Споделена история от Семейство

Майка ми не приема момчето,което обичам
Здравейте. Първо да кажа че съм на 25 год и имам връзка с момче, което е с 6 год по-малко от мен. Да, налудничаво е но го обичам и не искам да се разделяме.
Той също държи на мен и ми показва, че ме обича.
Проблемът е в майка ми, която винаги ми се бърка в живота. Винаги трябва да стане на нейното.
Не харесва момчето и това е.
Той живее при техните, но скоро ще се изнася на квартира и искаше да живеем заедно. Аз също искам, но знам само че майка ми няма да позволи подобно нещо.
Не го харесва не само заради годинити, но и по ред други причини.
Отчаяна съм и не знам какво да правя. Обичам го, искам да живея с него, но като се сетя за майка ми всички мечти ми се срутват, защото тя никога няма да го приеме.
Как да я убедя? Вече не знам какво да правя. Иска да ме предпази- ок но аз искам да съм с него!

Коментари

1.   Е, ако беше Ричи Рич...

2.   Извинявай, но какво те интересува въобще мнението на майка ти? Нямало да позволи... направо е смешно. Взимате си квартира заедно и си свиркате.

3.   що не си родиш бебе, ами си си взела 19 годишно такова???

4.   Дали е грешка или не, нямам представа. Но в никакъв случай не допускай майка ти да ти се меси!!! Казваш й: Благодаря ти за обичта и подкрепата, но съм на 25 и сама взимам решенията, изнасям се с гаджето ми на квартира!

5.   Е, на 25 години си, как така майка ти ще ти казва какво да правиш? Явно зависиш от нея. Не го харесва, само защото е по-малък, или заради нещо друго? Важното е ти да го харесваш. Другите каквото искат да мислят. Не можеш да им промениш мнението, имаш сила да променяш единствено своя живот. Така че, бори се, ако виждаш бъдеще с него. Заживейте заедно, така най-добре се познават характери. Сега гледаш през розови очила, но когато заживеете заедно, ще видиш някои негови недостатъци, и т.н. Тогава ще разбереш дали любовта ви е истинска, и устойчива. Но, бори се. Трябва да се борим за това, което искаме. Никой човек не е успял, слушайки мнението на другите. Само ти си знаеш какво става в сърцето и душата ти. Ти живееш за себе си, не за другите. Ако ти не се погрижиш да си щастлива, то няма кой да се погрижи вместо теб. Естествено, опитай се да не си разваляш отношенията с майка ти, но тя трябва да разбере, че не си малка, и си свободна да бъдеш с когото искаш. Това е твоят избор, твоят живот. В пълното право си, да бъдеш с този, когото обичаш. Не се давай на другите, да имат такава власт над теб. Бъди силна, и действай така, както на теб ти е най-изгодно, и прави това, което те прави щастлива. Стига да не е на гърба на другите, разбира се.

Depravity

6.   Да не си на 12, че да я питаш? !

7.   Първо на първо трябва да обърнеш внимание на "другите причини", освен годините. Големите хора по принцип могат да видят повече неща в един човек, разбира се възможно е и майка ти просто да е злобна и да не вярва че млад човек може много да се развива и променя. И въобще като си на 25 защо трябва да ти разрешава?

8.   Ужас, пишеш така, все едно не си 25 годишна стъпила на краката си жена, а момиченце на 7. Мама нямало да даде. Може би я питаш и кога да правиш секс и какво да облечеш и дали да ядеш. Ти ще живееш с това момче, не майка ти. Ти решаваш какво и кога да правиш, достатачно голяма си. И ако си убедена в правотата си, въобще няма да се съобразшваш с който и да е било. На мен по-скоро ми се струва, че ти самата не си сигурна в тази връзка и за това се криеш зад гърба на майка си.
Лола

9.   Бе авторке какво е това нещо? ! Та ти си на 25 години, не на 15. Изобщо не трябва да те вълнува дали майка ти го харесва или не. Щом се харесвате останалото е без значение. Дай по-сериозно. Майка ти изобщо няма право на тези години да се бърка в любовния ти живот. До 18 г. и от там насетне баста!

10.   Не мога да разбера на теб кой има право да ти забранява.
Нали си на 25?
Заминавай с него.
Тя ще свикне.

11.   Женска логика... А какви са тези "ред други причини"? Нищо лично, но 6 години разлика е в рамките на нормалното. 7 и повече вече не е ОК. По-вероятно е проблемът да се крие в тези "ред други причини".

12.   Бaси лиглaтa си, честно. Нa 25 г чaкa мaминкa дa одобри гaджето. Ще рече, че още живееш с мaйкa си и чaкaш нa биберончето. Ми те зaтовa не и хaресвa идеятa нa мaйкa ти, две лaпетa кaкво ще се прaвите. Явно се нaдявa женaтa дa се прежaли някой сериозен мъж и дa те вземе, тa дa се грижи зa теб.

13.   Отдавна вече си пълнолетна, защо позволяваш на майка ти да ти се бърка? Като не го харесва, да хваща пътя, ти не си длъжна да се съобразяваш! Не прави грешката да си разваляш връзката заради нея, по-добре да направиш грешка сама, отколкото заради някой друг. Ограничи контактите с нея.

14.   Опитай се да се вслушаш в думите на майка ти, макарай я подробно да се обоснове. Ако има реална възможност местенето ти да не е правилен ход - ме го прави за сега. Извънбрачният секс е блудство, което е тежък грях, а живеейки заедно със сигурност ще го правоте. Оженете се първо и тогава заживейте заедно. Със здраве!

15.   Почвай работа, ако още не си и хич не я отразявай.
Сега ти е времето да пробваш различни неща и да трупаш житейски опит, но тя това няма да го осъзнае, поне не и в близките 20-30 години. За това просто приеми, че няма да получаваш одобрението й и за още много неща, но това в никакъв случай не трябва да те спира да бъдеш себе си.

Няма значение какво ти позволява и какво не ти позволява - ти законово имаш право да взимаш самостоятелни решения за живота си и то още от преди цели седем години!
Просто почвай работа, ако не си, за да си наистина независима от нея, а и по принцип трябва да си независима, защото не се знае какво ще стане след няколко години примерно ако се разделите с твоя приятел по някакви причина да не ти се налага да се прибираш у вас с подвита опашка, а вместо това да си натрупала солиден трудов опит и даже да са ти вдигнали заплата или да си почнала по - платена работа!