрудняването. Аз направих спонтанен аборт във втори месец, изчакх да минат 6-те месеца пазене и на 2 пъти почти изнасилих съпруга си. Пък не знам какви пози за благоприятно слизане на сперматозоидите към тръбита, пък не знам какво си... Не! На 3-тия месец се успокоих, казах си "Майната му, когато стане" и то взе, че веднага се случи. Имах супер лека бременност и прекрасно момиченце. Сега мисля за второ. Моята кума пък забременя случайно на втория месец (непланирано) след спонтанен аборт. Друга моя приятелка вече има 2 деца след спонтанен аборт. СПокойно!
P. S. 3-ти братовчеди вече даже не са роднини :)