Споделена история от Семейство

Ад у дома
Здравейте. Скоро навърших 15 години и сега карам 16-тата си година, но изобщо нямам нормален тинейджърски живот, ако са замесени родителите ми. Аз съм диабетичка от както съм навършила 3 години и проблемите ми започнаха осножно от това, защото родителите ми постоянно ме лишаваха от това което искам за ядене и в втори клас аз се научих да лъжа. Впоследствие родителите ми ползваха всякакъв метод за да ме накарат да правя нещата както те мислят че трябва-биехаме(истински бой ), крещяха ми обиждаха ме, но никога не поговориха нормално с мен. Така продължи до 6 клас когато майка ми малко се осъзна, но само до толкова че да спре да ме бие. Тя виждаше че се старая да поправя нещата и постоянно ми повтаряше как всичко трябвало да започне от мен. Баща ми обаче се озлоби още повече. Той се държи като пълен кретен, обижда всички за вссичко, не отдава капка уважение на никого, но иска всички да уважават неговото и когато това не стане-бие. Преди седмица получих 2 цицини и три синки защото не му дадох дистанционното на телевизор. Имам брат на 13 години който се държи като мой родител, обиждаме когато поиска и мисли че това няма последствия- накратко мислиси че има привилегиите на баща ми, а когато си заслужи да бъде бит или наказан например че ми е ровил из личните вещи баща ми го защитава и той приема това за правилно. Когато не реагирам на нищо което ми казват или правят обидите и боят се увеличават двойно и дори тройно и това просто скапва психиката ми аз просто не издържам. Моля ви дайте ми някакви съвети как да се справя с това защото накрая просто ще рухна, а не искам?

Коментари

1.   Ами момиче единственият начин за тебе е да се обърнеш към закрила на детето, но за да не те пратят в някой дом, ако имаш баба, леля, дядо, който иска да ти стане като настойник и при него ще си по- добре, при него да отидеш, а родителските права на мамка ти и баща ти ще бъдат отнети.
Но ако нямаш баба, леля, дядо, при които да си по- добре, то от това, което чета, в дом ще си много по- добре. Съжалявам, че трябва да го кажа, но е така.
Михаил Петров( АТАКИСТА)

2.   Оплачи се в Закрила на детето!

3.   Ако имаш роднини, при които можеш да живееш, потърси помощ. Изглежда сте семейство, в което мъжът е главният и това е проблемът - брат ти също е възпитаван така. Когато порасне, той също ще реши, че има право да те бие.
Не е нормално родител да бие детето си. А баща ти бие ли майка ти? Майка ти наясно ли е, че си бита? И ако да, какво прави още с него? Ако не, говори с нея и й обясни какво мислиш.
Говори с някой учител, на когото имаш доверие, посъветвай се с училищния психолог... Права си, че можеш да рухнеш в такъв дом, ако нещата продължават. Вече си голяма и ще можеш да напуснеш дома, когато станеш на 18. Ако не виждаш други варианти, устискай до края на средното образование, а след това се изнеси. Ще трябва да работиш, за да се издържаш, но предвид силната мотивация да не се връщаш там, ще се справиш.

4.   Кажи на психоложката си в училището или на класната, ама ВЕДНАГА!!!
Живееш сред изроди...