Споделена история от Семейство

Проблеми в семейството
Здравейте! Доста време се чудих дали да напиша тази история, но накрая се реших. Може би някои ще намерят себе си в нея и това ще им помогне.
Имах хубаво детство, спокойно и щастливо. Всичко започна, когато родителите ми се разделиха преди около 5 години, преживях го много трудно. Мама трябваше да се изнесе и аз останах при баща си (тогава живеехме с баба и сега също). Беше ми много тежко, защото тя очакваше от мен да върша домакинската работа, а аз бях още дете. Дете, което искаше просто да си играе с другите деца.. Трябваше да порастна бързо, нямах време за мечти и детските веселби. Не можех да излизам.. Вечер принципно слагам вечерята на баща си и той започва да ми вика и да ме обижда. След всяка негова обида, забележка, сърцето ми се разбива на хиляди малки парченца. И това всеки ден. Постоянно ми повтаря, че от мен няма да стане нищо, че не мисля и използвам главата си само за равновесие, че приличам на мама, а това не е вярно. Мама е... дори не знам как да я опиша.. Мисля, че тя не е добра майка, но толкова я обичам. Обичам ги всичките и в същото време ги мразя, толкова ги мразя... Чакам да завърша гимназия и да се махна от тук, да избягам далеч, да бъда щастлива, това ме държи.. Не ми се живее с такива хора.. Знам, че съм силна и ще успея да издържа..

Коментари

1.   Пиша просто за подкрепа. Кураж и късмет в живита! Намери своето равновесие, щастие и любов във всеки аспект! Имай прекрасен живот! :)
Ж28

2.   Мила, предполагам сега си на възраст, в която може да избереш при кого от двамата искаш да живееш. Намеря някакъв начин да запишеш думите на баща ти отиди в Закрила на детето и пусни им записите и заяви категорично че искаш да живееш с майка ти а не с баща ти докато не те изслушат. Това не може да продължи така ти ще си разбиеш психиката при тоя изрод!

3.   Да запиши думите на баща си и отиди в закрила на детето.
Обади се на телефон на доверието, оплачи се там.
Не търси помощ, от добрите чичковци, а само от специализирани институции.

Ти не си единственото дете в тая ситуация.
Обикновено тези тормозени деца търсят някаква утеха, и често я намират навън. Но на вън за съжаление не винаги намират подходящата утеха. И така те попадат от една враждебна среда в друга, заучават се на безпомощност. Получава се Стокхолмски синдром.

Преди години срещнах момиче, което беше в същото положение като теб.
Решен да му помогна, се стигна до там, че заживяхме двама. Иска ми се да мисля, че ѝ създадох по - добри условия на живот, отколкото имаше. Но не съм сигурен. Гледам да се държа добре с нея, но повиша ли тон, тя замръзва.
Май просто смених баща ѝ. Само, че естествено не играех ролята на баща.
И по - късно помогнах на второ подобно момиче. То дори баща нямаше.
Ама не мога да помогна на всички.

4.   здравей,
от закрила на детето ще ти помогнат със сигурност. Не чакай да завършиш - ще си пропилееш най-хубавите и безгрижни години! после ще съжаляваш за тях

5.   Ако отида да живея при майка си, той никога повече няма да иска да ме погледне, камо ли да ми проговори.
-Авторката

6.   А трябва ли да плащаш цената, която плащаш сега само и само за да те поглежда и да ти проговаря? !?

Я се изнеси завърши си училище на спокойствие, започни добре платена работа, вади си парички, забавлявай се, наслаждавай се на живота.

А той с каквито и истерии и заплахи да реагира след години ще видиш как сам ше те потърси, даже ше си спомня за това как се е отнасял с тебе и ще съжалява и ще го е срам!

Той в момента просто не заслужава твоето внимание и твоето присъствие като цяло изобщо! Той не те оценя. Може би вижда майка ти в тебе и за това те трерира така, защото нея не я понася. Но това не е нормално както сама се сещаш и както казах в началото трябва да се махнеш от него.

7.   Миличка, така е още по - добре за теб и без това не се чувстваш добре при него.

8.   Авторке - и като не иска повече да те погледне какво от това? По-добре ли е да те тормози и обижда ежедневно? Сериозно, говори с майка си и се изнеси при нея, ако можеш.