Споделена история от Семейство

Преследвах мечтите си, но загубих децата си..
Здравейте,
Предварително осъзнавам, че ще получа възможно най - гнусните обиди и укори за моята постъпка, но въпреки това пиша и моля здравомислещите за съвет. Много бих искала моята тема да бъде публикувана. Извинявам се за многословието...
Разведена съм от 1 г. В момента съм на 34 г. Имам две дъщери на 12 и 10 г. Родителските права са предоставени на баща им. Живеехме в малък град от селски тип, но градче все пак. Ожених се млада на 22 г., родих си и децата. Бях доста амбициозна завърших икономическия институт в Свищов. Записах се на курсове за компютри. Утвърдих се като добър счетоводител в нашия малък град. Успях дори да поема счетоводството на арендаторската фирма в региона. Усвоих добре и писменно и говоримо англиски език. Но, до там.. Постигнях някакъв максимум и зациклих. Исках да отида на друго ниво на развитие, но явно дълбоката провинция си остава, дълбока. В семейството някакви сериозни проблеми не съм имала нито побоища, нито унижения, бях обичата и от мъжа си и от родителите му. За мъжа си бях гордост, трофей, който пазеше като очите си. Още докато бях в гимназията ме преследваше, после първите години като студентка идваше чак в общежитието. Разкарваше момчетата, които хранеха симпатия към мене. С някои дори се стигаше до бой. Впечатли ме неговата упоритост и последователност. Накрая му пристанах и се оженихме, докато бях студентка. Първото си дете родих, но завърших успешно с отличие. После реших да родя и второ дете. Така и стана. Съпругът ми много ме молеше да му родя и трето дете, защото много искаше син. Аз категорично отказах. Обича много дъщерите ни по негов си начин и умира за тях. Непрекъснато ги контролира сега, а за после не ми се мисли. Какъв е бившият ми съпругът? Сега е на 37 г. Той не си мръдна от селското ниво. Романтика, нежност няма. С изключение на два пръстена нищо не ми е подарил, но винаги ми е давал пари при специалните ни поводи, за да си купя нещо. Не е стиснат за мен и децата въобще. Не ме е ревнувал. Не сме си изневерявали. Той не е женкар. Ако го накарам да измие чиниите ще мрънка, но ще го направи. Агресивен е, но към другите хора към мен и децата никога. Изключително силен физически. Пие, но не пуши. Ако го види човек ще каже със сигурност, че съм била омъжена за мутра. Факт е, че културните ни нива са съвсем различни. Той се занимава с дърводобив, земеделие и гледане на животни. Пълен прагматик, книгата му е чужда. Казва ми мога да чета, мога да смятам. Знам кой е Васил Левски и химна наизуст, друго не ми трябва. Работата му е хоби, изцяло е отдаден на нея. В сексът към мен е винаги бил всеотдаен, в началото ми харесваше дивашкото в него, но постепенно започва всичко да ме изнервя. Преди 5 години го помолих да се преместим в по голям окръжен град. Бях си намерила работа в банка и за децата щеше да бъде по - добре, категорично ми отказа. В неговите води се чувства най - добре. Целият този застой ме подтисна. Вършех си работата с лекота. Доходите ни за малък град бяха повече от добри, но до там. Бях достигнала някакъв таван и никаква надежда за развитие, нито реална перспектива, а съм още твърде млада. Не приех отчаянието. Започнах ровене в интернет за нови възможности, дори дистанционно да се обучавам или работя. И се появи той!!! Започнахме първо с най - общо чатене. После нещата се задълбочиха. Допаднах ме си във всяко едно отношение. Разменихме си снимки и решихме да се видим. Срещата мина великолепно. Видяхме се в окръжния град близък до нашия. Човекът е от Варна, интелигентен, възпитан, с една година по малък от мен, работещ във фирма с чуждестранно участие на добра позиция, ерген. След три месеца виждане и обсъждане на ситуацията. Бях вече решила да напусна мъжа си. Цялата тази свойнственост ме убиваше и не можех да играя тази роля. В къщи както сами разбирате охладнях към съпруга си. Той започна да се изнервя и това допълнително влошаваше семейната картина. Накрая му признах, че искам да се разделим културно, той винаги ще остане като част от моя живот и баща на децата ми. Казах му, че децата ми трябва да бъдат при мен. Няма да ви описвам реакцията му с юмруци счупи прозорците на вътрешните врати. Видях, че му трябва време да приеме сигуацията и заминах сама за Варна. Исках да видя как ще се устроя и тогава да си взема децата. Имах пълното уверение на новия си човек, че ме лудо обича, че ще приеме мен и децата ми като свои, че ще устрои на работа. Отидох, жилището му е просторно и обзаведено с вкус. Беше си взел отпуск и почти месец прекарахме страхотно. Децата си чувах по телефона само. Запознаме с неговите родители и сестра му. Факта обаче, че съм с две деца и побягнала от мъжа си, определено не им хареса. После говорих със сестра му насаме. Тя ясно ми каза, че лично тя няма нищо против мене, но родителите и, не са харесали цялата ситуация и са недвусмислено предупредили брат и, че само проблеми може да го очакват. Той обаче не се бил поддал на внушения. Живеех на негова издръжка и мога да кажа, че не е жалил пари за мен. Трябваше да взема международен сертификат за отлично владение на английски език, което ми отваряше възможност за много добра работа. Имах необходимата предварителна подготовка по английски език. За почти три месеца подготовка брилянтно се справих и получих международния сертификата. Липсата на децата ме убиваше и моя приятел го усещаше. Два пъти ходих да ги видя децата в училище скришом. Мислех дори да ги открадна и да ги взема с мен, но заради съпруга си не го направих. Последният път децата не ме посрещнаха добре. Голямата ми дъщеря ми казва защо ни изостави. Опитах се да и обясня, че това не е вярно, но отговора, който послесва е, че вайките си стоят при децата в къщи. Добронамерени хора от училището веднага съобщили на съпруга ми и той ни пресрещна на пътя с колата. Бяхме аз и приятеля ми с неговата кола. За първи път се уплаших от него. Слезе с озверено лице, което не мога да го забравя. Крещеше: "Това ли е ебача, който ще ми гледа децата". Опитах се да го успокоя, но той ми каза, че с мен няма работа. Приятелят ми си заключи вратата, аз също. Съпругът ми се обади в полицията и полицайте дойдоха на место. Обвинението му беше, че моят приятел се е опитал да отвлече собствените ми деца под вое подстрекателство. След хиляди молби от моя страна и реване на моя приятел му съставиха предупредителен протокол по закона за МВР. Преди да тръгнем съпругът ми казва: "Не мога да те спря да ходиш с този или онзи, но децата ще останат при мен, а не са ги мърлят някакви чичковци". Шокът беше голям и за мен и за приятелят ми. Той беше блед като платно и през целият път нищо не каза. Опитах се да му се извиня, но той ме помоли да помълчим. Пристигнахме, но вече нищо не беше същото. На мен ми трябваше седмица, за да се съвзема, а него тази ситуация доста го натовари. Ямно не му се прибираше и навреме при мен. След две седмици получих волба за развод от съпруга си на адреса на моя приятел във Варна. Съпругът ми искаше родителските права на децата. Добре се беше подготвил. Нямаме семейно жилище. Едната кола великодушно ми я оставяше. Явно от полицията беше взел адреса на моя приятел, за да ме закове така, а и него го призоваваше като свидетел да потвърди дали живея при него и единят от въпросите беше как сме се запознали и дали сме имали интимни отношения. При това положение имах смелостта на приятеля си да поставя въпроса продължаваме ли заедно или не? Нищо не ми каза конкретно, отби въпроса с думите "не знам как ще излезим от цялата тази драма". Видях, че е уплашен и разбрах, че няма да сме заедно дълго време. Беше споделил всичко и с родителите си, които му триеха сол на главата, че не ги е слушал. Предаде ме човека. Явно разведената с деца е винаги бреме. Напуснах го, помолих го само да ми съдейства за квартира. Излезнах на квартира и въпреки всичко започнах работа във Варна. Наех си адвокатка. Тя ме съветваше да лъжем са мажем, че ме е биел, тормозил и т. н. Не се съгласих, просто защото не беше вярно. Бившият ми вече приятел се яви като свидетел и така го притисна адвоката на мъжа ми, че свят ми се зави от глупостите, които наговори. С една дума едва ли не, сама съм му се предложила и съм се самонастанила у тях с куфарите от село. В момента е с нова приятелка, но този път избрана от сестра му, след одобрение от майка му. Загубих правата върху децата. Всяка седмица, почивните дни пътувам от Варна до нашия градец, за да ги видя. Децата ми са гледани добре. Нищо не им липсва освен майка. Не са настройвани срещу мен. Сестрата на съпруга ми му помага много, за което съм и благодарна. Сърцето за мъже вече ми е затворено. На ухажорите си казвам: "Не ми трябва е... ч, а гледач". Много бързо се отказват. Плащам си издръжката на децата редовно и джобни за седмицата от по 20 лв. им давам. Да имат по 3 лева на ден. Бившият ми писа есемес, че издръжка няма да ми търси, дори и да не плащам, да си държа парите за себе си....
С брат ми имаме много силна привързаност. Той е по - малък от мен с 4 години и още не е женен. Работи с мъжа ми заедно понякога. Вика ми како обичам те много, но ще ти кажа истината: "в нашия град не можеш да се върнеш да работиш. Името ти е окаляно. Всички казват, че и най - долната курва не е оставила децата си, а ти си го направила. Хората на село не ги интересуват мечтите ти, нито могат да те разберат. И що ти трябваше по този начин да напускаш батко (бившия). Той те обичаше лудо, защо не се възползва от тази любов. Бил простак, че ти идеална ли си? Виждал съм го да плаче от мъка, гордостта му е наранена, но факт е, че друга жена няма в живота му, въпреки че кандидатки много... ".
Драги читатели вдъхнете ми смелост, дайте ми кураж да вървя напред...

Коментари

51-72 от 72

56.   "книгата му е чужда" - то и Вие не се познавате с книгите явно, като гледам колко много грешки сте направили при членуването, правописа. Настръхвам от компетентностите Ви. "Плащам си издръжката на децата редовно и джобни за седмицата от по 20 лв. им давам. Да имат по 3 лева на ден. " - обичта не се купува със "Стефан Стамбалов", нито с "Алеко Константинов". Повярвайте ми, аз никога не бих Ви простил затова, че сте разделили с баща ми затова, че сте имали културни различия. Какво от това, че е от село и гледа добитъка? Коя сте Вие, за да подцените работата му. Явно духовно не сте израснали, а материално бая бая.

С уважение(, въпреки че не го заслужавате)! Момче на 17.

57.   История ''а ла Мадам Бовари''. Нали си чела този роман, ако не си, прочети го. Мила, една омъжена жена, макар и увлякла се по друг мъж, особено ако има деца, 100 пъти трябва да мери, преди да реже. Закон!!! Голяма грешка е заради някакво увлечение да решиш, че ето новата любов е тук, а тя се оказала въздух под налягане. Това-първо. Второ- и да не беше въздух под налягане, защото на тоя свят има и Истинска любов, а не просто креватни истории, дори и да беше Истинска любов, пак 100 пъти трябваше да мериш, но да щадиш децата си. Казвам го не от позиция на съдница, не, напротив, моята история е много подобна, но аз живях години наред сама с дъщеря ми, да я изчакам да порасне, да разбере, да приеме, за да дойде в живота й другият. Чаках, работех много, издържах сама и нея и себе си (плюс издръжка от баща й), а другият чакаше също и беше готов да търпи, защото знаехме, че така трябва.... Но стореното- сторено.... Не късай връзката с децата си, дълбоката емоционална връзка, само това мога да ти кажа.

58.   Авторке, минала съм по твоя път. И аз имах мечти, но за съжаление първият ми съпруг беше семпъл човек, за когото вечер ракийката и салатката са най-добрия завършек на деня. Разбира се, аз също имам вина, за да се омъжа за него. Когато си млад, много не му мислиш.
Чувствах се много неудовлетворена с него, не можех да споделям плановете си, вълненията си, не можех да го представя в своята среда, без да почувствам неудобство. Затова се разведох, но без да имам друг. След време намерих втори съпруг, равен ми по интелект. Той отгледа дъщеря ми като свое дете. Даде й старт в живота, говоря в материален и духовен аспект, и тя израстна млада дама със самочувствие, каквато нямаше да стане, ако бях останала при първия си съпруг. Така че, ще имаш временни трудности, но накрая всичко ще се оправи. Ще срещнеш достоен и интелигентен човек, за когото взаимно ще сте си опора, и духовни партньори. Не се упреквай, вървиш по правилен път, не се отказвай. Припомни си защо си тръгна от първия си съпруг, никоя жена не си тръгва от много хубаво. Нещо отвътре те е карало, несъзнателно. И си помисли, ако не бяха децата, щеше ли въобще да се сещаш за него-сигурна съм, че не. Ако се върнеш, живота ти ще бъде още по-лош, и ще съжаляваш за пропуснатите възможности. Затова бъди силна, не се предавай, върви по пътя, по който си тръгнала, и който те кара да се чувстваш щастлива и удовлетворена. Децата имат нужда да виждат успяла, а не смачкана майка. Успех в новия ти, красив и смислен живот!

59.   Авторката. Просто Ви пиша за сведение, а и за мое облекчение. Връщам се при бившият си съпруг и децата. Много са щастливи милите. Всеки ден без тях бавно се погубвах. Не може без децата си да живея и да очаквам, че един ден ще ме разберат и ми простят. Влизат в тежка възраст, в която имат нужда и от майка. Бившият ми съпруг постъпи повече от човешки, явно не съм го познавала добре, знаех, че ме обича, но толкова много не съм допускала. Не допуснах дори и това, че ще ме допусне, като жена до себе си след всичко, което му причиних. Намерил ми е работа в близкия окръжен град, която ме удовлетворява напълно. Харесаха ме и от другата седмица започвам. Ще пътувам всеки ден, но разстоянието не е голямо. Ще преживеем и клюките и подмятанията. Знам, че съм слаба, когато съм сама и силна, когато съм с близките си.
Затварям темата и още веднъж благодаря и на модератора и на коментиралите.

60.   Не мисля, че си заслужава жертвата, която правиш. Имаше шанс да намериш достоен съпруг, с когото интелектуално и духовно да си подхождате. Не искам да те обиждам, но животът с този човек няма да те направи щастлива. Ще има ли какво да си кажете вечер, когато се приберете, или ще си говорите само за животните, които той отглежда. Самата ти казваш, че не си е мръднал от селското ниво, няма образование, не е чел достатъчно. Какво общо би могла да имаш с такъв човек! И като отидете някъде, сред интелигентни хора, всички разговарят, само той мълчи, защото не знае какво да каже. Не, не е добра идея. А и ако беше достоен човек, щеше да разбере, че се връщаш при него само от безизходица, и под натиск. Защото ако децата бяха с теб, ти никога не би се върнала, нали! Що за човек е този, който е принудил жена му да се върне при него, използвайки децата като примамка? Или пък знаейки, че се намира в безизходица! Просто дори не мога да повярвам, че съществуват такива хора. Затова мисли, защото облекчението от ситуацията не е щастие.

61.   Аз съм жена на 25 г. отгледано от баща си. Майка ми ни изоставя, когато съм била на 3 г., заради друг мъж. Тя си има друго семейство и деца. Моят баща пък даде всичко от себе си, за да не се чувствам зле през годините, дариме с цялата си любов и не съзададе друго семейство. Научиме да бъда силна и ме насочи към страхотна професия. Завършвам стоматология. Много го обичам.
Защо ние жените винаги си мислите, че майчината обич е по - силна от бащината? Да не би генетично да ни е заложено? Мъжете не по - малко обичат децата си! Трудно е деца да се гладат и възпитават от разстояние, а още по трудно е да им показваш любовта си. Така, че създаването на нормална семейна среда за израстването на децата е първото условие те да се чувстват добре. Разбиването на животи е най - лесното нещо. В случая поне авторката е проявила воля и след създалата се ситуация да бъде част от живота на децата си. Времето ще покаже дали тази саможертва е била напразна или не. По важното е тя да не съжалява за избора си.
Пожелавам и щастие

62.   Авторке, как си, щастлива ли си с мъжа си? Спряха ли вече клюките?

63.   Горкият мъж, да търпи подобно поведение и отношение от твоя страна. Заслужава само похвали. Това е мъж, пък вие гонете кариери и бъдете вечно недоволни от нещо.

64.   Авторке, сама казваш, че съпругът ти не си е мръднал от селското ниво и книгата му е чужда. А ти искаш да се развиваш! Не ти трябва такъв мъж, нека си остане на село да си гледа животни, но ти върви по своя път и следвай мечтите си. Дъщерите ти трябва да видят добрия пример от майка си как да се изграждат като личности, защото само с ядене и първични нужди не се живее. Човек има нужда да осъществи и мечтите си. Иначе и те ще си останат на село, задоволявайки се само с битовизми, а това не трябва да го допускаш.

65.   Де да бяха нещата толкова прости в живота. Създаваш деца носиш отговорност за тях поне първите 18 години, а понякога и след това. Отстрани всичко е лесно. Или казано по друг начин на чужд гръб и 100 тояги са малко.

66.   Авторке, как са нещата в този момент?

67.   Не си загубила децата си, те ще се гордеят с такава майка. , която се бори и развива. Ти си техният пример в живота. Човек има и духовни потребности, животът не е само ядене и спане. Има нужда да се самоусъвършенства, да има професионални успехи. Никоя жена не бива да се отказва от мечтите си.

68.   Е то големите мечти. Една счетоводителка иска да работи в по-голяма фирма. Какви са ти били мечтите - да станеш директор или да ти се утрои заплатата? Парите са относително нещо, като отидеш в окръжния град, тройната заплата ще е малко повече от тази в малкото градче. Можеше да се срещаш 1-2 пъти в месеца с някого и да си караш живота. И да не те беше зарязал тоя, животът нямаше да е розов. Максимум 2-3г и вдъхновението му да те чука щеше да намалее и да осъзнае в каква ситуация е. Разбирам да си била на 25, а то на 30 . За момента добре, но времето върви и е трябвало да мисли за следващите 5г както и ти.

69.   67 Ти луда ли си?
Да оставиш децата сами за няколко години, за да се развиваш и ч....каш в големия град, щяли да се гордеят с нея, къда се тези деца, които ще се гордеят? С какво да се гордеят, че майка им ходи с друг и не им дава топлина и любов. Боже, колко мъка има по този свят и страдат най-уязвимите.

70.   Така са мъжете, мислят само за своето удобство. Да държи жена си и децата си на село. И то жена образована и с професия, бореща се да осигури добро бъдеще за децата си. Не една жена е провалила кариерата и живота си с такъв мъж
Авторке, мисля, че съпругът ти го мързи да полага усилия. На село си му е добре, а теб и децата, кучета ви яли!

71.   Не разбирам жените кариеристки. Авторката е казала,че не е село, а малко градче. Какво като е образована и с професия, това не значи, че на децата им е зле в малкия град. В големия град често има повече агресия, наркотици и самоубийства.
Като си кадърен, образован, имаш ниша, къща, какво лошо има да живеш не в София, Варна и Пловдив. Как мъжът ще е мързелив, нали самата авторка каза,че е работлив и изкарва пари за семейството. Аз съм забелязал,че на повечето жени постоянно им трябват емоции и размествания,дори да не са опрявдяни.

72.   На тези години на децата им трябват по- скоро азговори, дори и от разтояние може да не се губи връзка. Ще се оправите, как са сега нещата?

73.   Направи ми впечатление как всички наблягат на това, че съпругът на жената бил необразован и други такива глупости. А провинциалната принцеса заслужавала повече, щото разбираш ли научила английски. Уважавам амбициите и, но мисля, че никой няма право да очаква от другия да сбъдне мечтите му. Какво му е лошото на малкия град? Какво е лошото на мъж, който е достатъчно силен да бъде опора на семейството, да осигурява дом и благополучие с цената на тежък труд - за които не са наясно - да гледаш животни е робия, няма почивен ден, няма излежаване пред телевизора и интелектуални разговорчета на тема “ последните постижения на Фройд при ранния Юнг. “ Тези мъже изчезват все повече, както казва един приятел - последните аналогови мъже. Били сте различни от самото начало, имала си време да си наясно какво искаш от живота, и както казаха много по-горе - направила си всички възможни грешки заедно. Аз не бих ти приел обратно, това, че мъжът ти го е направил само показва нещо, което всички знаят, но жените не вярват в него - че бащината любов не е второ качество любов. Ако темата не е пързалка, на мен ми е жал повече за мъжа ти, отколкото за теб, ти не заслужаваш този човек. Дори и да беше “успяла“ в големия град - какво? Щеше да си поредната офисна кифла със самочувствие за себереализация. Повярвала си, че заслужаваш повече, само защото си чела повече от него. Това, че си по-образован откога значи, че струваш повече като човек? Дори и това, че си се върнала показва слабост - ако наистина искаше реализация щеше да продължиш по пътя си, но след като извъднъж рреалонстта те удря в зъбите, използваш децата за извинение да се настаниш удобно при този, когото си предала...

74.   Това е една много хубава тема, която обхваща доста проблеми съпътстващи брака.
Никой не е виновен в случая. Всеки възприема и гледа живота през неговите си очи, но не няма право да натрапва на другия как да живее.
Какви са изводите от написаното:
1. Децата винаги трябва да обединяват усилията на родителите за отглежданито и възпитанието им независимо от различията между тях. Деца с разбита психика не са пълноценни граждани. Това влияе на връзките им след като порастнат.
2. На любовник вяра да нямаш!
Аз също се занимавам със земеделие и отглеждане на животни в селските райони. Живея в прекрасна къща и съм осигурил прекрасни условия на живот за моето семейство, за което някой софиянци могат да мечтаят. Моята съпруга безкрайно цени това, което правя и не спира да ме окриля с добри думи и напътствия всеки ден. Това ме прави много горд. Възпитава децата ни да уважават труда ми. Синът ми, който е на 11 г. доста активно ми помага. Дъщерята е на 13 г. и въобще кухнята не и е чужда. Майка и я учи на много интересни неща.
Аз живея с проблемите за деня. Интересувам се само от моя бизнес и бизнес климата в страната. Не философствам, не анализирам и не умувам върху конспиративни теории, нямам рецепта за решуние на световните проблеми. Телевизия почти не гледам, без да ограничавам жена си и децата. Новите постижения на световната литература не са ми известни. И не защото не искам да разбера, а защото нямам време да се занимавам с това. Всеки дин работя, без неделя, по 10 -12 часа. В 6. 30 вече съм навън. Днес съм в почивка. Агнето се пече в пещта и ще празнуваме светлия християнски празник - Великден.
На жена ми сестрата е женена за интелектуалец. Живеят в панилка от 70 кв. м в окръжния град, заедно с две деца и едно куче. Баджанакът всичко знае и от всичко се интересува. Аз съм за него по долна категория, защото съм без образоние (нямам висше) и не съм толкова начетен като него. Когато се съберем аз го слушам и само кимам с глава. В момента е на вълна - корона вирус, като част от световната конспирация. Особено е развълнуван от ваксините и чиповети, които ще ни слагат. Аз пък съм развълнуван за ваксините, които трябва да сложа на мойте животни. Баджанака и балдъзата редовни ни искат пари "назаем". В момента ми дължат 2650 лв. Не ги търся. Давам и пари заради жена ми. Тя се усети и ми вика. Спри се вече, не си им длъжен. Спрях се. Сега са ни обидени и няма да дойдат на празника.
Христос Възкресе!
Райко

76.   #74 - Ако нямаше хора като теб и съпруга на селската кариеристка, баджанакът ти интелектуалец щеше да яде гумените цървули на дядо си от село.
Не знам колко брилянтно владее английския авторката, но за мен висшист, който пише полицаЙте, заслужава да му наврат дипломата сещате се къде.

77.   Райко, поздравления, човек. Много хубаво си направил, продължавай в същия дух и стимулирай децата ти да продължат по този път. Няма нищо срамно да живееш на село и да изкарваш хляба си по този начин. Аз също като теб работя на село, но в друг бранш, не в земеделието.
В грешка си обаче, че вярването в разни конспиративни теории е признак на образованост. По-скоро е признак на разни отклонения.
Тези конспиративни теории са насадени още от времето на комунизма, това е обичайната практика на такива режими за отвличане на вниманието от проблемите на деня. Много по-лесно е да се обвинят лошите капиталисти, империалсти, амеркианци и др., за това че няма домати на пазара, по магазините няма месо и др. стоки от първа необходимост, от колкото да се признае провала на строя. Защото бай Иван от ТКЗС-то няма никакъв стимул да работи и произвежда, когато продукцията му се изкупува за жълти стотинки, за да може храната да е евтина по магазините и сега стадото овце да жали за онзи период. Вместо това същия бай Иван гледа да се скатае и да си произведе нещо на частно в двора, също гледа да изпрати децата си в града, за да не тънат в същата мизерия.
В резултат благодарение на всичките тези конспирации можеш да видиш хора като баджанака ти- понеже вярват, че всичко се управлява от някъде, не са способни дори да вземат решения относно собствения си живот и разчитат на други да ги оправят. Врътваш му кранчето и да не ти пука колко се сърди, не е твой проблем, че е неспособен да изкарва достатъчно пари.
Продължавай в този дух и бъди щастлив от постигнатото. Успех!

78.   Тресне и я една жена хормона, няма мъж, деца, къща. Оправдания винаги си намира...

51-72 от 72