Споделена история от Семейство

Живея под постоянен стрес..
Не ми се живее вече..майка ми и баща ми постоянно се карат.. баща ми ни е пребивал-разбивал ми е главата и носа.. изкараха втория път ограничителна заповед, не бяхме в едно жилище около 2 седмици, след това майка ми отново го прибра вкъщи (за мое нещастие най-вече) молеше се и обещаваше всичко да се промени, аз естествено не му вярвах защото се е случвало не веднъж.. накарах майка ми да пусне молба за развод, но тя започна да си намира оправдания, нямало парите да ни стигат не знам си друго какво, но аз не мога да живея така хора тия скандали са всяка седмица.. обиди всякакви други глупости.. от малка живея така накрая сигурно ще се побъркам напълно никой не мисли за мене искам да се махна от нашите но няма къде да отида а и нямам 18 и просто не знам някой ден просто ще сложа край на безмисления ми живот ;( и най смешното е че като се обадих в полицията единя път да съобщя за домашно насилие си стоях с разбитата глава час и нещо и никаква полиция не дойде нито линейка..нито сега някой проверява дали изобщо все още съм жива и дали ми е посегнал отново..но какво да се прави това е българия и гадните хора в нея..

Коментари

1.   Мила нямаш ли си баба дядо?Ако положението е толкова отвратително има горещ телефон за деца.Незнам какво друго да ти кажа освен не се предавай!

Габс!

2.   Господи.. Права си, че именно това е България - пълна пародия е всичко тук. Наистина не знам какво да те посъветвам, след като дори полицията не е направила необходимото. Поговори пак с майка си. Дано размисли. Успех от мен и не се предавай!

3.   Това е ужасно! Не знам какво да ти кажа освен "Бъди силна!" ..

Passion

5.   Покъртитална история :( Просто ме разплака ;((

7.   Майка ти няма акъл в главата си и отговорност за 2 стотинки.
Обади се в агенцията за закрила на детето, има и горещи телефони, които предлагат временно убежище. Спри вече да търпиш тези изродщини и от майка ти, и от баща ти. Свържи се с някой горещ телефон, отиди там и им кажи това, което си написала тук.Настоявай за убежище, постави въпроса, че трябва да се махнеш обезателно от вас, защото живота ти е застрашен. Започни работа. Не чакай пълнолетие и такива неща, не си в положение да седиш и да чакаш.Остави майка си, и не се занимавай с нея. Тя щом не мисли за тебе, защо ти да мислиш за нея. Пак ти казвам, не стой, не чакай да става късно - направи нещо, за да се спасиш.
А вие майки, които търпите насилие - помислете дали държавата и полицията трябва да спасява вашите деца, за които ВИЕ носите отговорност!

8.   Здравейте скъпи приятели искам да ви споделя с отговор на първото писмо, не губи надежда ами се стегни като мсе замислиш как да построиш бъдещето си , спести си пари ела в италия потърси агенция за която защитава жени от насилие, ще те подсигорят и ще са с теб докато те направят независима. В момента съм в италия и от 5 месеца живея в такава организация...и лека по лека забравям за болката. Аз бях усиновена и на ден по 3 ме пребиваше майка ми от бой, а доведения ми баща ме изнасили когато бях на 10 г. Пожелавам успех на всички хора който са преживели насилие един съвет постройте бъдещето си...пишете в гугал организаций , гледайте да се свържете с тях и бъдете искрени...който намира търси .

9.   В живота има и много добри неща, не мисли за самоубийство и че живота ти е безсмислен. Всичко на този свят има някакъв смисъл! Обади се в закрила на детето този психопат трябва да е в затвора.

11.   За съжаление момичето е много право, казвайки - това е положението в българия (умишлено не е с главна буква) и манталитета ни като нация

12.   обърни се към училищния психолог и търси начин да бъдеш настанена в дом - каквото и да е там, поне няма да има такъв тормоз. След 18 отиди в София и започни на чисто и забрави за родителите си - майка ти е поне толкова виновна, колкото и баща ти!

13.   Намери си приятел и се пренеси при него да живееш.
Живея в София и няма да си първата (напр. )осмоклакничка, която ходи с, завършил преди няколко години, средното си образование, пълнолетен младеж.

14.   13, всеки знае себе си, но това с приятеля не решава въпроса: може да отиде от трън на глог. Затова човек трябва да се стреми да е материално независим, да има работа, професия и да не зависи от родителите си, мъжа си, приятеля си... все от някъде се почва, в един момент на всеки му се налага да порасне и да си поеме отговорността за себе си и за живота си. Ако намери такъв приятел и не се разберат, какво - ще търси друг, при когото да отиде ли? По-разумно е да помисли за работа и квартира, а приятеля и той ще се появи като му дойде времето.

15.   Ако издържиш изпитанието - ще получиш наградата.
В противен случай... в Ада. Там ще е по- лошо.