Споделена история от Семейство

Имена за близнаци
Здравейте на всички! След няколко години неуспешни опити, , наскоро научих че съм бременна, а само преди броени дни разбрах, че очаквам близнаци. Все още не се знае дали са момчета, момичета, или момче и момиче, затова мислим и мъжки, и женски имена. Засега фаворити са ни : от мъжките - Стефан, Михаил, Дамян, Владислав и Калоян; а от женските - Ангелина, Елеонора, Белослава, Василена и Елисавета. Искаме имената да са красиви като звучене, с хубаво значение, да има по възможност галено обръщение, както и имен ден, но най вече да не са прекалено преекспонирани, и често срещани и използвани, както смятам се подразбира. Благодаря предварително много на всички за помощта.

Коментари

1.   Ами в класа ми имаме 2ма близнаци - Александър и Владимир. Мен ми харесва някак Сашо и Владо звучи добре :)

2.   На мен ми харесват: от мъжките - Дамян и Михаил; а от женските - Белослава и Василена.

4.   Любимата ми комбинация е Пламен и Огнян.

5.   за момчета:
Калян и Ивайло
Ивайло и Михаил
Михаил и Калоян

за момичета:
Катерина и Елеонора
Елеонора и Магдалена
Магдалена и Катерина

за момче и момиче:
Константин и Катерина
Михаил и Елеонора
Михаил и Магдалена

6.   Нека допълня списъка -Ангел, Мартин, Георги, Владимир, Васил, Виктор, Даниел, Габриел, Радослав, Деян, Диан, Явор, Марио. Момиче -Елица, Михаела, Марина, Яна, Янина, Габриела, Радина

7.   От мъжките: Владислав и Калоян

От женските: Василена и Елеонора

* Да добавя, че Екатерина също е много красиво име за момиче.

8.   Михаил и Елисавета - това са любимите ми имена. Обожавам ги!!! Така се казват и племенниците ми.

10.   Елисавета - едно от най-красивите, изящни български имена! Избери него! В комбинация със Стефан или Дамян би било супер! Зарежи това Елеонора, страшно дразнещо е.

11.   Михаил- означава душевадец ( арх Михаил ), празнува имен ден на 8 Ноември.

Владислав - означава, , да владее с слава, да е слаевн владетел, , . Празнува имен ден на 24 Септември.

Елеонора- означава благородна, милосърдна, състрадателна, справедлива... абе схващате. Празнува имен ден на 21 Май.

Елисавета- означава Божия дъщеря, благодарна на Бог. Именния й ден е на 5 Септември.

13.   Михаил и Елисавета
Калоян и Василена
Владислав и Магдалена

14.   Стефан и Василена
Калоян и Белослава
Михаил и Елисавета

15.   Калоян и Василена
Михаил и Елеонора
Владислав и Елисавета

16.   Михаил и Калоян ; Елисавета и Василена наи мн ми харесват

17.   Иван Асен
Мария Антоанета

18.   Момче и момиче ще са, и май ще са Михаил и Елисавета. Давайте нови предложения.

Авторката

20.   Елица не е ли по-добре от Елисавета? Елица и Дамян... На една колежка момчето се казва Дамян и му вика Яни. На мен ми харесва това име. Но вие си решавате все пак. Важното е да са живи и здрави :)

21.   Владислав и Василена

22.   Здравейте !!! Вече окончателно и категорично знаем ,че ще са момче и момиче ,и решихме да са Михаил на баща ми, и Елеонора на свекървата ,пък и имената са много хубави и по звучене ,и по значение ,перфектно се връзват с бащиното и фамилното име , така че какво повече може да се иска ?! Благодаря много на всички ви !!!

Авторката

25.   Здравейте - близначетата ни Михаил, Елеонора... и Магдалена, са вече на три месеца. Благодаря много на всички, включили се в темата.

Авторката