Споделена история от Семейство

Проблем с майка ми
Здравейте! Моята история е подобна на една малко по-надолу, но реших да я публикувам

Бях на 8, когато баща ми ме остави. От тогава израстнах само с майка ми, която винаги е правила всичко възможно, за да имам какво да ям, какво да облека. За което съм й благодарна.. но от малка ме бие. Посинявала ми е окото, разкървавявала ми е носът и устата. От последния ми бой от онзи ден ръката ми е синя.

Постоянно ме обвинява, тъй като вече съм на 18, че искам да излизам, да живея. Работя от 16год, в момента също. За всяко нещо ме обвинява .Как заради мен е пропиляла най-хубавите си години, как жертвала всичко и т.н. Когато искам да излизам с приятелки или да отида на гости, не ми дава. Казва ми: "Те ли са по-важни от мен, аз никъде не съм излизала и ти няма да ходиш. "От известно време има едно момче в живота ми и тя разбра за него, за което аз сега съжалявам. Не ми дава да се виждам с него, последният път каза, че иска да не се виждаме, за да докаже той колко държи на мен. С него се виждаме тайно, но тя знае, че не сме се виждали от 2седмици.

Когато я попитах смята ли да ми даде да се видя, защото в началото каза "Да минат 2седмици, да видим" Сега като минаха каза "Още не е минал месец". Осъзнавам, че винаги ще е така и нищо няма да ми дава. Никъде не ме пуска, постоянно ме обвинява как, ако не била тя, съм щяла да бъда в дом; как съм тръгнала да въртя гадже като съм никоя, как никой нямало да ме търпи с моя тежък характер, много ме обижда..нещастница, тъпанарка.. но най-голямата обида, която изрече онзи ден беше неблагодарна кучка.

Страшно ме боли от всичко това, приятелки ме съветват да се изнасям от нас и да отивам у тях, как щяла да се промени, а ако не поне на мен ще ми е по-добре. Но тя ме кара да се чувствам виновна затова, че съм млада и че искам да живея, да я оставя, а нейният живот едва ли не е минал. Когато ме набие, се държи що-годе добре за 1-2 дена до следващия път. Не издържам вече, искам нещата да се променят. Искам да бъда свободна да правя избора с кой да бъда, къде да ходя..ако греша си е за мен. Не знам какво да правя

Коментари

1.   Майка ти не е права по най-малко 2 пункта - учиш и работиш /колко са такива като теб, като се огледам - пълно с мрънкащи безделници/, а не лентяйстваш и не си ти виновна за най-хубавите и години - ти си и дете, ако не на теб, на какво друго да се посвети. Подсигуряването на храна и дрехи не се коментира, това си е най-основно задължение. Можеш да се изнесеш временно при някоя приятелка, колкото да видиш дали е склонна да промени мирогледа си. Ако не - догодина завършваш, можеш да учиш и работиш и тогава се изнасяй окончателно - няма да ти е лесно, но мнозина минават по този път.
Мечо Пух

2.   Здравей. Позната ми е историята ти и те разбирам. В случая ти се разкъсваш между вината , което майка ти ти насажда и собствените си желания. От една страна тя те е родила и отгледала и и дължиш уважение за това , но от друга ти си отделна личност с отделни желания и разбирания за живота. Майка ти е направила определени избори в своя живот , които са я довели до състоянието е което е сега и ти нямаш абсолютно никаква вина за това.Това че тя не е излизала и не е правила нещата , които иска е само нейна отговорност.Имала е глава на раменете си и сама си е правила изборите , не си ти тази която я е подтиквала.Затова не трябва да се чувстваш виновна.Всеки човек , когато прави нещо трябва след това да си понесе последствията от резултатите , каквито и да са те.Изглежда майка ти много се е озлобила от всичко , което и се е случило и това озлобление дотам пречи на преценката и че в крайна сметка вреди на собственото си дете.Щом вече работиш и имаш някакви цели в живота мисля че трябва да обърнеш внимание на това.Гледай да оправиш собствения си живот и да бъдеш щастлива.Прави своите избори и заживей самостоятелно ако можеш.Защото в момента имаш желание да правиш различни неща, но ако това с майка ти продължи тя ще те смаже като личност и накрая ще станеш същата като нея- озлобена и недоволна.Опитай се да и обясниш , че ако ти се чувстваш добре и постигаш целите си и оправиш живота си ще бъдеш в състояние да помагаш и на нея.А ако се оставиш да те мачка един ден ще си останете двете озлобени и нещастни и нито ти ще можеш да и помогнеш с нещо , нито тя ще се чувства по-добре от това че и твоя живот е провален.Сега ти е времето да си изживееш младежките години и всичко свързано с тях , защото ако не го направиш един ден и ти ще се озлобиш като нея.Тя не е живяла и виж в момента каква е , затова не прави същата грешка - примера е пред очите ти.Учи се от хора , които са щастливи и които са постигнали нещо .Опитай се да помогнеш и на нея , но ако не стане не се чувствай виновна , защото нямаш вина за нищо , освен че си се родила.

3.   И аз съм така само дет съм на 12 и майка ми никога не бие разглезения ми брат а си го изкарва на мен на мен също ми е разкървавяла носа но тогава имах хрема и от този ден нататък се духам неправилно и много гадно винаги ще я обвинявам за това така че споко не си единствената с която се държат така и мен ме обижда но аз съм на 12 нямам избор а ти си на 18 изчакай я да заспи и си хващай чантата!Пълнолетна си така че нищо не може да ти каже!

Габс!

4.   Майка ти е недобре психически. Има горещи телефони, агенция за закрила на детето. Подай сигнал! Не си трай! При такъв проблем най-лошото е да си мълчиш и да се правиш, че няма нищо.
И се отдели от майка си. Аз на 18 се отделих от тях, излязох под наем заради подобни неща.

5.   Ами изнасяй се от вас, може и да останете дълго време скарани но все ,ще го преглътне и може би ще си даде сметка какво губи с това си държание. Аз писах и в темата по долу, но при мен майка ми спря да ми посяга когато започнах работа.

6.   Гадно...
Проблема ще се реши тогава, когато спре да мусли зс това, че ти си и била пречка в живота.
Отговора е един Едно куче дори не си оставя паленцето
Това че са се развели не е твоя вина
Тежко го е преживяла и продължава да го преживява
Сега не те пуска никъде така, защото Тя не си е изживяла младините заради теб Не излизала- трябвало е да се грижи за теб
И сега ти трябва да и се отблагодариш да стоиш до гъза и да не е сама Явно не може да осъзнае че си пораснала И някой ден наистина ще излетиш от нейния дом!