Споделена история от Семейство

Оп, май обърках половинката!
Здравейте, аз съм на 25 а той на 29... пиша Ви защото имам нужда да споделя с някой.
Заедно сме от 6 години, живеем заедно от 5, предложи ми преди 3 години (знаете- на колене, рози, заветните думи- романтика ) но само толкова впоследствие ми каза че просто ми е подарил пръстена и последва ШОК! Скандали, паники, раздели, събирания и т. н. От около година имам фикс идея -БЕБЕ :)) Но когато заговоря за това се връщаме на старите скандали и стерии. Следователно спрях да говоря за това, но станах раздразнителна, неуверена, загубих уважение към себе си, защото мисля че проблема е в мен. Когато видим приятели с бебе/дете той така им се радва все едно още малко и ще го отвлече... Говори ми за деца колко били сладки, мили и невинни а когато аз кажа "хайде поне да опитаме" не можете да си представите какво се случва.... Сега само се обиждаме, сърдим и караме... Заспиваме с гръб един към друг, когато някъде чета за влюбени хора които се разхождат някак си ми е смешно след това ми става тъжно... Когато кажа да се разходим все повтаря че няма пари... Как да му обясня че аз не искам пари искам просто да вървим заедно, да гледаме природата или там каквото няма значение или просто да седнем пред блока или дори вкъщи да седнем на дивана и да си кажем по 2 думи- като нормалните хора... Ето днес почиваме и двамата а аз като станах той тъкмо излизаше някъде, дори не каза къде или защо. Цял ден не е звънял, нито се е прибирал. Все си мисля че аз бъркам нещо, но май ще се окаже че съм объркала НЯКОЙ а не НЕЩО... Какво да правя? Да си тръгна или да остана? Да говоря или да мълча? Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Авторке по добре помисли какво бъдеще би имала с този мъж-без деца, мълчание от негова страна и незаинтересованост, мисля че знаеш отговора.

2.   Ами не го чакай-може би не иска деца.. Изнеси се за няколко дни, да остане малко сам..

3.   Просто е - не е сигурен в теб.
Жена съм, но това вманиачаване на тема бебета не го разбирам.
Повечето мъже тази фикс идея ги отблъсква. Ако ти толкова го искаш, а той - не, намери си някой друг. Пълно е с хора, които държат да имат бебе и не подбират с кого ще го създават. Пък после реват по разни форуми.
Може би трябва да изчислиш финансово готови ли сте за бебе. Какви заплати взимате, какво майчинство би получавала евентуално ти? Не е толкова просто в днешно време. Не знам дали имаш представа какви разходи са самите прегледи и изследвания по време на бременността, след това колички, шишенца, пелени... едно 200-300 лв. на месец си трябват допълнително, освен ако нямаш намерение да го гледаш като циганите. Ще ви трябват повече пари от сега, а доходите ви ще са по-ниски.
Може би момчето мисли рационално, а ти си преди всичко емоционална. Сигурно затова не му е приятна темата и гледа да се скрие. Продължавай в същия дух и ти гарантирам, че ще му писне и ще си тръгне.

4.   Как да му кажеш? - В пряк текст!
Скъпи обличай се излизаме.
Ама миличко нямам пари! Къде ще ходим?
Няма да харчем пари само ще се разходим.
О не ми се излиза.
Не те питам, казвам ти!
Не!
Няма не бе! Излизай бе!

Говори му човешки.
Пък ако те разбира като говедо си тръгни.

5.   Ами вие вече сте се раделили, какво ви държи още заедно май само навика, или се раздерете или н най-добрият случай си дайте почивка поне 2 седмици без да се чувате и виждате и решете какво ще правите. Толкова сте млади още. В така обстановка ли ще гледате деца.

6.   От авторката към номер 3: ние доходите си ги имаме, помислила съм за всичко ии т. н.
Не знам нямам думи ии мисля че си губя времето с него но го обичам и не искам така да свърши всичко.... иии не искам дете от кого да е, щом с него ми влетяха тези мисли значи искам и съм сигурна че е той човека, това че за него не съм аз жената е друг проблем....

7.   Здравей авторке,
Пише мъж на 36г.
Преди време приятелката ми, вече моя жена все повтаряше че не искаше да се жени и не иска дете. В крайна сметка се оженихме и имаме дете. Нищо не се промени. Преди се карахме сега повече. Винаги ми натяква че е знаела какво я чака и затома не е искала семейство. Винаги ще има проблеми, ще трябват и пари но ако човек не е настроен положително и самият той да иска семейство просто няма смисъл. Сега и аз много често си мисля че сбърках човека. Така че ако той не иска семейство и мислите различно и да продължите напред караниците ще си останат. Сега и ние с жена ми много често се караме, заспиваме сърдити има напрежение не зная как да ти го обясня предполагам че и при теб е същото и ще разбереш. Човек трябва да е спокоен и да има сходни виждания за живота с половинката. Макар че живота стана материален няма ли разбирателство всичко става мъчение.
Успех във взимането на решение.