Споделена история от Семейство

Живота на родител или парите от наследството?
Здравейте! Аз съм момче на 18 години, живея с баща ми. Майка ми е разведена с него, и по-добре, че е така. Непоносима е, никога няма да ти каже нещо добро, критикува всичко и всеки и е жестока на моменти. Но все пак не сме скарани с нея, виждаме се отвреме навреме, макар че нищо хубаво не е излязло от тия срещи. Имало е периоди с месеци не съм я виждал, и не ми е било мъчно.

Но преди една година нещата се промениха. Почнах да мисля за пари(имаме колкото да си живеем нормално). А исках по-луксозен живот, да мога да си купувам винаги нова техника, да имам повече пари за нощни излизания, и за в бъдеще - за кола. Баща ми никога не е отказвал да ми дава, но проблемът е, че нямаме толкова много за да задоволим по-луксозните нужди. Зажаднях за повече пари. И се замислих - майка ми е доста по-богата от нас, има имоти и частен бизнес, но никога не ни е давала пари. По закона за наследството, аз съм единственият наследник на богатствата и. Ето защо, от жажда за пари и ненавист към майка ми(защото в последните моменти отношенията ни все повече и повече се влошаваха) аз тайно започнах да си мечтая майка ми да умре(било то от катастрофа, нелечима болест и т.н.). Ако беше мъртва, повече нямаше да ни създава проблеми, и щяхме да сме доста по-богати.

Преди няколко месеца това се случи. Автомобилна катастрофа(отначало не можех да повярвам, пък после се ядосвах, че хубавата и кола за нищо не става след катастрофата). Край. Майка ми загина, а аз и баща ми забогатяхме. Всичките ни материални нужди бяха крайно задоволени. И сега вече се насладих на всичко - на скъпи дрехи, и на хубава храна, и на скъпи телефони, телевизори, лаптопи, на новия ни Мерцедес, на дискотеки, на момичета даже(защото като имаш пари, хубавите момичета лесно се намират). Сега вече съм в апатия. Всичко ми е скучно и омръзнало, предпочитам да си стоя у нас и да гледам някой хубав филм, вместо да си ползвам луксозните вещи или да харча пари по дискотеки и кръчми. Единственото, което ме стимулира, е да работя нещо по бизнеса, който наследихме. Не искам да пилея парите ни, а да ги увеличавам, и от това се чувствам добре, но пък по цял ден работя. Не бих казал, че е приятно, но друго не ми се прави, по-добре ми е да работя, отколкото да безделнича и да харча пари по удоволствия. Мисля, че преди да стане всичко това, ми беше по-щастлив живота. Вече съжалявам, че майка ми умря. И проклинам деня, в който започнах да желая смъртта и, само за да наследя парите и. Предпочитам тя да беше жива и аз сам да си бях изработил всичките блага. Много хора сигурно си мечтаят да са на мястото ми, и си мислят, че ако имат толкова осигурени богатства, няма да им е нещастен живота. Е, съмнявам се да е така, защото на мен се случи, и въпреки всичко, парите, осигурени по този начин, ми развалиха живота. И най-лошото - чувствам се неописуемо зле, защото желаех смъртта на майка ми заради тия пари.

Някой изпадал ли е в подобни ситуации, а какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   Повярвай ми, никой не ти завижда и никой не иска да е на твое място! Аз лично се отвратих от теб! Никъде не долових нотка на разкаяние и на съжаление. Мен не ме трогна!

2.   Ако всичко това е вярно, трябва да се лекуваш.
Не е нормално това...

3.   Не ти вярвам. А ако все пак това е вярно, бих казала- Боже, ела си събери вересиите!

4.   Събитията които (волно или неволно) си предизвикал, както и положението и убежденията до които си стигнал след това ми говорят, че всъщност си доста силен материализатор, както и напреднал в духовно отношение човек. Изглежда не го осъзнаваш обаче!

Е, наиграл си се с материалните играчки, свършил си и някоя беля междувременно, мисля че точно сега е момента, от който трябва да започнеш да се осъзнаваш. Да търсиш отговори на въпросите какво и защо всъщност е станало? Кой си ти, какви са истинските ти способности, и какво е точното ти място в света?... Защото виждаш, че отношенията ни с хората са неизмеримо по-важни (дори не количествено, а качествено по-важни) от всякакви материални придобивки, както и разни примитивни (включително и животински) удоволствия.

Възможно е твоят път на развитие да е път (примерно) на творец, а не на бизнесмен. (Това го казвам, понеже очевидно си разбрал, че "щастието" не е в консумацията, а щом не е в нея, то явно е в... творчеството). Но какъвто и да е той, смятай че си длъжен да осъзнаеш и овладееш силата, която ти е дадена, за да няма и други жертви, както и други несъстояли се или объркани отношения с разни хора.
Майка ти е била материалистка и с постигане на върха на материалното благосъстояние явно смисълът на живота й се е изчерпал. Ти, изглежда, не си такъв, и макар че временно си се увлякъл по материалното (да речем от присъщото всекиму любопитство) вече си задаваш истински смислените въпроси. Предполагам, че и материята ще ти е много интересна в търсенето на тези отговори. Можеш да започнеш с книгата "Холографската вселена" на М.Талбот, или с кнжките на д-р Майкъл Нютън. Практики и медитации също ще са ти добре дошли.

Не мисли майка си - гарантирам ти, че в момента тя е добре. Ще има момент от битието, в който отново ще се срещнете с нея "очи в очи" и ще обмените конкретни мисли за това - кой, как и защо. Няма да е тук и сега обаче - за всяко нещо си има "време" и "място". Радвай се и й бъди благодарен за картите, които е поставила в ръцете ти. Как ще ги разиграеш от тук-нататък обаче е изцяло твой избор.

С пожелание за успешен път напред:
Ray

5.   Мога да те посъветвам следното.. няма значение че си желаел лошото на майка ти.. щом ти не си причината за нейната злополука.. няма причина да се самообвиняваш.. било е лошо .. но не си виновен. Щом си се "наживял" помисли за нещо по сериозно.. за свясна половинка... определено ще даде много цвят на живота ти ... пак и ти на нейния... Успех :)
Клепи

6.   Ти не си виновен - виновна е шибаната демокрация, която ни кара така да мислим или голям процент от нашето общество. Защото в днешно време всеки те оценява по парите, всеки/всяка гледа не какъв си, а какво имаш ? Всички са жертва на демокрацията- кой в жаждата да има колкото се може повече пари, и други, които липсата на такива е причина да бъдат "мачкани" от силните на деня. Колкото до майка ти, самият факт, че си мислил такива неща за нея не говори въобще добре за теб - независимо дали са се сбъднали или не, между другото в такива пророчески неща не вярвам. Явно и ти не си си вярвал, че ще стане така, щом и съвеста ти се обажда. НО знай, че живота, чиято смърт си желаел е бил на твоята майка, не на който и да е друг. И като прочетох всичко, което си написал потвърждаваш мисълта: че всичко е пари, но парите не са всичко. НО знай, че с пари можеш да си купиш много неща, но не здраве и любов, която не същестува.

7.   Е, тя простотията по хората ходи, не някъде другаде. Какъвто си мизерник, бъди сигурен, че едн ден децата ти също ще пожелаят смъртта ти, но най-вероятно няма да наследят нищо, защото хора като теб си остават отрепки.

8.   Какво бих могла да ти кажа?ПАРИТЕ НЕ ПРАВЯТ ЧОВЕКА!Замисли се, вместо да искаш да ги увеличаваш се опитай да се станеш по-стойностен човек. Майка ти е починала, ти си желаел смъртта й-това не е правилно. Независимо каква е , животът на един човек е по-ценен / разбира се има и изключения/. Бъди честен пред себе си- разкайваш ли се за това?
Иначе с парите можеш да правиш много по-хубави неща от това да си купуваш вещи, приятели и любов- учи, пътувай, дари малко на фондации или създай нещо , за да помогнеш на хора в нужда!!

9.   Другите тук те "наредиха" достатъчно, за да ти се карам и аз. Искал си нещо , което се е сбъднало и сега не си доволен. Така е в живота и за това човек трябва да внимава какво си пожелава. Сега можеш само да работиш върху себе си да станеш по-добър. Не забравяй че макар и да ти звучи налудничаво, но сега най-големият съд си ти самият. Помагай на хората , безкористно, прави добрини. Иначе ще можеш ли да се погледнеш в огледалото?
МОНК

10.   Както каза номер 6, системата умопомрачава хората. Ако нямаш пари(т.е. не се обличаш модерно, не ходиш много по заведения, имаш стара кола и т.н.) винаги ще си 2ра ръка човек, особено сред по-младите е така. Всичко това озлобява хората, и най-вече арогантността на тия, които имат пари. Добре, това би амбицирало всеки да се труди, за да спечели и той пари. Само че с честен труд рядко става, а и е необходимо много търпение и воля, и накрая ти писва. И всеки търси тарикатски методи, аванта, прави схеми. Беднотията е болест. А и липсва солидарност между хората, между бедни и богати. А всички заедно са болни от материализъм и консуматорство. Това ненавиждам у Запада, защото той го въведе.

11.   Кой от вас ,моралисти не иска да живее охолно и да има пари. Големи съдници сте.Момчето ви каза , че майка му е непоносима и аз сам сигурен че е така . Има отвратителни родители ,на които не им дреме за децата им.Или уважаеми моралисти не съм прав?Или изоставените деца в домовете и те трябва да обичат шибаните си родители по презумция.Та това че си искал майка ти да умре при определени обстоятелства е обяснимо след като ви е зарязала.А това ,че е станало -както се казва всеки заслужава съдбата си. Склонни сме да забравяме това което са ни причинили другите ,а това не е правилно . Харчи си парите и да не ти пука. Може би това е твоето възмездие.И отново към моралистите.Помислете си за едно нещо,което ако го имате в изобилие ще реши всичките ви проблеми и ще ви даде хубав живот-точно така парите.Такъв е шибания свят и който го отрича не е искрен.

12.   Номер 11, тъй като мнението ми за автора се изчерпва с "Благодаря на Бога, че не съм като него!", а ти си ми по-интересен, ще си позволя да разгледам твоя случай. Той каза, че майка му е непоносима и го е изоставила, а ти повярва веднага. Кой ти гарантира, че той не е непоносимия, който сега изопачава нещата? Заради една негова дума трябва да мразим и определяме като лоша жена, която дори не сме познавали? Наивността ти е официално потвърдена. Оправдаваш го въз основа на казаното, но по тази логика какво още би оправдал? Ами ако майка му не беше загинала и той беше решил да се намеси в съдбата? Пак ли щеше да заявиш, че тя е била отвратителен човек и е трябвало да умре независимо от начина? Какво според теб е допустимо да направи човек за пари? А ти лично какво би направил, за да забогатееш?

И откога хората са склонни да забравят това, което са им причинили? По-вероятно е да се случи едно от изброените: да бъдат обсебени от мисълта за отмъщение, да бъдат жестоко наранени и да се скрият в своя собствена черупка или дори да посегнат на живота си(важи за по-слабите от нас). Но забравата не е лесно постижима - поне не така, както ти смяташ. Затова учени се трудиха над хапче, което изтрива неприятните преживявания в живота ни. Иначе нямаше да има смисъл, ако сме толкова безпаметни, както си мислиш.

13.   До №12 от №11. Като не вярваш на това което пишат хората, защо четеш и коментираш историите им. Радвам се че съм ти интересен , но ти на мен не си и не смятам да ти отговарям на плоските въпроси.А на автора каквото имах го казах.

14.   Позволявам си да коментирам, защото осъзнавам голямата болка и антагонизъм, в който сте изпаднали. Съжалявам и за майка ви и затова, че сте били в обтегнати взаимоотношения. Дори и на бяхте пожелали парите и смъртта й, бях щяхте да се чувствате зле и виновен...

Вината, която усещате не е следствие на извършено зло към майка Ви и въпреки това тя ви държи отговорен заради омразата, която сте изпитвал. Има един единствен начин, всичко това спре и Вие да бъдете свободен и този начин се нарича ПОКАЯНИЕ.

Сигурно ще ми кажете, че тя е мъртва и няма как да й поискате прошка. Покаянието, което трябва да направите не е пред майка Ви, а пред Исус Христос, защото само Той може да прощава грехове и да отнема вината и болката от стореното зло. Ако имате, дори и мялко вяра в Бога, просто се помолете на Исус Христос и се покайте-признайте омразата и Го помолете за прошка и освобождение от душевната агония. ТОЙ МОЖЕ ДА ВИ ОСВОБОДИ И ВИЕ ДА СТЕ ОТНОВО ЩАСТЛИВ И ЖИВ!

15.   Ти си един абсолютен идиот. Парите са пари и нищо повече, а лукса можеш със него и без него, едно и също е, само околните ти насаждат друго мнение. Аз също съм богат наследявайки парите на починалата ми майка, но освен нея нямах друг родител. Никога не съм си и помислял да желая смъртта на майка си. Бих изгорил всичките си пари ако можех да я върна. Пари се печелят и губят, щом се занимаваш с бизнес-знаеш колко лесно става и едното и другото, но майката е една.

Вчера бях на гости при мой приятел, по-беден от мен много, майка му ни сервира, прегърна го на излизане, едва не заплаках от мъка, толкова жално ми стана. Мъж съм, 10 години по-голям съм от тебе, жена имам, но адски искам една майчина прегръдка, не просто женска, а майчина.

Семейството е най-важното, не парите. Парите идват при умния, при можещия рано или късно, нито ти, нито аз сме заслужили парите си или сме ги спечелили(макар, че аз съм се удвоил като пари и имот, но старта не бе мой). Помисли си и да не си луд, защото според мен имаш много сериозен психически проблем, вероятно ще ти е нужно лечение и те съветвам да потърсиш лекарска помощ преди тотално да си превъртял.

16.   Коментарите ме нервираха. Аз те разбирам. Обаче нямам предвид парите. Имам предвид омразата към единият родител/в моят случай бащата/. Не мисля, че парите тук имат някаква роля- те са нещо странично. Не виждам защо трябва да се чувстваш зле. А относно това, че си апатично настроен към лукса и скъпите парцали и боклуци-също те разбирам. И на мен никога не са ми носили наслада и удоволствие. Истински важните и значими неща са духовни-любовта, приятелството и т. н. Намери си хора около теб, които да си заслужават, иначе ще умреш като вълк единак. И не се обвинявай за нищо. И не позволявай на някакви си грешници като тези по-горе да те съдят. Има Бог-той ако иска да те съди, но никой друг няма това право.

17.   Щом съвестта ти те осъжда, това е Божия Дух. Довери му се, разкай се и се моли на Бог да ти прости. Бог е милостив към всички, които го търсят с вяра и смирение, и прощава греховете им. Повярвай в Христос и следвай пътя му - той ще ти помогне. Всички сме грешни, но грешниците се спасяват с вяра и дела. Бог да ти помогне. Амин.

18.   Ще те нарека, ПРИЯТЕЛЮ от тук нататък те съветвам да правиш само добри дела! Аз като теб винаги съм желала да имам брак ееееееее имах го, пожелах си дете родих, мъжа ми не искаше нито брак нито дете и така след седем годишен брак и живеене в мизерия си помислих една вечер, че трябва да се разведа, но родители те ми са много богати и винаги са били против развода! Сега и тази мечта ми се сбъдна и какво стана родители те ми ме приеха, но исках и свободата е имам я и нея! Сега и аз като теб се разкайвам за тези неща, но си казвам "ТАКА Е БИЛО ПИСАНО"!

Съвета ми към теб е пази парите си те ще ти потрябват удвоявай ги, иди на църква и не мисли много за миналото не можеш да го върнеш! Родители те лоши добри те са единствените верни прияте ли всичко останало е фалш, измама и гъзолисци!